Децата в яслите постоянно кашлят... Помощ!

  • 4 125
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 999
Едва ли има майка, която да твърди, че болно дете у дома е приятно нещо, но определено подкрепям мнението че масово децата са изнежнени до безобразие и поне според мен това е доста безотговорно от страна на родителите им.

Абсолютно подкрепям - нали виждам какви деца се разхождат по улиците - навлечени като "мишелинчета", а как са овити в количките? - Ще ги задушат още малко родителите им. После се чудят защо боледували непрекъснато децата...

Всеки месец има поне 2-3 дни, в които дъщеря ми кашля/има сополи. Водя е на лекар, но никога не й изписват АБ. Да не говорим, че все още/края на ноември/ излиза навън без шал, шапка и ръкавици. А неща като космонавти и панталони с вата никога не е носила. Жива и ЗДРАВА е.


# 61
  • Мнения: 2 040
При нас е забранено да се носят лекарствата в яслата ... ако трябва да се дава лекарство, детето да си стои в къщи ... а работещите майки си ги водят, когато няма кой да ги гледа, а те не могат да си вземат почивни дни ..  Сутринта като заведох дъщеря ми, едно момиченце много тежко кашляше, но за разлика от друг път си замълчах ... какво да кажа, като въобще няма да има ефект ..  и ми остава само да се надявам, че няма да прихване и детето ми ... така или иначе като съм питала досега, защо еди кое си детенце е сополиво, те все ми казват, че е хронично при съответното дете..

# 62
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да не говорим, че все още/края на ноември/ излиза навън без шал, шапка и ръкавици.

Зла жена си ти:)
Мен Шани ме направи на салата, задето Диана събираше ноемврийско слънце на балкона по боди  Mr. Green
(не днес, де...в един неприлично топъл ноемврийски ден беше)

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да не говорим, че все още/края на ноември/ излиза навън без шал, шапка и ръкавици.

Зла жена си ти:)
Мен Шани ме направи на салата, задето Диана събираше ноемврийско слънце на балкона по боди  Mr. Green
(не днес, де...в един неприлично топъл ноемврийски ден беше)

e-e-e, чак пък салатка...  Flutter само на дроб сърма те свих  Twisted Evil

Ей, деца си имате - гледайте и обличайте си ги, както ви душата иска  Mr. Green

# 64
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Едва ли има майка, която да твърди, че болно дете у дома е приятно нещо, но определено подкрепям мнението че масово децата са изнежнени до безобразие и поне според мен това е доста безотговорно от страна на родителите им.

Абсолютно подкрепям - нали виждам какви деца се разхождат по улиците - навлечени като "мишелинчета", а как са овити в количките? - Ще ги задушат още малко родителите им. После се чудят защо боледували непрекъснато децата...

Всеки месец има поне 2-3 дни, в които дъщеря ми кашля/има сополи. Водя е на лекар, но никога не й изписват АБ. Да не говорим, че все още/края на ноември/ излиза навън без шал, шапка и ръкавици. А неща като космонавти и панталони с вата никога не е носила. Жива и ЗДРАВА е.



Мислех да не пиша повече по-темата но не се сдържах.Момичета,уверявам ви,че съм каква ли не, но определенно не съм безотговорен родител.
Никога не съм навличала децата си до безобразие,при нас със Боби проблемът е малко по-задълбонен,ама не ми се иска сега на дълго  и широко да обяснявам,защо и как така се е получило при нас.
При нас пневмонията я развиваме за броени часове,и това не е защото,съм си навличала детето със два чифта гащи и блуза върху блуза,просто имунната му система е слаба още от бебе е така.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 623
А и ако няма наистина кой да го гледа- ти и мъжът ти работите, няма баби и дядовци покрай вас! Добре, ще отсъстваш един, два, три, пет пъти от работа, но дали ще те пускат всеки път Thinking
И ако не можеш да си наемеш детегледачка Thinking

Ей такова мнение като прочета и ми кипва всичко отвътре !
Значи една безотговорна майка, която води болно дете на ясла/градина
/ с уговорката, че наистина е болно/ за мен е преди всичко егоист !!!
1. Нея не я интересува останалите родители след като им се
разболеят децата дали имат възможност да остсъстват от работа
2. Нея не я интересува останалите родители имат ли пари за лекарства
3. Нея не я интересува останалите деца, които през 2 седмици са болни
и ги тъпчат с -найсти антибиотик

Няма какво повече да коментирам  Naughty

# 66
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ивка, при Боби проблемът може да е друг и лично теб никой в нищо не те упреква, но  това което с Иса пишем е така и ти сигурно го знаеш не по-зле от нас.

Аз поне около себе имам доста примери на зорлем разболявани деца от криворазбрана грижа.
Нямам предвид никой от писалите в темата, защото не знам какво правят с децата си но познати такива имам не малко.

Факт е, че здравната ни култура е много ниска.
Не ми се задълбава защо е така, далеч съм от мисълта да търся причината само в родителите.

# 67
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз доколкото разбрах, става дума за кашлящи и сополиви деца, а не за болни с плувнали очи и едва ходещи. Едва ли някой ще си заведе детето на ясла ако е наистина зле.

Дени ходеше на ясла година и половина и за това време не спря да кашля. Кашляше и Август когато не беше на ясла и сополи имаше. Ами водех я на лекар всяка седмица профилактично и все едно и също беше -здрава е нищо й няма. И  секрети й взимаха и пак нищо. За това време е пила веднъж антибиотик - заради отит. Иначе  се е разболявала с Т и подобни, но сме се справяли само с  Панадол. Е, аз значи не трябваше въобще да я водя на ясла заради кашлянето и сополите й! Rolling Eyes  В последните дни- месеци от яслата кашлянето и сополите значително намаляха, а от септември откакто е на градина кашлица и сополи няма. Разболя се с Т. кашлица и сополи в началото, стоя си 1 седмица вкъщи оправи се и от тогава всичко е наред.
Пък после ми казвайте, че не се изгражда имунитет!

Точно това е, и такива теми се пускат предимно от майки, чиито дечица отскоро са тръгнали на ясла и не могат да свикнат. А когато майките с по-големи деца напишат, че така е в яслите, се започват едни драмииииии!

И да, няма кй да ми гледа детето ако ходя наработа и то е непрекъснато сополиво, защото както съм написала болничен заради хрема няма да ми дадът. А и моя шеф не би ме пратил 1 седмица вкъщи щото разбираш ли съм хремава, и мога да заразя останалите колеги с хрема!

Естествено, че ми е мъчно за непрекъснато болните дечица и се поставям на мястото на родителите им, но така е в детските заведения, много деца са и вирусчетата прелитат.  И децата които са с по-слаба имунна система се поддават лесно за съжеление. Явно всеки трябва да си прецени кое е най-доброто за детето му.

Ако моето дете боледуваше много и яслата не му понасяше-плевмонии, едно, друго, ами бих го спряла и търсила други варианти за отглеждането му. Явно яслата не е за него.

# 68
  • Мнения: 1 615
Напълно подкрепям zuzina и мисля, че наистина най-често проблемите ги създават родители, а не персоналът.
А колкото да кашлицата и сополите... хм... и аз и дъщеря ми боледуваме по за ден-два, минава ни с прости средства и чай, а кашляме после по месец и повече. Ей така, просто си кашляме, със или без сироп.  Какво да правя, според най-разпенените противници на кашлящите деца?
Впрочем, забелязала съм, че всички деца, с които играе дъщеря ми извън детската градина, също са така. И ги събираме, и си играят, и нищо не си предават едно на друго. И да, твърде многото "пазене" дава обратен резултат.
И да, вече ми се повдига от темата за "ужасните детски градини". И да, никой никого не кара насила да си записваме децата там. И да, пиша отново, очаквайки с ужас "нови отговори" в близките 2 седмици, само защото и аз се вбесявам от подобна "компетентност" и оценки на кой колко пари се полагат за работата му.

# 69
  • Мнения: 668
Едва ли има майка, която да твърди, че болно дете у дома е приятно нещо, но определено подкрепям мнението че масово децата са изнежнени до безобразие и поне според мен това е доста безотговорно от страна на родителите им.

Абсолютно подкрепям - нали виждам какви деца се разхождат по улиците - навлечени като "мишелинчета", а как са овити в количките? - Ще ги задушат още малко родителите им. После се чудят защо боледували непрекъснато децата...

Всеки месец има поне 2-3 дни, в които дъщеря ми кашля/има сополи. Водя е на лекар, но никога не й изписват АБ. Да не говорим, че все още/края на ноември/ излиза навън без шал, шапка и ръкавици. А неща като космонавти и панталони с вата никога не е носила. Жива и ЗДРАВА е.

Айде включете ме и мен в редиците на лошите майки, които НЕ навличат децата си, дават сок от хладилника, не слагат шал и ръкавици, спят в стая, в която температурата е 18-19 градуса и за моя радост са Здрави. Неща като кашляне и сополи за 2-3 дена, веднъж на няколко месеца аз не ги броя за болести. И да големият ми син ходи на ясла, когато беше със сополи - ходихме естествено на лекар, но тя не откри нищо повече от лека хрема, засягаща 90% от хората - за това нещо на никой човек не биха дали болничен.
Та за мен всичко е въпрос на каляване и изграждане на имунитет от самото раждане на детето.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Напълно подкрепям zuzina и мисля, че наистина най-често проблемите ги създават родители, а не персоналът.
И аз подкрепям! Peace
 Не може без кашлица и сополи, а в яслата направо се учудвам как тези жени имат нервите да се грижат така за децата ни наистина за мизерни пари...
 Беба понякога покашля, понякога теква нослето/слава богу от около месец няма такъв проблем-може би защото и избиха зъбките/, но всичко си тече доста леко.  дано продължава такаPraynig
 За 8 месеца не се е разболявала в яслата, но това е вярно за навличането. Баща и постоянно я съблича и ми се кара Embarassed В яслата е по една тъничка блузка с дълъг ръкав. Закусва с плодове, вечер задължително банан или ябълка пак...И никакви чорапогащници, ръкавички и др. подобни не сме и слагали до този момент/тази есен Laughing/. Подкрепям изказванията в тази насока-донякъде и ние сме виновни... Wink

# 71
  • Мнения: 5 468
Айде включете ме и мен в редиците на лошите майки, които НЕ навличат децата си, дават сок от хладилника, не слагат шал и ръкавици, спят в стая, в която температурата е 18-19 градуса и за моя радост са Здрави.
Айде да престанете с глупавата ирония и изтъкване!
Сега всяка да мине през темата и да каже, кооолко не навлича детето си и как го пръска с маркуча на двора през януари. Така ли да правим?
Кой къде е писал, че слага шал и ръкавици от сега още на детето си, че го държи в къщи с яке пред печката, включена на 4 реотана и вълнени чорапи?
Просто една като напише нещо и юруш всички по нея почват... И ирония, снизходителност... мадами големи! Все много знаете, все вие сте с най-правилните решения.
Птича история! Sick

Общи условия

Активация на акаунт