Да обръсна ли Ева?

  • 2 321
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 806
Не бих го направила, а и не съм (моята е на две годинки). Ходи си с бебешките къдрици.

Но има неща, които могат и трябва да се правят:

- ако се е задържала бебешката кал повечко време (както е при нея), следва да се почиства - със зехтин или по друг някакъв начин
- ако бебешките косъмчета стават на вързопчета, трябва да се разплитат овреме, за да не се наложи рязане. Разплитането става или с кристали, или с ползване на балсам при къпане и ресане във ваната. При това се хваща един кичур здраво с едната ръка и се разресва надолу (след) хващането - за да няма скубане и да се щадят самите косъмчета.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 388
В никакъв случай не би обръснала детето, при това момиченце. От подобни бабини деветини се получават и неприятни неща. Моя позната решила да подстриже миглите на детето си, за да се сгъстят и да станат по дъли-резултатът беше-едно леко(за щастие) порязване около оченцето, но миглите не се промениха!

# 32
  • Мнения: 891
Не! Никога не бих го направила  newsm78

# 33
  • Мнения: 5 713
Не бих си обръснала детето. Че то даже не е подстригвано като хората/  Laughing

# 34
  • Мнения: 9 903
ние обръснахме главата на малкия преди 10 дни. Това, което беше пухче, сега са си косми, при това изникна ужасно бързо. Определено косата изглежда по-добре. Не знам дали е по-гъста, предполагам, ефектът идва от това, че мъхчетата сега са по-груби, по-дебели косъмчета.

Коригирам се - не сме бръснали със самобръсначка Simple Smile подстригахме нула номер с машинка.

# 35
  • Мнения: 7 474
Не бих си обръснала детето за нищо на света, освен да го загрозиш , друго няма да постигнеш  Naughty

# 36
  • София
  • Мнения: 1 845
Познавам доста възрастни, които са били обръснати като малки, но косите не са им станали гъсти, хубави и т.н. Даже на някои са им се изправили или са станали по-остри.
Моята коса е доста гъста и с много здрав косъм-не съм бръсната, ямно всичко си е ген.
По отношение на бръсненето на коса мъжът ми сподели, че клед обръсването й в казармата, косата му доста се е променила-път, посока на растеж и други подобни.
С две думи- не съм бръснала Али, нямам и намерение.

# 37
  • Мнения: 3 334
Не бих го направила Crossing Arms...гъстотата на косата си е до ген.
много точно,майка ми е бръсната 2 пъти като малка,я ела да видиш каква "грива" има Naughty.Много тънка и слаба коса.Никога не ми е минавало през ум подобно нещо,а и майка ми не дава и дума да се каже!

# 38
  • Мнения: 532
Според мен Ева си има прекрасна косичка и не бих я обръснала.Моята дъщеричка има къде къде по-малко коса,пък не си го и помислям.Та тя е момиченце!!!За момче по става,но и за мен това са бабини деветини.Мен като не са ме бръснали да не съм без коса останала.

# 39
  • Мнения: 6 315
Не бих и аз. Йоан още е с бебешката си коса - подстригвала съм мъничко само, защото ме е страх да не изгуби къдриците Simple Smile. Мъхчето, което си имаше (т.нар. бебешки косми на челото) сега започна да израства също Simple Smile.

# 40
  • Мнения: 6 390
Чудя се дали да обръсна малката с цел сгъстяване на косата newsm78?
Има много хубава и гъста косичка сега, постригвана е веднъж с нажица.
Вие обръснахте ли вашите дечица докато бяха малки?
Жорко сме го обръсвали веднъж, но той е момченце и след това косата му стана много остра, а преди това беше пухина.
Какво бихте ме посъветвали? Споделете Hug.
Ето ви снимка на малката да добиете представа за косичката й.


Не разбирам след като има хубава и гъста косичка - защо ти минават такива мисли  newsm78
Вече е казано защо НЕ  Naughty само придавам своя глас  Wink

# 41
  • Мнения: 46 508
На градски легенди не се връзвам  Stop

# 42
  • Мнения: 8 917
Гери се роди с дълга и гъста коса, но дори и да не беше- не бих я обръснала. Всичко е гени Peace

# 43
  • Мнения: 5 622

 Не. Абсолютни дивотии са това! Не оризелявай детето!  Naughty

# 44
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

 Не. Абсолютни дивотии са това! Не оризелявай детето!  Naughty
Naughty

Общи условия

Активация на акаунт