Откога цитруси???

  • 1 163
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 733
Синът ми е вече на 6 месеца и половина. За съжаление, идва зимният сезон, който, както знаем , е беден на плодове. Мога ли вече да му давам сокчета от портокали и мандарини или е рано... newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз дадох след 1 г. Доколкото знам, цитрусите могат да предизвикат алергична реакция.

# 2
  • Мнения: 7 803
след годинката

# 3
  • Мнения: 306
поне след 9м.според мен

# 4
  • Мнения: 949
Аз му дадох сок от портокал когато беше на 3 месеца,а сега пие от мандарина.

# 5
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
след годинката  Peace

# 6
  • Мнения: 702
Когато навърши годинка Peace

# 7
Цитросите са алергени,и е наи-удачно да се дават след навършена 1годинка. Peace

# 8
  • Мнения: 2 381
След годинка Peace

# 9
  • Мнения: 2 910
След годинка Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 5 362
Давах миналата зима-и ние бяхме като вас на 6 мес., декември месец.Нямали сме никакви проблеми Peace

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Давах, когато беше на 8-9 месеца. След като хапнеше портокал обаче, дупето й много бързо се зачервяваше и спрях да давам. Сега давам по мъничко.

# 13
  • Мнения: 1 733
Хайде тогава давайте идеи за сокове без нитрати Simple Smile Като не се съобразих лятото да замразя....

# 14
  • Мнения: 647
След 1 годинка и да не е всеки ден.Синът ми направи алергична реакция от сок от мандарина при ежедневен прием в продължение на 10 дни когато беше на 1 г и половина. После му давах от време на време и нямаше проблем.

# 15
  • Мнения: 346
В никакъв случай преди годинка. Може да доведе до алергична реакция, тъй като преди това стомахчето им не е развито добре, за да се справи с тази силна киселинност!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 552
Цитруси след 1-1.5 г. възраст ,както вече разбра могат да доведат до алергия.Ако се дават всеки ден кожата може да се оцвети в оранжево и алергията да остане трайна.Също до алергия водят ягоди, малини,праскови и хубаво да не се дават под тази възраст.На компот може.
Сега освен сок от моркови и ябълка, може сок от круша,грозде, пюре от тиква,банани разредено с малко от адаптираното мляко вместо вода.Има и готови сокчета на Ганчев,Хип и др.
Колкото до нитратите не можеш да си опазиш детето и да му осигуриш винаги екологично чиста храна,за съжаление.
Дано съм ти била полезна!

# 17
  • Мнения: 84
след 9-тият месец

# 18
  • Мнения: 27 524
Не, по-добре изчакай след годинка.

И поздравления, че си написала откога, такава рядкост е да го видя  Grinning

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз знам след годинка. Една приятелка има почти 10 месечен юнак и вече дава киви и детето го приема изключително добре. Иначе круши и ябълки през зимата и това е.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 941
След годинката, определено са силно алергизиращи.

# 21
  • Мнения: 1 555
Аз дадох преди няколко дни за първи път мандарина, т.е. цитрус, но ние сме на 1г и 2 месеца, знам че цитрусите са алергени и се въвеждат внимателно, но на вашата възраст според мен е абсурдно да дадеш, но ти решаваш !!! Давай ябълки !!! Peace

# 22
  • Мнения: 1 733
И поздравления, че си написала откога, такава рядкост е да го видя  Grinning

Поздравления, че го забеляза Simple Smile Филоложка съм Simple Smile

# 23
  • pomorie
  • Мнения: 848
на три месеца марти се беше запекъл(макар че е само на кърма твърдението че кърмено дете не може да се запече е прах в очите според мен)и макар че пробвах със сок от круша и други такива разхлабващи сокчета не помагаше-тогава на консултацията ми казаха че портокала и кивито също разхлабват да опитам.тогава за киви не посмях но портокал му дадох с круша-всичко е ок.наскоро му дадох и киви с ябълка също му хареса а и съдържат много витамин с Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт