Свръхспособност ли е да панираш кашкавал?

  • 1 598
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 723
Здравейте! Сигурно сте разисквали безброй пъти моя проблем, но нищо не можах да намеря.Shocked
Въпроса ми е:
Защо винаги , когато се опитам да панирам кашкавал, го изтъргвам с лъжица от тигана? Пробвала съм кви ли не технологии- но резултатът винаги е плачевен smile3514
ПОМОЩ    Weary

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
кашкавалът трябва да се постави на студено(във вода или в хладилник),непосредствено преи да се панира.Следтова овалваш парченцата,в панировката.и сепържи в сгореено олио.Смятам за утре това да хапваме.Някои имат и предпочитани марки кашкавал за паниране,защото не става с всички видове по пазара.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Незнам. Веднъж се пробвах да панирам кашкавал и няма да повторя  Crossing Arms
Кашкавала се стапя и остана прегорялата панировка  Close

Ще следя темата, обаче  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 723
кашкавалът трябва да се постави на студено(във вода или в хладилник),непосредствено преи да се панира.Следтова овалваш парченцата,в панировката.и сепържи в сгореено олио.Смятам за утре това да хапваме.Някои имат и предпочитани марки кашкавал за паниране,защото не става с всички видове по пазара.
спазвала съм инструкциите точно, както си ги написала Peace
Има специални твърди кашкавали с етикет "за паниране"..... пак пълен провал #Crazy newsm78

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз правя така:

Ден преди пърженето си правя панировка - първо потапям кашкавала във вода, после брашно, яйце, галета или царевично брашно / грис. понякога дори повтарям - яйце, галета и слагам във фризера до другият ден, когато ги пържа. Загрявам олиото много добре и пържа само докато видя, че панировката се зачервява. Никога не вадя или обръщам с вилица(панировката не трябва да се нарушава).

Това е - дано следващият път се получи и при теб!   bouquet

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 09:31 от natalyna

# 5
  • Мнения: 1 492
Никога не съм имала проблем с панирането на кашкавал. Не правя никакви предварителни подготовки. Първо слагам кашкавала в брашно, после в яйце и пържа в тефлонов тиган, силно загрят. Нямам идея защо не се получава при теб. Успех другият път  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз не успявам да се справя... Rolling Eyes Уж изпълнявам точно всички "предписания"... Sad

# 7
  • Мнения: 7 723
Аз правя така:

Ден преди пърженето си правя панировка - първо потапям кашкавала във вода, после брашно, яйце, галета или царевично брашно или грис. понякога дори повтарям - яйце, галета и слагам във фризера до другият ден, когато ги пържа. Загрявам олиото много добре и пържа само докато видя, че панировката се зачервява. Никога не вадя или обръщам с вилица(панировката не трябва да се нарушава).

Това е - дано следващият път се получи и при теб!   bouquet
Е- тази технология не съм я изпробвола newsm10
Стискайте палци да стане, защото, ако пак не се получи- това ще е последният ми опит Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 5 605
Наистина се изисква свръхспособност.  Mr. Green Аз до сега нито веднъж не съм го направила като хората, винаги и аз с лъжица го събирам. А мъжа ми го прави перфектен-единственото нещо, което може да готви. Гледала съм го много пъти, не прави нищо по-особено, просто на него му става. Embarassed

# 9
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
И при мен няма проблем, топя го в студена вода, за да се полепи брашното по него. избирам по-твърд кашкавал.

# 10
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
 Цвети 26 ,ми и на мен все ми става, да не сме от една порода с мъж ти ? Wink

# 11
  • Мнения: 6 461
Здравейте! Сигурно сте разисквали безброй пъти моя проблем, но нищо не можах да намеря.Shocked
Въпроса ми е:
Защо винаги , когато се опитам да панирам кашкавал, го изтъргвам с лъжица от тигана? Пробвала съм кви ли не технологии- но резултатът винаги е плачевен smile3514
ПОМОЩ    Weary
Не е трудно................ Wink
Изисква силно загряна мазнина и БЯГ(брашно,яйце,галета)-МНОГО ВАЖНО
Взимаш парчето кашкавал и овалваш:
 1 в брашно
 2 в яйце
 3 галета
Пускаш в силно загряната мазнина  и е готово след минутки.......................  chef

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 336
И при мен винаги се получава, дори съм правила и с шунка между две филийки кашкавал. Не правя нищо особено, топя го в брашно, после в яйце, пак в брашно и пак в яйце и пържа. Преди купувах кашкавал на Кукери, сега - На баба. Мазнината трябва да е много нагорещена и да покрива кашкавала. Не се обръща и се пържи за около минутка, колкото да се стегне яйцето в панировката. Успех следващия път  newsm10

# 13
  • София
  • Мнения: 5 605
Цвети 26 ,ми и на мен все ми става, да не сме от една порода с мъж ти ? Wink
Ами сигурно  Grinning. Сега ще трябва и да ви похвалим, щом сте повече от 1  - браво, браво!!!!! Hug

# 14
  • Мнения: 1 951
И при мен не се получава.Пуква се и изтича.Съвсем наскоро ми казаха за този номер с фризера.Като го овалям в брашно, яйце и галетада го сложа за 1 час във фризера.Не съм пробвала, но предполагам, че трябва да стане.

Общи условия

Активация на акаунт