Разболях се и кърмата намаля как да я върна

  • 528
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
може би от преумора /от 2 седмици си гледам болните дечица и накрая и аз се разболях/ гърдите ми са абсолютно празни До вчера бяха пълни и особено когато бебо засмучеше чувствах как идва млякото а гърдите ми твърди като камък А сега са едни мекички и празнички И бебо е супер нервен цял ден Иначе паузи прави от 2 -3 часа но мрънка постоянно Как да си върна кърмата най-лесно

предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 4 242
Пий течности около 3л дневно, бирена мая на таблетки, хапвай овесени ядки, сурови бадеми, месо, и най-вече слагай бебето възможно най-често на гърдата, колкото повече кърмиш- толкова повече кърма имаш! Не пренебрегвай и нощното кърмене, особено между и 8 сутринта, тогава нивата на пролактин (хормона отговорен за производството и количеството кърма) е най-високо, и ако имаш поне 2 кърмения в този интервал си гарантираш едно добро количество мляко за деня.
Почивай повечко и се гушкайте с бебчето! Ще видиш че до ден-два ще се регулира кърмата ти и всичко ще е наред!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Слагай бебо възможно най-често на гърдата - от това по-добро няма. Успокой се, почини си.   bouquet

# 3
Аз също съм за съветите, които са ти дали дотук Peace
Можеш да пробваш и чайчето на Хип за стимулиране на кърмата-действа. Много е важно да си спокойна

# 4
  • Мнения: 209
Благодаря ви
А защо когато суче е толкова нервен Постоянно се гърчи и пуска гърдата А като суче чувам че гълта  newsm78

# 5
  • Мнения: 11
Може би са колики, и ние бяхме така и през този период ми висеше нон стоп на гърдите.Така се успокояваше! За кърмата на мен ми помагаше бълг. лактогонен чай, кисело мляко и овесени ядки. Laughing

# 6
  • Мнения: 346
Може и да е кърмаческа стачка. Прочети в библиотека за това. Иначе за увеличаването на кърмата - много е важно нощното кърмене /за сега поне 2х/, многото течности и през деня по-честото слагай бебчо на гърдата, не спазвай режим. Хапвай овесени ядки 8те наистина помагат/ и си купи български лактогонен чай /действа безотказно/. Успех и наистина ти трябва спокойствие.

# 7
  • Мнения: 122
да не би да имаш широки каналчета и млякото да тече по-силно от нормалното? Аз имам такъв проблем и с двете ми бебета беше така - засукват, после плюят зърното, сърдят се, търсят да сучат, намират зърното, засукват, пак плюят.. и тн, поне 10  пъти, преди да започнат да сучат нормално. А през това време всичко става в мляко...и рев.

# 8
  • Мнения: 232
Слагай бебо възможно най-често на гърдата - от това по-добро няма. Успокой се, почини си.   bouquet
PeaceИ аз имах този проблем на два пъти,но това е начина -открих го благодарение на мамите от форума -ЗА КОЕТО НА ВСИЧКИ МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ.Ние и до сега си се кърмим и то май по множко- но щом така трябва ,НЕКА! newsm62 newsm62 newsm62 smile3501 newsm44 ОТ КОЕТО СЪМ БЕЗКРАЙНО ЩАСТЛИВА!

Общи условия

Активация на акаунт