Въпрос за Токсоплазмоза?

  • 887
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Ще съм много благодарна на всички момичета,който могат да ми помогнат.Бременна съм в трети месец и на изследването ми за Токсоплазмоза стойностите,който излязоха на резолтата са ми по-високи.Гинеколожката ми каза,че след 20 дни пак трябва да повторя изследването и тогава ще видим какво ще правим.Опасно ли е това за плода? На някой случвало ли му се е подобно нещо?

# 1
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
до колкото знам ако не е много висок титъра се пият някакви лекарства,но не съм сигурна.какъв ти е титъра на теб,защото тук при нас в една часна лаборатория на всички изкарва1:320 по простата причина да се повтори пак и да си дадеш парите,най-добре ги повторете.

# 2
  • Мнения: 9 077
Какво точно си изследвала? Погледни си на изследването...
Трябва да имаш антитела, ако са във високи стойности, всичко е наред.

# 3
  • Мнения: 131
На изследването ми пише - lgG-ELISA  . Резолтат - 83,0   IU/ml

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз пък имам въпрос, на мене  ми бяха 0.0 това пък какво ще ре4е, 4е така и не ми го обясниха добре?!само ме юрнаха да правя пак, ама  по същата при4ина, 4е се съмнявах за пари4ен шантаж не повторих! някой компетентен  да ми обясни моля!

# 5
  • Мнения: 511
да ти кажа честно с втората бременност имах 1:315 но това е нормално,след една семица си направих друго изследване но в друга лаборатория и титара беше 1:160,след това не съм правила повече нито пък съм пила лекарства,по думите на моя гениколог трябва да е доста висок титара 1:1000 за да се консултираш с паразитолог и да предприемеш лечение.моя съвет е да си направиш ново изследване но в друга лаборатория,защото ЛАБОРАТОРИЯТА Е НАЙ-НЕВЯРНАТА ЛЮБОВНИЦА НА ДОКТОРА.


спокойно и само напред не се притеснявай излишно ,моето бебче се роди здраво и е вече на 1год и 4 мес

# 6
  • Мнения: 421
Когато бях бременна също имах проблем с изследването за токсоплазмоза затова искам да кажа следното:
1. Не се притеснявай, защото по-вредно от това няма..
2. Прави се допълнително изследване, чиято цел е да установи дали заразата е нова или стара /т.е. била си болна в миналото и оттам имаш антитела срещу болестта/ - не помня как се казва изследването, но би трябвало гинеколожката ти да знае или лабораторията в която са ти направили първото изследване.
3. Ако си била болна в миналото е много добре защото нямаш шанс да се разболееш, както и бебето ти.
4. За съжаление ако се докаже, че сега си се разболяла има риск за плода - но това вече трябва да го каже лекар...
Не се притеснявай излишно, но направи всички изследвания за да си спокойна...успех

# 7
  • Мнения: 9 077
Трапезица, IgG са антитела за имунитет, т.е. имаш защита срещу инфекцията, според мен нямаш повод за притеснение.
Марси, ако и ти си изследвала същите антитела, значи нямаш имунитет и трябва да се пазиш, а също така през бременността се проследява титъра.
Редно е да се изследват и антитела IgM, за да се види дали има инфекция в момента.

Общи условия

Активация на акаунт