Раждане в Окръжна болница - Варна

  • 7 128
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 844
Обръщам се към мамите от Варна, които са раждали в Окръжна болница. Моля, напипшете ми вашите впечатления от болницта, лекарите, обслужването и въобще престоят ви там. Предстои ми раждане през февруари 2005 г. и искам да съм повече подготвена. Разбира се имам някои първоначални впечатления, но всяка допълнителна информация ще намали параноята ми, която ме тресе напоследък.
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 85
здравей бъдещо мамче!!!
 аз родих през 07.2004г. в Окръжна болница .В най общи линии впечатленията ми са добри и от персонала и от общите условия в болницата.Стаите са с по 2 и 3 легла, във всяка стая има баня и тоалетна с топла вода.Боксът с бебета е до стаите на майките и можеш през цялото време да ги виждаш.Стаите се чистят 2 пъти на ден.Персонала / акушери, мед.сестри, педиатри, санитари, с малки изключения , но къде няма изключения / се отнасят добре с майката и детето.Педиатрите са малко по дръпнати, но никога няма да ти откажат да ти дадат съвет.
За храната не мога да ти кажа нищо, защото не съм се хранила там.Първия ден аз не ядох нищо, а след това ми носеха храна от вън.Могат да те посещават през целия ден, но най добре късно следобяд и вечер, защото има само дежурни и няма много хора по коридорите.
За болницата ще ти трябва 1-2 пакета лиглин , 2 кърпи и тоалетни принадлежности, нещо за четене и стоитнки за телевизора/ има го във всяка стая с кабелна естествено/.За бебебто искат около 10 тина памперса и 3 камизолки.Ако нещо си забравила винаги могат да ти го донесат.
Докато аз бях в болницата/ 3 дни/ ни проведоха и курс за отглеждане на бебето/ хранене, къпане, тоалет, обличане и т.н.  и всичко необходимо за  връщането в къщи.
това е в общи линии, ако те интерисува нещо по подробно питай, няма проблем.
Успех при раждането!!!!

# 2
  • Мнения: 45
Привет и от мен! Аз раждах в окръжна болница 2002 год. в старото отделение. Там условията бяха ужасни, но повярвай ми вниманието и обслужването компенсираха всичко останало. Всички бяха много мили и лекарите и сестрите, освен мен останалите момичета също бяха много доволни. Сега след ремонта доколкото знам от мои близки приятелки а и съм ходила на свиждане условията са много добри - van_dan ти е написала подробно. Така че мога само да те насърча за избора към който си се насочила. Леко раждане и не му мисли толкова, всичко ще мине и ще си най-щастливата мама.

# 3
  • Мнения: 844
Страшно много ти благодаря за изчерпателната информация.Бих искала да те попитам само следните няколко неща:
1. Пишеш за някакви камизолки - какви, тънки, дебели. С какво ги обличат бебетата надолу.Или може би ги повиват?
2. Имаше ли си избран доктор, който да ти води раждането или отиде при дежурния екип? Аз лично, май ще рискувам и ще се надявам на професионално отношение без уговорки!
3. Бебетата захранват ли ги с нещо друго или ти ги дават да ги кърмиш под час?
П.С. На мен това ще ми е второ раждане, но каката я раждах преди 5 г. в Ст.Загора и ме е обзела една треска, та затова задавам много въпроси!
А това с курса, направо ме впечатли! Аз имам вече известни познания, но всякаква информация не ще ми е излишна, още повече, че всичко съм забравила!

# 4
  • Мнения: 1 629
И аз раждах там през юли. Като цяло съм доволна, не съм имала уговорки с никого, а ми обръщаха не по-малко внимание. Камизолки искаха през лятото, защото беше горещо. Как е сега не знам, защо не пратиш  някой да разпита на място?
Сега се сещам, че там имат проблем с кърменето - никой/освен другите мами в стаята/ не ми показа как точно става тази работа, а и искат да кърмиш под час, което освен че е глупаво при толкова малки бебчета, доведе и до значителен спад в теглото на моето бебе, за което още се ядосвам.

# 5
  • Мнения: 844
Днес  следобед ще ходя на преглед и ЖК? Дали ще ме пуснат мен да поразпитам какво трябва да нося за раждането!

# 6
  • Мнения: 390
Аз също съм раждала там без уговорка. Екипът беше доста мил. Доктора беше един младок и доста дръпнат, но той минава само от време на време, така че не му виждах много намусената физиономия. Всъщност беше намусен, но не и груб. През цялото време имаще някой при мен - или една от двете акушерки или един стажант. И тримата бяха невероятно мили. Ако все пак решиш да си правиш уговорка с някой ти препоръчвам да е с акушерка, а не с лекар. Първо защото ще ти излезе 4 пъти по - евтино и второ защото и без това 90% от работата я свършва акушерката.
Бебетата се хранят на определени часове, но все пак ако се види, че някой бебе огладнява по - рано и започне да се дере от рев, ти го дават по - рано. Зависи от дежурния персонал. Ако твоетото бебе се окаже такова и персоналът не ти позволява да го вземеш и да го нахраниш когато то иска, просто им кажи, че бебето ти не е робот и в крайна сметка си е твое и ти най - добре можеш да прецениш дали трябва да го нахраниш.

# 7
  • Мнения: 1 425
Здравей и от мен, аз също раждах в Окръжна болница на 16.06.2004 г. и останах много доволна от отношението на целия персонал. Искам да отговоря на последните ти въпроси.
1. Бебетата ги овиват с пелени, който изглеждат ужасно, но са чисти. Ако имаш желание можеш да носиш и твой пелени и камизолки, но ше трябва да приготвиш доста или докато си там някой да ги взема да ги пере и да ти носи чисти, защото при всяко сменяне на памперса сменят и пелените. Носи си памперси, но не вземай за новородени, защото протичат и не вършат работа.
2. Аз специално бях с предварителна уговорка с д-р Радева, която не е от екипа на болницата, но при предварителна уговорка и съответно заплащане води раждането. Невероятна е, аз имах леко раждане благодарение на нея. Ако нямаш уговорка отиваш в болницата в родилното, там те приемат и раждането води дежурния лекар. Всички там са много добри, така че не се притеснявай всичко ще мине добре и леко.
3. Бебчетата както са ти описали са в отделен бокс, но можеш да ги наблюдаваш постоянно, дори да ходиш при тях. На всеку 3 часа ги дават да ги кърмят майките и пак ги прибират. Хубавото е че можеш да си починеш след раждането, защото има кой да се грижи за бебчето. От детските акусхерки има една руса, не много висока жена, около 40 - 45 годишна, но не й помня името, СТРАХОТНА Е!!!! Много отзивчива и любезна.
Курс към Окръжна болница не съм чувала да има, но аз лично ходех на Училище за родители в АД, води го Светла Георгиева и е много интересно и полезно. Има и гимнастика. Сряда е училището от 15 часа, а четвъртък от 13 е гимнастиката. Препоръчвам ти го!!!!
От мен леко раждане и сладко и здраво бебче  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
Надявам се да съм била изчерпателна ако има нещо питай  Stuck Out Tongue
И лятото на разходка в Морската градина
Цвете

# 8
  • Мнения: 1 045
cvete_m Къде точно е този курс и можеш ли да ми дадеш някакви координати . Благодаря ти предварително.

# 9
  • Мнения: 8 769
Цитат на: van-dan

За храната не мога да ти кажа нищо, защото не съм се хранила там.Първия ден аз не ядох нищо, а след това ми носеха храна от вън.Могат да те посещават през целия ден, но най добре късно следобяд и вечер, защото има само дежурни и няма много хора по коридорите.
.........................
Докато аз бях в болницата/ 3 дни/ ни проведоха и курс за отглеждане на бебето/ хранене, къпане, тоалет, обличане и т.н.  и всичко необходимо за  връщането в къщи.

Храната:повече от гадна-сутрин за закуска обикновено има някаква изморена кифла или нещо от този род+чай, наобяд и вечеря-общо казано -буламач. Аз така и не ядях там, предпочитах да ми носят кисело мляко и овесени ядки #Silly
За свиждането-от van_dan чувам, че можело да те посещават. Аз раждах там през февруари 2003 г. и бяхме заключени като затворници, не даваха ни да излезеш, още по-малко някой да влезе. Татенцето си видя творението едва, когато ни изписаха! #2gunfire Ето това ме измъчи най-много, отживелите нрави и безумия в болниците ни! Дано наистина да се е променило нещо ....Praynig
За курса за отглеждане на бебето - през 2003 нямаше такова чудо....Топла вода също нямаше (зимни месеци), парното се пускаше само сутрин и вечер по 1 час, за шестдневен престой успях да се изкъпя веднъж с хладка вода. Бебетата се миеха с вода, затоплена в кофи с бързовар, боксовете се отопляваха с ел.печки....Дано и това да се е променило към добро....

# 10
  • Мнения: 191
Да, cvete_m кажи по-подробно за този курс, аз знам само че има гимнастика от 9 сутрин в "Майчин дом" на Мир.
Благодаря предварително

# 11
  • Мнения: 1 277
Позволявам си да отговоря вместо cvete_m, защото посещавам този курс. Провежда се в Заседателната зала на първия етаж на АГ-то, всяка сряда от 15 часа. Акушерката е много мила, а на курса се научават много полезни неща. Курсът е безплатен и по никакъв начин не обвързва с АГ болница т.е. можеш да си ходиш на лекциите в Аг-то и да си родиш в Окръжна.

# 12
  • Мнения: 191
Благодаря  Melpomena, сигурно ще се засечем там Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 042
Аз раждах в Окръжна - дек`2003г. Имах уговорка с акушерка, но на самото раждане около мен се въртяха още много хора, имаше и специализанти разни, които бяха много мили и минаваха по няколко пъти на ден в стаите да видят как сме и т.н
Храната е постна, но разрешават да се носи от вкъщи, само цветя не дават да внасяш в твоята стая. Леглата - моето беше тип лодка, та малко се поизмъчих с шевовете и кикеренето. Ама преживява се! Бях в стая двойка, случих на готини момичета.
Имаше и лекция за кърменето.
Всички акушерки, които питах нещо бяха любезни и показваха как да се грижим за бебетата. В бокса - може да влизаш когато си искаш, ако например бебето ти се разреве.
Искаха ми само памперси за бебето - ок. 20-тина бройки.
Имам хубави спомени от там! Бебето го показаха още същата вечер на гордия тати!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз раждах в Окръжна б-ца през март 2004, но може би трябва да слушаш "по-пресни" данни Simple Smile
Беше топло, чистеха и следяха за чистотата, стаите бяха повече, отколкото очаквах, с отделно сервизно помещение и тв, както са ти писали вече Simple Smile Впечатлението ми беше, че персоналът работеше с желание.
Лекциите за млади майки се водеха от мед.лице (не знам точно квалификацията й), но можеш винаги да я намериш и питаш за нещо.
Храната ми се видя поносима, но малко... аз бях голям гладник по това време.
Посещениета никой не е ограничавал, но по онова време - само извън отделението (до асансьорите...) - малко неудобно, но се преживява. То и канапе да сложат там - ще се заседяват много Simple Smile)
Може да се поработи върху една зала за свиждания Simple Smile

На нас ни бяха казали, че можем да носим дрешки за бебето, ако не искаме да го повиват, иначе - в пелени. Интересно дали това се е променило (едно момиче пишеше за камизолки...)

Леко раждане!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт