Кръв и слуз в памперса?

  • 2 989
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 262
Какво става ли? И аз незнам вече, вчера не издържах и пуснах в Цибалаб нови изследвания на Лъчо, микробиология на изпражненията и освен това с моя мъж решихме да пуснем проба дали това което виждаме е кръв, макар че за мен няма съмнение, аз съм виждала как детето изхожда тази кръв и тя не може да се сбърка! Понеже лабораторията работи в събота до 14 часа, а на едно бебе не можеш да заповядаш да се изходи, в 13 успях да взема проба, обаче ми направи впечатление че не виждам познатите червени участъци, понеже нямаше време реших да не чакам повече и пратих мъжа ми в лабораторията! Веднага след като тръгна той, Лъчо пак изхвърли кръв така продължи и в следващите памперси следобяд!За посявките ще чакаме 3 дена, но пробата за кръв излезе привечер! Щях да падна от изненада като видях че е отрицателна, няма наличие на кръв в това изпражнение, да и наистина и визуално нямаше! Каква е тази мистерия незнам, но съм решила в понеделник сутрин отново ще взема проба от Лъчо и ще взема точно кървави участъци за изследване! Възможно ли е все пак минавайки по пътя си изпражненията да не закачат и една капчица от това което иначе изтича, мозъка ми не го побира просто!
А за диетичните млека, на това на Милупа което Лъчо яде 2-3 дена в болницата незнам дали пише да не се дава на алергични деца, но на Хуманите за диария го пише! Докторите там ме накараха да сменя кърмата с него, и аз си мислех докато Лъчо пиеше от него, че ако е алергичен, това мляко надали му помага в случая!
Снощи му дадох половин прахче ентерол за всеки случай, не виждам никаква промяна за сега!
Не че особено ме успокоява, но липсата на инфекциозен момент в цялата история е едно от нещата които ме карат все пак да дишам по-спокойно, но не и да не търся причината!

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 12:49 от Mama Igi

# 16
  • Мнения: 5 531
Igi, наистина една от причините за слуз и кръв в изпражненията е алергия. Поговори с лекуващият лекар на детето и сменете млякото за да видиш дали ще има промяна. Мария е на 4г, доста по-голяма от твоят бебо , но преди два месеца имахме същият проблем - кръв и слуз при акане. И както ти пишеш ака 3-4 дена кръв, след това кървенето изчезна за 1-2 дена, и пак се появи след това.Лежахме 3 дена в Пирогов, откриха фисура на ануса, но около месец след като ни изпосаха нещата се повториха. Тогава личната предположи че това може да си е от алергията и, Мария си е доста алергична от бебе, а и много АБ изпи за 4-5м, и започнахме пак временно противоялергичнте лекарства и да чукам на дърво кървенето и слузта изчезнаха. Но все пак това са само предположения, ти пак заведи Лъчко на лекар, събери няколко мнения.За всяко нещо си има причина... Пожелавам ти от сърце скоро да забравите за проблемите и Лъчко бързо да се оправя.

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 14:30 от marychery

# 17
  • Мнения: 4 915
jam, да, белтъкът е разграден. Но при положение, че майката кърми, не виждам защо трябва да се купуват лечебни млека. Както и да е, майката може да се позаинтересува още по този въпрос още и да вземе решение.

Ето линк към  една много информативна статия на доц. Маринова:"Алергичното дете" където споменава следното:

Възможно ли е детето да бъде само на кърма и да има алергия към белтъка на кравето мляко? Трябва ли майката да продължи кърменето?
Да, може. Това се среща много рядко, но може да стане. В тези случаи съм категорично против майката да прекрати кърменето.
Майката се поставя на същата диета, но тя трябва да продължи да кърми, дори и да се наложи детето да се дохранва. Колкото и малко кърма да има в храната, това е изключително важно за детето - алергията протича по-леко и лечението е много по-кратко.
Кърменето трябва да продължи, защото секреторният имуноглобулин А, който е в големи количества в кърмата, не може да бъде набавен по друг начин - няма такъв медикамент. А имуноглобулин А е важен за възстановяването на лигавицата на червата, за което говорихме. Така че кърмата, колкото и да е малко като количество, улеснява възстановяването на защитните функции на тънкочревната лигавица. Общовалидната истина е, че няма по-добра храна за кърмачето от майчиното мляко. В случая ние не можем да използваме дарителска кърма, защото всички дарителки пият мляко. Когато обаче собствената майка кърми и бъде подложена на диета, тя може да продължи с кърменето и до 10-ия месец - имала съм такива случаи. Вносът на белтък може да се компенсира с разрешените видове месо - пиле, пуйка, питомен заек, свинско. Това е повече от достатъчно.



Mama Igi, може да е имало раздразнение на червата, което вече преминава. Явно не е инфекция, а лигавицата да е била разранена... Rolling Eyes Нали няма Лъчо диария?

# 18
  • Мнения: 5 531
Free Soul , е права и за кърменето.Кърмата е най добрата храна за бебето. Ако наистоина кървенето е резултат от алергия, и ти ще трябва да минеш на диета и да консумираш храни които не алергизират. Аз съм преминала през това, но моята кърма спря рано и Мария е пила Фризопеп, а една приятелка кърми доста дълго време и през целият период докато кърми беше на диета, избягваше да пие краве мляко и всички храни от които бебето и се обриваше или получаваше разтройство. Непременно се консултирай с още някой специалист.

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
А не е ли възможно от антибитоците да се е получила дисбактериоза и затова да е така раздразнено стомахчето. Може да са му необходими допълнително млечно кисели бактерии и ензими за да може да обработва кърмата и да се възстанови нормалната флора.
А за непоносимост към лактзата какво казват лекарите?

Общи условия

Активация на акаунт