Сина ми има гадна хрема. Дайте съвет, моля.

  • 47 372
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
След пет дни на детска смес много гадна хрема. Секретите не изтичат отпред през носа а всичко тече назад в гърлото и дробовете.Гърлото му е спокойно (е дъгите са леееко зачервени) но е спокойно и не го боли. Постоянно се дави и кашля- явно много секрети течът назад. Вчера и днес не го заведох на лекар защото знам,че ще ми изпишат я Виброцил, я Коларгол, я някои други капки, които не му действат. Ако не взема мерки днес знам, че утре гърдите ще му свирят а не искам да се стига до там защото тогава АБ е неминуем. Моля ви ако можете ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 1 680
Аз разтривам с камфоров спирт и правя компреси с ракия. Изисква се постоянство.
Бяхме много зле с алергичен ринит и бяхме постоянно по УНГ, сега имаме само отхрачваща остатъчна кашлица.
Правя и сироп с лук и мед и изчаквам лука да си пусне водичката, а също така и спим на лук разрязан на 4.
Определено помагат тези неща, но бъди постоянна.
Разбира се най-добре е да си го види доктор.

# 2
  • Мнения: 98
На синът ми са изписвали капки ТОБРЕКС те са за очи но ние ги слагаме в носа.Много му помага.Има и български казват се ТОБРИН по- евтини са но действат по същия начин.

# 3
  • Мнения: 397
Това е някакъв гаден вирус - със силна хрема, от секретите на която се появява мокра давеща кашлица. Като това е първи стадий. Втория е с болки в гърлото и ушите - ама много силни и гадни -чак ти заглъхнат ушите.  Sick  Моята дъщеря го хвана и зарази и мен - затова съм толкова светната. Аз го изкарах със всичи гадорий. 3 седмици бях с хрема. Спря от самосебе си. Малката имаше само хрема и кашлица. Сега го кара баща й. И отново я зарази, но този път така я болеше гърлото и ушите. На 3-тия ден става най-гадното - Т 38 - постоянна, отпусната, без  апетит и като кашля реве - явно от гърлото. Така, че вече пие и АБ. Не ни се размина този път.
По темата - аз и правя преварена вода с малко морска сол. Нещо като физиологичен разтвор - домашен. Промивам й нослето по 3-4 пъти на ден. И вечер ако няма Т разбира се - Малко по-топла вода от обикновенно във ваната и морска сол на дъното. Преди това го промивам с дом. физиологичен р-ор и след това във ваната и плискам небрежно в нослето. Изпадат всички секрети и после спи по-добре.
Сега обаче не минава това, защото има Т и явно и щипе от солта на гърлото - много реве.

# 4
  • Мнения: 3 835
Стеримар, Тобрех и инхалаций.   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 858
Сега в момента не мога да си позволя Стеримар (иначе съм много доволна от него). Аз а Тбрекс - колко горе долу струва и наистина ли става за в носа? Баща му сега му е купил Xylometazоlin. Сега даже няма и при кой лекар да го зведа. Тео за инхалации с натриев хлорид и инхалатор ли говориш? Ако е така аз имам инхалатор и му правя инхалации.

# 6
  • Мнения: 3 835
Ох, колко струваше тоя Тобрех  newsm78 , ще те излъжа за точната цена, ама хич не беше евтин. Може би ок. 10лв.  Абсолютно става и за нос. Аз само за това го ползвам, и на нас само той ни помага. Вместо Стеримар, може физиологичен разтвор. А ихалаций правя пак с физиологичен разтвор. По принцип всичките тия работи, винаги ги правя, при такива кашлици, хреми и т.н. Дори и състоянието да се е влошило и да пие по-сериозни лекарства, винаги и горните работи давам и правя.

# 7
  • Мнения: 1 858
Много ми е гадно. Хем ми се иска хем не ми стиска да ида да ги купя без лекар да се изказал. Ама съм патка...
Мъчно ми е за детенце, утре трябва да го заведа с мен в работата в прахуляка и чак към обяд да го заведа на лекар а до тогава я камилата я камиларя...
Много се надявам да няма усложнения като обикновено при нас се случва.

# 8
  • Мнения: 3 835
Е добре де, ама ти тези неща можеш да ги почнеш и сега. Аз лично така правя. Защо да чакаш до утре, вземи мерки и се опитай да предотвратиш влошаването. А не можеш ли да се обадиш на лекарката, и по телефона да я попиташ, при тези симптоми, какво да правиш, за да не се влоши, и дали тези лекарства и инхалаций са подходящи. И предишното GP, и сегашната са ми дали GSM-те си, и аз им звъня за консултаций в такива случай, и те не се сърдят. Точно обратното, много са били любезни.

# 9
  • Мнения: 1 858
Е добре де, ама ти тези неща можеш да ги почнеш и сега. Аз лично така правя. Защо да чакаш до утре, вземи мерки и се опитай да предотвратиш влошаването. А не можеш ли да се обадиш на лекарката, и по телефона да я попиташ, при тези симптоми, какво да правиш, за да не се влоши, и дали тези лекарства и инхалаций са подходящи. И предишното GP, и сегашната са ми дали GSM-те си, и аз им звъня за консултаций в такива случай, и те не се сърдят. Точно обратното, много са били любезни.

Сега след последната инхалация започна да кашля повече. А беше спрял след Ксилометазолина. Чудя се дали вярно да не ида до аптеката да му купя едни капки Тобрекс или Тобрин и едно как се казваше newsm78 пулмо бебе (?). На личната лекарка не мога да разчитам да ми каже нещо, което вече не знам. Тя винаги се съгласява с това, което аз казвам, а когато положението е много сериозно ни изпраща при специалист. Май ще ида до аптеката.

# 10
  • Мнения: 3 835
Тобрех, Тобрин, аз не съм ги чувала. Не се притеснявай, според мен инхалацийте не могат да му навредят. Те спомагат за втечняването на секретите и спомагат за откашлянето им. Прави му чай, шипков, вземи му и вит. Ц, и промивай нослето.

# 11
  • Мнения: 1 858
Сега се връщам от аптеката взех Тобрин (българския вариант на Тобрекс), Пулмокс бебе и един сироп АЦЦ. Сега по колко какпки Тобрин да му капя?

# 12
Ами капките Тобрекс не са ли антибиотични ?  Личните лекари пускат ли за изследване секрет от носа, гърлото преди да ги изписват?

# 13
  • Мнения: 1 858
Ами капките Тобрекс не са ли антибиотични ?  Личните лекари пускат ли за изследване секрет от носа, гърлото преди да ги изписват?

На горе в темата съм писала, че в момента нямам лекар на който да разчитам за адекватен съвет а трябва да действам веднага!

# 14
  • Мнения: 1 858
radda  току що сина ми започна да пищи, че го боли едното ухо...

Общи условия

Активация на акаунт