да попитам за пъпчето...

  • 1 330
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 490
здравейте мами, знам,че темата е обсъждана много,но искам да ви попитам,когато се прибрахте вкъщи първия ден къпахте ли бебенцто изцяло( мокрихте ли пъпчето) и как го дезинфекцирахте (спирт или..)?
 страхувам,се че ми дават съвети абсолутно нищо да не го правя на пъпчето-правилно ли е? благодаря

# 1
  • Мнения: 105
Пъпчето падна на 10ти ден. Дотогава не съм го мокрила при къпане и поне три пъти на ден го туширах със спирт. Моят съвет е да не слагаш лепенки отгоре, защото под лепенката се въдят всякакви микроби, а при отлепянето бебето направо пищя.

# 2
  • Мнения: 5 026
Директно мокрене-не! Но може и да го е обляла вода при къпането. Иначе го почиствах със спирт най-старателно.

# 3
  • Мнения: 2 015
Първата вечер не го къпах, за ради имунизацията, която му направиха преди да ни изпишат.От следващата вечер започнах да го къпя, както и до ден днешен.Не съм го пазила, а след баня само подсушавах и почиствах добре със спирт.Падна на 10 ден и продължих да туширвам със спирт още няколко дни.

# 4
  • Мнения: 8 505
Слагах нагъната кърпа върху пъпа,за да не се мокри при къпане.Може да се ползва и лепенка за пъп.Почиствах само със спирт.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 941
Къпех на чешмата, а на всяко сменяне на памперса капвах по 2 капки спирт в основата, ако има секрет обирах с тампонче натопено в спирт, от време на време завъртах по часовниковата стрелка, така изсъхна и падна много бързо.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 094
мама го къпа Wink аз се престраших чак след няколко дни Wink не мокри пъпчето - докато падне къпеш, като държиш бебето за коремчето, и всъщност ръката ти пази пъпът т водата и сапунисваш и поливаш с водичка, не го топиш във водата - може и направо под течаща вода. После напояваш клечка за уши обилно със спирт и почистваш пъпчето. (след като си подсушила добре от водата ест.)

# 7
  • Мнения: 3 929
Пъпчето не се мокри при къпане. Трябва внимателно да се пази. След къпане леко се тушира със спирт и евентуално с Топоцин - едно прахче се поръсва, когато пъпчето сълзи. Отгоре слагах марля с едно памуче, но сухи, за да не дразни памперса.

# 8
  • Мнения: 216
Първата вечер не го къпах, за ради имунизацията, която му направиха преди да ни изпишат.От следващата вечер започнах да го къпя, както и до ден днешен.Не съм го пазила, а след баня само подсушавах и почиствах добре със спирт.Падна на 10 ден и продължих да туширвам със спирт още няколко дни.
И аз така! Grinning Grinning Grinning

# 9
  • Мнения: 3 500
Пъпчето на Ники падна на 21-вия ден, не съм го мокрила.Мазала съм го със спирт.Падна абсолютно само, веднъж докато я кърмех и то падна.После си я къпахме спокойно, не сме имали пробреми.

# 10
  • Мнения: 1 043
Слагах нагъната кърпа върху пъпа,за да не се мокри при къпане.Може да се ползва и лепенка за пъп.Почиствах само със спирт.
И аз правех така,включително и първата вечер  Peace

# 11
  • Мнения: 927
Ние пък не сме го пазили. Само след къпане му слагах спирт. Падна след седмица и не сме имали никакви проблеми

# 12
  • Мнения: 5 362
Слагах нагъната кърпа върху пъпа,за да не се мокри при къпане.Може да се ползва и лепенка за пъп.Почиствах само със спирт.
newsm10 И аз правех така.Нашето падна на 5-я ден.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 610
На големия не му пазих пъпчето ,а след баня го накапвах със спирт,но загнои и се наложи да го тушират със сребърен нитрат.На малкия му го пазех да не се мокри само накапвах спирт при смяна на памперса и падна на 10-ия ден без проблем. baby_neutral

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
В болницата ги къпеха при нас и не забелязах да са ги пазили,изписаха ни на 8 ден и къпах вечерта и след това туширах със спирт.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 775
При нас падна на 14 ден. До този момент след къпане го почиствахме внимателно със спирт, като леко го отваряхме. Трябва хубаво да се почисти от всякакви евентуално засъхнали секрети. След което го пръскахме със Бивацин спрей. Целта е да не се появи зачервяване и евентуално загноясване.

# 16
  • Мнения: 113
Ние се къпахме само с мокра кърпа около седмица,точно тогава падна и пъпчето на бебка.Не съм го мазала с абсолютно нищо и не сме имали проблеми Wink

# 17
  • Мнения: 2 677
Пъпчето на Бранко падна на осмия ден. Винаги промивах със спирт, но лепенки и други предпазни средства не съм ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт