Имате ли такъв проблем?

  • 1 412
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 657
На малкия са му подути гърди4ките.Незнам какво да правя.Питахме лекарката и тя каза да не ги пипаме за сега.Някоя мама имаше ли такъв проблем?
Моля ви дайте ми съвет.

Целувки на вси4ки бебоци Grinning

# 1
  • Мнения: 4 915
Това е нормално, от твоите хормони е - докато бебето е било изложено на действието им в утробата. Нарича се хормонална криза. Ще изчезне от само себе си след няколко седмици, не се тревожи.  Simple Smile

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Цитат на: Free Soul
Това е нормално, от твоите хормони е - докато бебето е било изложено на действието им в утробата. Нарича се хормонална криза. Ще изчезне от само себе си след няколко седмици, не се тревожи.  Simple Smile


Абсолютно вярно! Не се пипат. Каката го имаше това състояние, малкия- не.

# 3
  • Мнения: 2 006
Нари4а се хормонална криза и се наблюдава много 4есто и при моми4енцата и при мом4енцата-свързва се с хормоните ,които навлизат от майката в организма на бебето.Мле4ните жлези достигат големината на орех понякога дори и колкото бебешки юмрук.Не са болезнени и при натиск могат да се изцедят няколко капки гъста и лепкава те4ност,но не трябва да се пипат ,защото може да се отвори път на гнойна инфекция(мастит)Набъбването на мле4ните жлези се задържа около 2 седмици и преминава спонтанно.Не се притеснявай,но ако забележиш нещо нередно потърси лекар.Успех

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
От твоите хормони е. Ако няма признаци на възпаление, не се тревожи. Ако има признаци на възпаление - компреси с риванол и води на лекар. (зачервяване или изтичане на гноен секрет имам предвид, или ако видимо го боли при докосване)

# 5
  • Мнения: 854
На Борко му се бяха подули така и бяха доста твърди и педиатърката каза да слагаме компреси с риванол, но не се оправи и почнахме с Вишневска мас, която е по-силна и за няколко дни се оправи. Ама щом лекарката е казала да не правиш нищо, споко.

# 6
  • Мнения: 5 228
Това е т.нар. хормонална криза. Не се пипат, само ги наблюдавай - ако са само подути не е проблем, важното е да не са зачервени. Ако има червено, значи са възпалени и тогава трябва да ги види лекар. Обикновено се правят компреси с реванол, а ако трябва - и антибиотик, но това вече е при по-сериозно възпаление.

# 7
  • Мнения: 2 657
Оф!!!Олекна ми Grinning
Благодаря за одговорите.
Станала съм голяма паника,ама не сме се родили нау4ени.

А сега да питам друго Wink
Вашите бебоци повръщат ли?Защото нашият повръща поне по два пъти на ден.

# 8
  • Мнения: 1 581
Зависи как повръща - ако е на фонтан, на силна струя, трябва да го прегледа лекар. А ако просто връща мляко, мисля, че няма страшно.
Моят повръщаше много често, оказа се, че от преяждане. По-често беше, докато имаше колики, после постепенно разреди повръщането.
Ако все пак ти е притеснено, обади се на лекаря си.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Цитат на: Ioana
Вашите бебоци повръщат ли?Защото нашият повръща поне по два пъти на ден.


Да, но не "на фонтан", а по-скоро "връщаше" част от храната-почти на всяко хранене. И така-до към 2-рия, 3-тия месец, доколкото си спомням.

# 10
  • Мнения: 2 000
Цитат на: Ioana

А сега да питам друго Wink
Вашите бебоци повръщат ли?Защото нашият повръща поне по два пъти на ден.


Ами повръщаше като беше малък. До към 6-ия месец почти всеки ден повръщаше. Обаче Митко беше на смесено хранене - кърма+Фризолак от време на време, и бях забелязала, че като беше само на кърма не повръщаше, а като му давах и адаптираното тогава винаги повръщаще   Imp

# 11
  • Мнения: 2 657
Blagodarq  na vsi4ki za odgovorite.
Sled tova koeto mi napisahte i pro4etoh mi olekna mnogo.
Nie sme samo na karma,ama sled po4ti vsqko qdene si povrashtame.

Celuvki na vsi4ki i na bebocite Wink

# 12
  • Мнения: 3 932
Искам да те успокоя, че това дори не се нарича повръщане, а регургитация и е съвсем нормален процес, и е нормално следствие от бебешката "лакомия"Simple Smile). Как иначе да се отърват от излишно погълнатата кърма малчовците!!???

# 13
  • Мнения: 717
На първия преглед когато дойде в къщи нашата педиатърка каза да му мажа с риванол гърдите за всеки случай  Imp  Не съм го мазала нито веднъж и нищо му нямаше на детето. Остави го - ще му мине.

# 14
  • Мнения: 5 246
На племенницата ми и се бяха подули така гърдичките и и правехме компреси с риванол.Синът ми нямаше такъв проблем,но докторката каза ,ако случайно се подуят да правя компреси с риванол.

# 15
  • Мнения: 2 657
За сега гърди4ките на бебо са спокойни.Не мисля да ги мажа за сега с риванола.Като отидем на консултация и лекарката го види пак,тя ще каже.


А сега кажете дали някое бебе имаше оток на глави4ката и за колко време е спаднал.Лекарката на нас ни каза,4е до две седмици ще из4езне,оба4е на мен ми се струва,4е има да спада още две.Дано по бързо да спада,4е като го гледам ми става жал за бебенце,а и ме гризе съвестта.

Общи условия

Активация на акаунт