Краят и на моето кърмене...

  • 660
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 014
Ох, момичета, да да ви се оплача - налага ми се да пия лекарства несъвместими с кърменето и понеже синът ми е достатъчно голям, май това ще е краят. Някак не вярвах, че ще изпадна в такава емоционална зависимост от кърменето, но тава е факт. Аз май го преживявам по тежко от малкото - от вчера не съм му давала и сега като пиша сълзите ми се леят като из ведро. Усещам как тайничко се надявам, че като спра да пия лекарствата, той няма да е забравил и пак ще поиска да суче. Това е невъзможно обаче - ще трябва да ги пия поне 20 дни - за този период той със сигурност ще е забравил, а и млякото определено ще е свършило. Аз вече съм в периода на инволюция на лактацията - детето е на 1г. и 9м., а от доста време се кърмим само сутрин и вечер. Онзи ден вечерта за последно кърмих, а  днес нямам никакво напрежение в гърдите. Картината е ясна, трябва да свиквам с мисълта, че свършихме вече. Не ми се искаше да е толкава скоро раздялата с кърменето и не по този начин. От това ми става още по-мъчно и исках да го споделя с вас.
Мили мами, наслаждавайте се на незаменимите моменти на близостта от кърменето, докато можете. Все някога идва времето да се разделим с тях.

# 1
  • Мнения: 3 092
Ей , сигурно ти е много мъчно , но горе главата !Все пак толкова време сте били заедно и си успяла да кърмиш така дълго детенце.За мен 1 г и 9 месеца са направо мечта. Grinning
Прегръдки от мен ! Hug

# 2
  • Мнения: 2 829
Настина е много неприятно че точно така се е получило и си принудена да приключиш с кърменето Sad
Сигурно е много неприятно.
Все пак съм убедена че с малкия сте си създали страхотна близост и скоро ще откриете нови начини да я споделяте Grinning
Гушкайте се и не тъжете, аз лично се надявам и ние да го докараме до вашата възраст Grinning

# 3
  • Мнения: 3 521
  bouquet Е недей да плачеш, колкото и да не неприятно рано или късно децата се отделят от нас и zапочват своя самостоятелен път. Година и 9 месеца са супер кърмачески стаж, а и може да погледнеш от веселата страна на нещата_можеш да си обличаш вече и по_хубаво бельо от сутиените zа кърмачки. Все пак поzдравления zа търпението и волята Hug.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 807
Миличка,много добре те разбирам и силно те прегръщам Hug.
Аз по същата причина спрях да кърмя,преди 3 седмици.Няколко дни ми беше много криво,а когато дойдеше време за яденето започвах да плача,че го лишавам от най-ценната храна.
Но здравето ни е също толкова важно,за да можем пълноценно да се грижим за малките ни сладурчета.

# 5
  • Мнения: 1 043
 Simple Smile найстина е тъжно - но се опитай да замениш това приятно изживяване с нещо друго, наблегни на игрите с него или ако щеш си направи ритуал - целувки по носа  Mr. Green, - това примерно - ние с каката сме така , нейния нос си е мой а моя неен  Hug, а и сутрин и вечер си го милвай и гушкай все едно си го кърмиш човекото

# 6
  • Мнения: 1 014
Благодаря ви, момичета за подкрепата. Днес малко шашнах мъжа ми с този рев, и се наложи да му обяснявам защо, аджеба, съм толкова тъжна. Мисля, че той ме разбра, доколкото може един мъж да разбере женската психика. То си беше направо шоу - тъкмо видях темата във форума за предаването на Иван Звездев за рецепти за бебешки манджи и отидох да хвърля един поглед за какво става дума. Всичко беше наред, докато Звездев не каза - а сега си запишете рецептата за пюрето: тиква, картоф, адаптирано мляко (кърма) и ..... хайде пак рев.
И един въпрос, уж всичко съм изчела и знам, но уместно ли е да пия сега лецитин - евентуално да не ми се запуши каналче. С първото дете отбиването беше кошмар, макар че между двете отбивания не може да става сравнение. Каката спрях да я кърмя на 9 месеца и все още имах много кърма.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Жалко, че краят на кърменето не е по желание... но пък - погледни от добрата страна - кърмила си един немалък срок Simple Smile

Да, пий лецитин профилактично - 1,000-1,200 мг (1 капсула) на ден поне 2 седмици.

# 8
  • Мнения: 4 915
Разбирам те чудесно, защото аз също спрях да кърмя не съвсем по желание - поради бременността ми кърмата спря.
3-ти месец откакто Мариела е напълно отбита, а още ми става носталгично понякога. Но малката изобщо не е забравила "нанито", знае, че там вече няма мляко, но го споменава от време на време. Не смятам, че синчето ти ще забрави кърменето за 20-на дни.

Бих искала само да ти кажа, че ако наистина ти е много тежко и не се чувстваш готова за отбиване, все още има шанс да го продължите и след 20-те дни, просто сутрин и вечер трябва да изцеждаш малко кърма. Но това в случай, че ти е твърде тъжно.

Иначе се присъединявам към съветите и подкрепата на другите момичета.  Grinning Ще видиш как за сметка на кърменето, ще се появи още повече  гушкане, милувки, прегръдки и целувки между теб и детето, връзката ви няма да загуби нищо, не се тревожи!
  Grinning

# 9
  • Мнения: 3 760
Виртуално прегръдка от мен!!!!  Hug Браво на теб!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 896
Доколкото знам на всички мами им е тъжно когато бебето се отбие, което рано или късно се случва. Сигурно и на мен ще ми е мъчно. Но пък вие сте изградили супер връзка за толкова дълго време и аз също мисля, че тя няма начин да пострада.
Между другото това е леко встрани, но да ви споделя - неотдавна имах възможност да си говоря с жената на норвежкия посланик - тя роди второто си дете на 49-годишна възраст и го е отбила през това лято, когато то е било на три години и два-три месеца, а тя съответно на 52. Доста ме впечатли.
Та тя каза че момченцето отбито не съвсем по негово желание, а с големи насърчения от родителите, още се сещало за цицата отвреме-навреме и й досаждало.
Кой знае, може и твоят човек да не забрави, ако много държиш да продължавате, опитай като приключиш с лекарството. Ако пък е забравил, значи го е израстнал и продължавате напред.  Hug
 Браво за направеното дотук!

# 11
  • Мнения: 819
Много ми стана мъчно,защото аз на няколко пъти попадах в ситуации,граничещи с отбиване...сега за втори път се боря с блоезнена рагада...Бъди силна,мъчно ми е за това...!

# 12
  • Мнения: 1 014
Добре, че ви има вас момичета  bouquet, повечето познати майки биха ме сметнали за луда с подобни терзания за такова "голямо" дете. Аз също много му обяснявам как вече мама няма мляко (защото той е вече голям - струва ми се по-достъпно за разбиране) и затова му давам от шишенце и знаете ли - колко трогателно - дойде миличкия при мен с шишето и го наклони към гърдите ми сякаш да си пресипе вътре.  Laughing Мисля си да видя дали ще поиска да суче след края на лечението, но малко се страхувам дали подновяването на кърменето няма да има някакви неблагоприятни последици за гърдите ми.
Струва ми се, че засега понася отбиването сравнително леко - малко капризничи, но гледаме повече да сме заедно и да се забавляваме навън или вкъщи с по-бурни игри цялото семейство.

# 13

Общи условия

Активация на акаунт