Извинителни бележки за големи ученици

  • 12 465
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Учител съм и според мен и според правилника(ППЗНП) е достатъчна медицинската бележка. Който иска гаранция, че детето е наистина е било болно, да си вдигне д...то и да отиде да провери при съответния лекар. Казвате, че ако не ви приемат бележката без този лист, ще подадете жалба в Инспектората по образование и така ви съветвам да направите. Всеки учител вече трябва да познава и децата и родителите и личните им лекари и да може да прецени коя бележка е истинска и ако има съмнения, първо да разговаря с родителите и след това ако още се съмнява да отиде направо при лекаря.

# 16
  • Мнения: 25 449
Всеки учител вече трябва да познава и децата и родителите и личните им лекари и да може да прецени коя бележка е истинска и ако има съмнения, първо да разговаря с родителите и след това ако още се съмнява да отиде направо при лекаря.

От което следва: "Ама на мене не ми плащат за това!" и ... много шум за нищо.  Mr. Green

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Како Сийке, точно за това ни плащат, особено ако учителят е класен. Не може само да влезеш и да си изпееш урока. Точно затова имаме само 648 часа годишно, през останолото време точно това трябва да вършим и да се самоподготвяме, ама нейсе.

# 18
  • Мнения: 90
В моя случай не е проблем валидността на бележката, а това, че ми я искат, в деня в който водя детето. И затова се ядосвам.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 865
според мен е редно в първия ден след боледуване детето да се заведе с бележка, на която пише от какво е болуедувало и че вече не е заразно. нали личният лекар трябва да установи, че детето е здраво и може да ходи отново на училище/детска градина.

# 20
  • Мнения: 3 268
според мен е редно в първия ден след боледуване детето да се заведе с бележка, на която пише от какво е болуедувало и че вече не е заразно. нали личният лекар трябва да установи, че детето е здраво и може да ходи отново на училище/детска градина.
И аз така мисля,но да искат амбулаторен лист е прекалено

# 21
  • София
  • Мнения: 4 865
за амбулаторния лист е ясно. имаше обаче и въпрос за това кога да се представя бележката за отсъствия.

# 22
  • Мнения: 90
според мен е редно в първия ден след боледуване детето да се заведе с бележка, на която пише от какво е болуедувало и че вече не е заразно. нали личният лекар трябва да установи, че детето е здраво и може да ходи отново на училище/детска градина.
Да, но учителката иска да имам бележка от последния ден на боледуването, което практически е невъзможно. Откъде да знам, кой ще е последния ден на боледуването?

Иначе при нас ситуацията е такава: когато го заведохме в първия ден на боледуването, лекарката каза, 3 дни диета, ако е след това ОК, пускайте го на градина. Което означава, че тя е преценила, че заболяването не е заразно/инфекциозно. А бележка ВИНАГИ сме вземали до ден, два след боледуването.

Но дори да приемем, че детето е заразно, аргументът на учителката, че трябва да нося бележка от точно определен ден, ми се струва нелеп.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
признавам - не четох задълбочено всичко, написано по Темата, но...
Ако имаш ДжиПи - отиди при него и помоли да ти изадат изв. бележка за дните на болестта. Нея няма ли да я приемат?  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 90
признавам - не четох задълбочено всичко, написано по Темата, но...
Мдам, не си чела задълбочено.

# 25
Ситуацията е неприятна. Има логика да ти я искат в първия ден, в който сте на градина. В случай като твоя все някой трябва да наруши правилата. Или личната лекарка да ти даде бележка предварително, или в градината да направят компромис. Моето мнение е че е трябвало предварително да поискаш бележка. Всъщност личната не нарушава никакви правила ако ти напише че е било болно до петък още в четвъртък. Това е като болничния - дава се в период за напред. Просто не си предполагал че ще се сблъскаш с това, но следващия път ще си подготвен, предполагам...

# 26
  • Мнения: 90
Логика има, но не е законно.

# 27
Кое не е законно? Тя няма да дава бележка, че детето е здраво, а че детето е било болно през тези дни.  Hug Това съм чела на бележките, които съм носила. Не пише, че детето е здраво, а че детето е било болно. Ако се налага продължение на лечението, ще даде още една бележка.

Друго е бележката за контакт с болен

# 28
  • Мнения: 90
Oф, не е законно учителката да ми иска извинителна бележка, в първия ден, който го водя на градина.

# 29
Дали не е наредба на ХЕИ?
Ти пита ли по какъв правилник или нареждане ти искат в първия ден, къде изобщо е записано в какъв срок трябва да представиш този документ.
Имаш избор - да се конфронтираш с тях или да се съгласиш и да се опиташ да намериш решение.
Аз на твое място бих избрала втория вариянт, защото ми гледат детето и би рефлектирало върху това. Но все пак избора си е твой. Каквото и да решиш ще си прав.

Общи условия

Активация на акаунт