Vigantoil

  • 2 559
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте!
Как давате Vigantoil-а на детето? Ние го давахме 30 мин преди хранене, като капвахме капките в лъжичка вода или сокче. Но педиатърката ни каза, че трябвало да се капват капките директно в устата без разредители. Да ама как ще ги глътне детето като са 3 капки? Според мен няма как да ги глътне, защото са много малко количество. Вие как ги давате и знае ли някой дали нещо влияе на Vigantoil-а, ако се смесва с вода или сокче?

# 1
  • Мнения: 5 255
Казвам аз как го давам.
Лора е на кърма.
Преди първото хранене за деня, капвам две капки в лъжичка, след това изтисквам малко кърма - давам и го и веднага на гърдата.
Това е.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз капвам капките в лъжичка и добавям няколко капки мляко от шишето. Давам го по време на хранене, така ми каза нашата педиатърка.

# 3
А така. Нашата педиатърка каза, че не било добре да се дава с кърмата, защото тя разграждала нещо си.

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Изцеждам малко кърма в една лъжичка и слагам две капки и така й го давам с лъжичката. По едно време и аз опитах да го давам направо от шишето, но честно казано не мога да контролирам капките, които изтичат и като видях,че единия път отидоха 4 вместо 2 капки се отказах от този начин.
А иначе мисля, че няма проблем с усвояването на капките, ако се дават направо от шишето. По същия начин се капва в устата и полиомиелитната ваксина.

# 5
  • Мнения: 1 581
Аз също го капя в устата. Той ще си го преглътне със слюнката, ако не наведжъж, то постепенно. Според мене е по-вероятно да остане половината по лъжичката, отколкото да не го преглътне, след като вече му е във устата.
Според мене излишно се притесняваш  Grinning

# 6
# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз го слагам на върха на биберона и така го давам. Само че на мен ми казаха 1-2 капки а и толкова пише на шишето, защо вие давате повече.

# 8
  • Мнения: 3 200
аз капя директно в устата, на езика

# 9
  • София
  • Мнения: 6 541
Цитат на: evpraksia
аз капя директно в устата, на езика

 и аз така

# 10
  • Мнения: 356
И аз капя директно в устата. Давам го сутрин преди първото хранене.

# 11
  • Мнения: 46 488
Цитат на: makrust
Аз го слагам на върха на биберона и така го давам. Само че на мен ми казаха 1-2 капки а и толкова пише на шишето, защо вие давате повече.


За всяко дете е различно зависи от много фактори, например темповете на растеж, това се преценява от педиатъра.

Иначе за Вигантола, аз го капя директно в устата, не съм имала проблем да не го глътне, започва да мляска и да гълта, все едно кокали има в него, но си го гълта бързо:D

# 12
До колкото знам няма проблем да се дава с нещо друго: вода, сок, мляко... Добре е да се дава смесено с нещо, защото е много мазно и се лепи по езика. Мисля, че това е единствената причина да се смесва.
А за количеството - то се преценява от лекар в зависимост от възрастта, скоростта на растежа, големината на фонтанелата и др.
Аз лично го давам заедно с пюрето с лъжичка.

# 13
  • Мнения: 3 211
Аз давах на лъжичка, не трябва да се смесва с мляко, иначе може с малко водичка, аз ги давах в 1 лъж.заедно с Зимафлуор-а, прочетете на листовката, там беше много хубаво написано

# 14
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз капя директно в устата,или в случай че се инатим и стискаме устнички-в лъжичка с малко вода.А го мляскаме и ние и аз проверих Embarassed -той сладни леко

# 15
  • Мнения: 3 663
Витамин Д е мастно разтворим, затова Вигантол-а се дава или с млякото (слагат се капките в шишето, а ако е на кърма се смесва с мъничко кърма) или се капва директно в устната кухина непосредствено преди хранене.
Аз лично и капвам две капки в устичката и веднага давам шишето.

# 16
  • Мнения: 3 334
Цитат на: iv100yanova
Аз също го капя в устата. Той ще си го преглътне със слюнката, ако не наведжъж, то постепенно. Според мене е по-вероятно да остане половината по лъжичката, отколкото да не го преглътне, след като вече му е във устата.
Според мене излишно се притесняваш  Grinning


и аз така го давам!

# 17
  • Мнения: 786
Аз още от първия ден и го давам направо в устата.Шишето е точно вертикално надолу и капките падат без проблем.Ние сме на 3.5 месеца ,но имам чувството ,че усеща когато  ще и давам капки и отваря устата сама.Така че нямам проблем.

# 18
  • Мнения: 426
аз отварям биберона  капвам ги и така ги давам той веднага ги засмуква Wink

Общи условия

Активация на акаунт