Колко се плаща на детегледачките?

  • 7 004
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте!
Искам да ви попитам по колко се плаща на час на детегледачките?На мен ще ми е необходимо по няколко часа сутрин и то не всеки ден да ползвам услугите на някоя детегледачка.Говорих  с една жена,ще се срещнем ,но още не сме говорили за парите.Та ме интересува след като само ще трябва да пази детето,най-много да му смени един памперс и да му даде попара - за тези грижи колко се плаща?Нямам  опит и се чудя как да подходя.Приемам и други съвети относно избора.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 570
Понеже и аз търся, за по 1-2 часа, няколко пъти седмично. Казаха ми 2 - 2,50 лв. на час.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Скоро имаше друга подобна тема и там момичетата казаха 2-2,50 лв. на час

# 3
  • Мнения: 1 209
2,50 лв. на час максимум...

# 4
  • Мнения: 532
Благодаря, и аз така мислех,че не повече от 2,5 лв на час,но реших да ви попитам и вас. Hug

# 5
  • Мнения: 8 917
2,00-2,50 на час.

# 6
  • Мнения: 3 089
хе-хе - на мен жена от съседния вход ми искаше 3.50. е, не беше ангажирана. мисля, че около 2-2.50 е ок, но вероятно жената ще каже, че й се иска възнаграждението й да не пада под определена сума. т.е. 2.50 на час, н не по-малко от 50 лв./месец, например.

# 7
  • Мнения: 532
А не,тя си е ангажирана с други 3 дечица,но те са ученици.При мен евентуално ще идва само сутрин и то не всеки ден.Нещо като на повикване.И нея това я устройва,но ще се срещнем тепърва,та ще видим дали ще се харесаме.
А вие искате ли данните от личната карта на гледачката? Все пак ако стане нещо.............

# 8
  • София
  • Мнения: 505
Тъй като вече съм в болнични за раждане и услугите на детегледачката ми не са ми необходими целодневно, в момента съм я ангажирала само за времето от 10:00 до 14:00 и й плащам 6 лева.

В самото начало като започна да идва вкъщи тя сама ми предложи да ми даде личната си карта, за да имам данните й!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 045
А вие искате ли данните от личната карта на гледачката? Все пак ако стане нещо.............

Разбира се! Моята детегледачка в първият си работен ден ми донесе копие от личната си карта (и самата карта за сравнение), препоръки от предишни работодатели - на мен ми беше даже малко неловко, все едно е някой рецидивист, но все пак и поверяваш детето си!

Иначе моята е на пълен работен ден - от 9-6.30, това са 9часа и половина и взема 350лв, това прави по 1.70/час за пълна заетост. Когато е на повикване е по-скъпо, но все пак разумно по-скъпо, затова наистина 2-2.50 мисля че е нормална цена.
Въпреки, че тук една майка използваше услугите на една баба-съседка и й плащаше по 1.5/час за да постои малко при детето, но без да се налага да го храни или разхожда.

# 10
  • Мнения: 5 362
В нашият блок има една детегледачка-10 лв на ден й плащат.Днес в парка се заприказвах с друга жена,която също гледа дете и тя ми каза,че взема 400 лв на месец.Чувала съм и за 1лев на час,което пък си е направо смешно.
Но явно само в провинцията е така Thinking....,като чета мамите от София какво са писали.

# 11
  • Мнения: 5 468
Аз също се замислям, когато детето ми тръгне на градина, да си наема жена, която да я пребира в 17 ч. от градина и да стои 2 часа с нея у нас. От 17-19 ч.
Само че проблема е в това, че нямам на никой доверие, що се отнася до малкото зверче... С това не знам, как ще се справя.

# 12
  • Мнения: 105
Аз лично познавам жена, на която  и  плащат по 5лв. на ден. Може би защото е пенсионирана !(пенсия и заплата)

# 13
  • Мнения: 3 268
На моята плащам 3 лв. на час и защото я викам предимно вечер,когато излизаме някъде,плащам й и таксито на връщане.Няма как иначе,защато когато се прибираме е късно.

# 14
  • Мнения: 2 556
Аз съм в Плевен, а тук цените на услугите са доста по-различни, нашата детегледачка ми искаше по 1 лев на час.  Wink Давам й 10 лв. на ден за 8-9 часа гледане на бебето. Също й оставям отделно пари да има в нея - за солети за бебето и кафе за нея, когато излизат например.

Общи условия

Активация на акаунт