АБ Цефалексин в 5-та седмица??? СПОДЕЛЕТЕ!!!

  • 2 222
  • 3
  •   1
Отговори
Сблъсквала ли се е някоя от вас с този проблем - АБ  в самото начало на бремеността??? Аз пих 5 дни АБ Цефалексин по предписание на док. в 5-та седмица и си изплаках очите от страх да не навредя на бебчето си... Той ме успокои, че този АБ може да се пие по време на бременноста, но аз се страхувам и съм в паника...Моля, споделете опит...Усещам, че изпадам в депресия...

# 1
# 2
  • Мнения: 3 500
Тоест пила си антибиотик без да знаеш, че си бременна? Това ли да разбирам?! Аз бях с цистит и пиех ципрофлоксацин, ходех на фитнес и вдигах тежести от по 20 и 30 кг, излизахме почти всяка вечер с мъжото, щото се върнахме от меден месец и още ни беше купон след сватбата - водка и цигари.И накрая след този така да се каже не много целесъобразен начин на живот бях бременна.Лекарят каза, че няма никакви проблеми и нито едно от тези неща не се е отразило на бебчо, защото толкова рано още не се е формирал ембрион.По-късно имах бъбречни проблеми, Е-коли и отново цистити - за цялата бременност съм пила 3 пъти антибиотик и то до 5 месец.Родих едно прекрасно бебенце.Тя имаше проблеми обаче не от антибиотика, а от Е-колите, които не можах да унищожа по никакъв начин.Нищо сериозно обаче.Сега е жива и здрава и е напълно ОК.Така че, не се притеснявай.Не си навредила.
Ако не съм разбрала правилно въпроса, пиши ми.

# 3
  • София
  • Мнения: 109
Здравей:)
Не се притеснявай! И аз пих цефалексин в 10та седмица от бремеността ми. Тогава лежах в Майчин дом, заради повръщане, а пък взех че започнах и да кашлям жестоко и ми предписаха цефалексина. Сега си имам една малка сладуранка. Успех и леко бременеене Hug

Общи условия

Активация на акаунт