Почистване на бебешки зъбки

  • 2 817
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Чела съм, че трябва да започне почистване веднага щом се появят първите зъбчета. Вие как мислите? А мнението Ви за Ненедент Бебе на Денитокс? Ползвали ли сте комплекта и какво мислят бебчовците за Вашите желания за чисти зъбки? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 70
Здравейте мами! Чела съм, че още от появата на първите зъбчета трябва да се полагат грижи за тях. Какво мислите за комплекта на Дентинокс НЕНЕДЕНТ БЕБЕ? Ползвали ли сте го? А мнението на бебчовците за Вашите желания за чисти зъбки?  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние се мъчим да мием зъбки откакто поникна първото зъбче.На 9 месеца.Тогава взех комплекта на Ненедент със силиконовия накрайник,но без успех.Дечко не даваше да му докосна устата дори.Като стана на годинка и 2 месеца му взехме голяма четка на Орал Б,за деца от 4 месеца до 2 години.И пак паста на Ненедент.Оттогава си мие зъбите сам.Пак не с голяма охота,но всяка сутрин и вечер правим упражнения Laughing

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 537
Когато заведох дъщеря си на профилактичен преглед при зъболекар, тя ми каза да въведа вече четката за зъби в употреба /но не се сещам колко зъбчета имахме вече/, но на този етап това ще е с цел изграждане на навик у детето , а самото "миене" следва да се извършва от мен посредством намокрена марля, хубаво да изтривам зъбчетата и. grinning012

# 4
  • Мнения: 271
ние започнахме миенето на зъбките преди около 2 месеца Embarassed.мисля че е добре за да се изграждат хигиенни навици

# 5
  • Мнения: 528
Аз знам от един мой съсед който е зъботехник че до 1 и половина се мият с вода и на мама пръста и после вече ако са поникнали поне половината да е с детска паста,ама да не е от тези лютивите и с четка.

# 6
  • Мнения: 2 952
  Откакто Саги има 2  зъбчета  ги мием с малка четчица и бебешка паста , която не се плакне , а си я изяжда .....правим го като игра и сега даже в банята сам си посочва с пръста четката и се  зъби, и се  смее , чака  си играта , вече сме с 8 зъбчета и добре , че  свикна ....защото е добре да се мият ....

# 7
  • Мнения: 8 505
Чела съм, че трябва да започне почистване веднага щом се появят първите зъбчета. Вие как мислите?

Мисля същото.
Ненедент не съм ползвала за дъщеря си,мия зъбите и с четка и паста.

# 8
  • Мнения: 3 499
Има четки за зъби от 4 месец.Моята бебка е с 2 зъба и с такава мека четка за бебета й ги позачиствам, но само с вода.Тя е много доволна, авно щото й чеша зъбките.

# 9
  • Мнения: 2 952
   'Що бе , има хубави пастички детски(бебешки)....даже са сладки с  вкус на ягода например ..., аз  буквално слагам  по  точица от пастата , не покривам цялата четчица с много паста ....Но само с вода пак е начало , нека....Поне по-важното е , че  свикват децата , а не върви ги учи на  3  годишна възраст , голямо тръшкане пада и не е  добре за  зъбите ..Това  го казвам , защото  видях една майка в  парка  как се мъчеше  да  слъже малкия (на 3-4 годинки) да  му измие  зъбките .....той пищи , тя  котки му показва , виж тук , виж там ..мъка ....зъболекаря й казал,че  ако не започнат да мият   зъбките  и 1  няма да му остане .....и то уж се  стреснало детето , ама една мъка беше ....чак се втресох, ужас  .....защо толкова късно е чакала ...незнам ....

# 10
  • Мнения: 5 393
Аз мия зъбките на Иво от 9тия месец някъде.Ползвам Ненедент и накрайника към нея.Иво се забавлява много и вкуса на пастата му харесва.Това е част от ритуала ни преди лягане. Wink

# 11
  • Мнения: 509
Аз започнах миенето с появата на първите зъбки.Това беше малко преди да навърши годинка.Първата й четка и паста за зъби бяха на Chicco.

Общи условия

Активация на акаунт