Сина ми има гадна хрема. Дайте съвет, моля.

  • 48 149
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
След пет дни на детска смес много гадна хрема. Секретите не изтичат отпред през носа а всичко тече назад в гърлото и дробовете.Гърлото му е спокойно (е дъгите са леееко зачервени) но е спокойно и не го боли. Постоянно се дави и кашля- явно много секрети течът назад. Вчера и днес не го заведох на лекар защото знам,че ще ми изпишат я Виброцил, я Коларгол, я някои други капки, които не му действат. Ако не взема мерки днес знам, че утре гърдите ще му свирят а не искам да се стига до там защото тогава АБ е неминуем. Моля ви ако можете ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 1 680
Аз разтривам с камфоров спирт и правя компреси с ракия. Изисква се постоянство.
Бяхме много зле с алергичен ринит и бяхме постоянно по УНГ, сега имаме само отхрачваща остатъчна кашлица.
Правя и сироп с лук и мед и изчаквам лука да си пусне водичката, а също така и спим на лук разрязан на 4.
Определено помагат тези неща, но бъди постоянна.
Разбира се най-добре е да си го види доктор.

# 2
  • Мнения: 98
На синът ми са изписвали капки ТОБРЕКС те са за очи но ние ги слагаме в носа.Много му помага.Има и български казват се ТОБРИН по- евтини са но действат по същия начин.

# 3
  • Мнения: 397
Това е някакъв гаден вирус - със силна хрема, от секретите на която се появява мокра давеща кашлица. Като това е първи стадий. Втория е с болки в гърлото и ушите - ама много силни и гадни -чак ти заглъхнат ушите.  Sick  Моята дъщеря го хвана и зарази и мен - затова съм толкова светната. Аз го изкарах със всичи гадорий. 3 седмици бях с хрема. Спря от самосебе си. Малката имаше само хрема и кашлица. Сега го кара баща й. И отново я зарази, но този път така я болеше гърлото и ушите. На 3-тия ден става най-гадното - Т 38 - постоянна, отпусната, без  апетит и като кашля реве - явно от гърлото. Така, че вече пие и АБ. Не ни се размина този път.
По темата - аз и правя преварена вода с малко морска сол. Нещо като физиологичен разтвор - домашен. Промивам й нослето по 3-4 пъти на ден. И вечер ако няма Т разбира се - Малко по-топла вода от обикновенно във ваната и морска сол на дъното. Преди това го промивам с дом. физиологичен р-ор и след това във ваната и плискам небрежно в нослето. Изпадат всички секрети и после спи по-добре.
Сега обаче не минава това, защото има Т и явно и щипе от солта на гърлото - много реве.

# 4
  • Мнения: 3 835
Стеримар, Тобрех и инхалаций.   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 858
Сега в момента не мога да си позволя Стеримар (иначе съм много доволна от него). Аз а Тбрекс - колко горе долу струва и наистина ли става за в носа? Баща му сега му е купил Xylometazоlin. Сега даже няма и при кой лекар да го зведа. Тео за инхалации с натриев хлорид и инхалатор ли говориш? Ако е така аз имам инхалатор и му правя инхалации.

# 6
  • Мнения: 3 835
Ох, колко струваше тоя Тобрех  newsm78 , ще те излъжа за точната цена, ама хич не беше евтин. Може би ок. 10лв.  Абсолютно става и за нос. Аз само за това го ползвам, и на нас само той ни помага. Вместо Стеримар, може физиологичен разтвор. А ихалаций правя пак с физиологичен разтвор. По принцип всичките тия работи, винаги ги правя, при такива кашлици, хреми и т.н. Дори и състоянието да се е влошило и да пие по-сериозни лекарства, винаги и горните работи давам и правя.

# 7
  • Мнения: 1 858
Много ми е гадно. Хем ми се иска хем не ми стиска да ида да ги купя без лекар да се изказал. Ама съм патка...
Мъчно ми е за детенце, утре трябва да го заведа с мен в работата в прахуляка и чак към обяд да го заведа на лекар а до тогава я камилата я камиларя...
Много се надявам да няма усложнения като обикновено при нас се случва.

# 8
  • Мнения: 3 835
Е добре де, ама ти тези неща можеш да ги почнеш и сега. Аз лично така правя. Защо да чакаш до утре, вземи мерки и се опитай да предотвратиш влошаването. А не можеш ли да се обадиш на лекарката, и по телефона да я попиташ, при тези симптоми, какво да правиш, за да не се влоши, и дали тези лекарства и инхалаций са подходящи. И предишното GP, и сегашната са ми дали GSM-те си, и аз им звъня за консултаций в такива случай, и те не се сърдят. Точно обратното, много са били любезни.

# 9
  • Мнения: 1 858
Е добре де, ама ти тези неща можеш да ги почнеш и сега. Аз лично така правя. Защо да чакаш до утре, вземи мерки и се опитай да предотвратиш влошаването. А не можеш ли да се обадиш на лекарката, и по телефона да я попиташ, при тези симптоми, какво да правиш, за да не се влоши, и дали тези лекарства и инхалаций са подходящи. И предишното GP, и сегашната са ми дали GSM-те си, и аз им звъня за консултаций в такива случай, и те не се сърдят. Точно обратното, много са били любезни.

Сега след последната инхалация започна да кашля повече. А беше спрял след Ксилометазолина. Чудя се дали вярно да не ида до аптеката да му купя едни капки Тобрекс или Тобрин и едно как се казваше newsm78 пулмо бебе (?). На личната лекарка не мога да разчитам да ми каже нещо, което вече не знам. Тя винаги се съгласява с това, което аз казвам, а когато положението е много сериозно ни изпраща при специалист. Май ще ида до аптеката.

# 10
  • Мнения: 3 835
Тобрех, Тобрин, аз не съм ги чувала. Не се притеснявай, според мен инхалацийте не могат да му навредят. Те спомагат за втечняването на секретите и спомагат за откашлянето им. Прави му чай, шипков, вземи му и вит. Ц, и промивай нослето.

# 11
  • Мнения: 1 858
Сега се връщам от аптеката взех Тобрин (българския вариант на Тобрекс), Пулмокс бебе и един сироп АЦЦ. Сега по колко какпки Тобрин да му капя?

# 12
Ами капките Тобрекс не са ли антибиотични ?  Личните лекари пускат ли за изследване секрет от носа, гърлото преди да ги изписват?

# 13
  • Мнения: 1 858
Ами капките Тобрекс не са ли антибиотични ?  Личните лекари пускат ли за изследване секрет от носа, гърлото преди да ги изписват?

На горе в темата съм писала, че в момента нямам лекар на който да разчитам за адекватен съвет а трябва да действам веднага!

# 14
  • Мнения: 1 858
radda  току що сина ми започна да пищи, че го боли едното ухо...

# 15
  • Мнения: 3 835
Антибиотични са да. На нас лекар УНГ ни ги е изписвал. По 1к., за вашата възраст, доколкото се ориентирам, по снимките. Не са ни пускали изследвания преди да ни ги изписват, а пък и не мисля, че при всяка хрема, трябва да се правят такива изследвания.

# 16
  • Мнения: 3 835
Съжалявам, че е започнало да го боли ушенцето, дано не се окаже вируса, за който говори Radda. За ушенцето незнам какво да те посъветвам, защото не сме имали проблеми с ушите. Ще следя темата, ако мога да ти помогна с нещо друго.  Praynig

# 17
  • Мнения: 1 858
Антибиотични са да. На нас лекар УНГ ни ги е изписвал. По 1к., за вашата възраст, доколкото се ориентирам, по снимките. Не са ни пускали изследвания преди да ни ги изписват, а пък и не мисля, че при всяка хрема, трябва да се правят такива изследвания.

Снимките са те объркали Grinning. Сина ми е на три и половина години. Снимките са като беше на 6/7 месеца.

# 18
  • Мнения: 14 654
ако можеш да намериш листенце от дебелец (дебела мара се нарича още), някои баби го гледат в керемиди, капни му 2 капчици сок от листенцето в ушето
малко стопли листенцето преди това - помня, че все така ни лекува ушните възпаления едно време

# 19
  • София
  • Мнения: 1 546
Ако имаш капки Отипакс или някакви други му капни, също може и топли компреси на ухото. Нашият УНГ това ни съветваше когато се мъчехме да се оправим без АБ.Явно сега си има някакъв такъв вирус защото и моят син е със задна хрема, кашлица и хъркорене в гърдичките. Все си мисля, че това е от секрета и дано да е така, защото иначе....това ми замирисва на спазъм. Правя и аз инхалации (даже тема съм пуснала за тези инхалации). Гласът му от няколко дена се по промени иначе и при нас гърлото е спокойно. Това е с тия ДГ ама като няма начин... ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 575
И моят син почна със задна хрема, после ухото.
Ние сме на Аб пер ос, Тобрекс /3*2к/ в носа и Берлицитин/3*2к/ в ушите. За месец и половина 3-ти път сме на АБ Tired, явно недоизлекуван от предния път. Ако можеш вземи му Берлицитин за ушите. По добре е с локален АБ.

# 21
  • Мнения: 1 858
И моят син почна със задна хрема, после ухото.
Ние сме на Аб пер ос, Тобрекс /3*2к/ в носа и Берлицитин/3*2к/ в ушите. За месец и половина 3-ти път сме на АБ Tired, явно недоизлекуван от предния път. Ако можеш вземи му Берлицитин за ушите. По добре е с локален АБ.

Аз имам не отварян Фуроталгин и се чудя дали да му сложа но ме е страх след темата на Бърди за капките в ушите.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 575
Не сме ползвали Фуроталгин. И не съм чела темата за капките newsm78. Само знам, че възпаление в ушите се лекува с АБ, затова ти казах, че е по-добре да почнете с локален. Ние сме се абонирали за Берлицитин. Капем и Отипакс, но те само ни увеличават секрета.

# 23
  • Мнения: 1 858
Таня благодаря и на теб! Много благодаря на всички, които се включват. Подкрепата ви е много важна за нас сега! Отново, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!

# 24
  • София
  • Мнения: 4 575
За нищо. Дано се оправите бързо.
Между другото, пием и Вентолин и Зиртек Confused. Без изследвания, просто пием 100 неща, може пък от някое да ни мине Tired.

# 25
  • Мнения: 3 835
Имах проблеми с интернет, затова чак сега се включвам пак. Щом сте вече на 3.6г., нямаш проблеми с капките. Както те е посъветвала Таня, може и по 2-3к. Забравих да ти кажа само, че като ги капеш, да сложиш детето да легне, със силно отметната глава назад, и така капваш, и да поседи така поне 30сек. Аз я карам дъщеря ми да брой едни микимаусчета на пердето зад нея. Също и топла вана или душ, банята да стане в пара, действа добре, в такива случай, освен всичко останало.

# 26
  • Мнения: 1 116
Не слагайте отипакс или фуроталгин в ушите, няма смисъл. Вземи няколко дозички Тонимер или Назо либеро и промивай вместо стеримар преди да сложиш капките в носа.Така очакваш по-добър ефект. След като капнете Тонимер или Назо либеро почистете нослето хубаво (най-добре с помпичка) и след това сложете Тобрина.

# 27
  • Мнения: 1 858
Има ли разлика м/у Стери мар и Тонимер? Аз съм използвала и двете но съм по-доволна от Тонимер. Листовката на Тонимер беше на английски и всъщност не знам какво точно има в него и има ли разлика м/у двете. А иначе капки в ушите няма да слагам. Може и да съм сбъркала но му сложих една две капки олио и така заспа. Иначе много пищеше от болка и не можеше да диша.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
той иде...

# 29
  • Мнения: 1 526
 maatete дано бързо се оправи детенцето  Hug  Peace! Стискам палци!
И мойте имаха отит преди около месец един след друг. И АБ не ни се размина. За болката може би му дай Нурофен или Панадол. Да не го боли докъто спинка.

# 30
  • Мнения: 1 858

Кой иде бе Лиорена? Ако имаш в предвид Бърди можеш да си сигурна, че тук няма да се включи!

# 31
  • Мнения: 3 835

Аз пък в първия момент, си помислих за Дядо Коледа.  Laughing Flushed Еми тъй де, вече съм в коледно настроение.  madnoel  madnoel

Извинявай Maatete, за отклонението.  bouquet

# 32
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
И ние май пипнахме тоя вирус Sad
Малкия беше с ниска темп. преди няколко дни. Сега има жестока водниста хрема. А вашата каква е? Знам, че Тобрекс са само за бактериална хрема, защото са с антибиотик. А бактериалната хрема би трябвало да е зелена  newsm78 , поне така си мисля. Капя Виброцил, давам КОризалия/ без ефект и от двете/.Чудя се да не е алергия, обаче всичко започна с температура. Сега от време на време кашля, но много рядко. Проблема е като спи, че прави някакви гадни пристъпи на кашлица , може да откара по половин час даже. А понякога минаваме и без тях. Личната изписа АБ , но аз не го дадох - нито гърлото беше червено, нито гърдичките хъркаха. Само постоянната хрема,лека кашлицата , леко спаднал глас , и единствено първия ден температура 37.3. Дано не съм сбъркала, и да се разминем без АБ. Praynig
Слава Богу , на ушите нищо им няма!
При вас имали  ефект от Тобрекса? newsm78

# 33
  • Мнения: 3 835
Maatete, как сте? Ходихте ли на лекар?

# 34
  • Хасково
  • Мнения: 726
Към Ксилометазолин  или олинт слагаш една ампула гентамицин 0,4 и една ампула метилпреднизолон от 0,8 - ефекта е страхотен . Синът ми често страдаше от подобна хрема докато ходеше на градина, без антибиотик не се е разминавал. Дано вие успеете.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 575
Към Ксилометазолин  или олинт слагаш една ампула гентамицин 0,4 и една ампула метилпреднизолон от 0,8 - ефекта е страхотен .
Хм, а колко трае разтворът и как се съхранява? Със същия успех ползвам Гаразон /с гентамицин са/.
maatete, как сте днес?

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831



п.п. Пускам тази тема сега защото от утре няма да имам Интернет а много държа да Ви благодаря! newsm51


това "от утре" е днес.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 098
И ние го изкарахме. Цялата мъжка част от фамилията кашля, а аз като диригент на хор - тичам с "палката" и гранулките а при единия, а при втория, а при третия.

Ние сме на хомеопатия, но това което мога да кажа е - на тримата лекарствата са различни. Едвам ги намерих. Сега чакам да се оправят, че да ме почне мене.

# 38
  • Мнения: 377
Ще ви кажа една изпитана рецепта за хрема -поне на нас ни помогна.1 пакетче чай от лайка се залива с около 100мл.вряла вода слага се на върха на кафяна лъжичка сол и сода за хляб и малко мед.Капе се по половин капкомер в едната ноздра и още толкова в другата за 2 дни на Гого му минаха сополите след 4 дневно лечение с Виброцил.Тая отвара не се сърди като му я слагам за разлика от другите капки за нос.А забравих да пиша че се консултирах с педиатър за тая рецепта и я одобрава но ви съветвам и вие да се консултирате  с вашия ако желаете.

# 39
  • Мнения: 449
Маги е с отит и бронхит. В неделя имаше Т между 37.3 - 38. Има от тези гадните зелени сополи. Лекарката й изсписа АБ Аугментин, капки Отипакс и сироп за кашлица Еуроспал. Нищо не ни изписа за носа  Rolling Eyes
ХиТкО, защо да не слагаме капки Отипакс, би ли ни казал  newsm78

# 40
  • Мнения: 1 858
Току що мъжа ми е платил Интернета. Ходихме на лекар и тя каза "детето е добре няма да правим изследвания" да но снощи повръща за световно а днес има Т.
Сега отивам в специализирания детски кабинет, в който работят лекари от болницата. Не се съмнявам, че ще му направят всички изследвания + снимка на бял дроб, че вече свиркаме като гайда.

# 41
  • Мнения: 3 835
 Praynig Стискаме ти палци.

# 42
  • Мнения: 397
И Рада така повърна едната нощ - това е от храчките. Нея толкова я болеше гърлото, че като кашляше плачеше. И си стискаше храчките. затова повърна.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 575
Отивайте за изследвания. Длъжни са да ви ги направят.
Ние днес ходихме на снимка и кръвни изследвания. Оказа се, че Наско е с бронхит /усложнен/, а сега отиваме при док за нови лек-ва Tired.

# 44
  • Мнения: 1 858
Пневмония е момичета Sad. Доктора от болницата само като го чу и каза " в отделението".
Сега сме на венозен АБ и сме в болницата. Вечер ще се прибираме да спим вкъщи, че там е ужас...

# 45
  • София
  • Мнения: 4 575
Много съжалявам. Дано бързо се оправите.  Praynig

# 46
  • Мнения: 3 835
E, Maatete, да му се не знае!!!! А, снимка правихте ли? Как стана тая пневмония?????? #Crazy  Praynig Вярвам, че ще се оправи бързо детенце.  Praynig Стискаме ме ти палци и чакаме пак да пишеш.

# 47
  • Мнения: 155
Пневмония е момичета Sad. Доктора от болницата само като го чу и каза " в отделението".
Сега сме на венозен АБ и сме в болницата. Вечер ще се прибираме да спим вкъщи, че там е ужас...

И аз съжалявам, ще мине обаче бързо щом са включили инжекционен АБ. Децата ми изкараха 2 пневмонии  Sick и двете лекувахме така. Пази го после много, защото след пневмония децата са много уязвими за нови инфекции. И скорошно оздравяване!

# 48
  • Мнения: 816
Много неприятно Cry
Стискам палци бързо да се оправите. Дано ви назначат и рехабилитатор да ви прави масаж за отхрачване, като тръгнат храчките.

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Пожелвам ви скорошно оздравяване най-чистосърдечно.
стискам палци Praynig

# 50
  • Мнения: 397
Много гадно  Shocked Как бързо развиват болестите тия деца  Sad
Бързо оздравяване Peace

# 51
  • Мнения: 449
Бързо оздравяване   bouquet

# 52
  • Хасково
  • Мнения: 726
 бързо оздравяване. и като се оправи задължително  подсили имунната система

# 53
  • Мнения: 1 858
Сега се прибираме от болницата капнали...
Да снимка му направиха и наистина си е пневмония. Това обаче не ни е за първи път (той с Муковисцидоза и честите пневмонии и бронхити са обичайни за заболяването). В тази болница няма такъв рехабилитатор, който да прави "дренаж" за отхрачване. Мен в София са ме учили как се прави и го правя сама (всеки ден без значение дали е болен или здрав) тъй, че дренажа сега ни е най-малкия проблем (тук дори не знаят как се прави). АБ е Зинацеф защото преди месец и половина бяхме на Роцефин. Много благодаря на всички ви за милите думи  bouquet!

# 54
  • София
  • Мнения: 4 575
Миличка, желая ти много кураж, а на малкия бързо възстановяване. А колко врме ще седите в болницата? И как понася венозните манипулации? Предполагам, че е с абокат, но все пак е сложно....

# 55
  • Мнения: 3 835
Сега се прибираме от болницата капнали...
Да снимка му направиха и наистина си е пневмония. Това обаче не ни е за първи път (той с Муковисцидоза и честите пневмонии и бронхити са обичайни за заболяването). В тази болница няма такъв рехабилитатор, който да прави "дренаж" за отхрачване. Мен в София са ме учили как се прави и го правя сама (всеки ден без значение дали е болен или здрав) тъй, че дренажа сега ни е най-малкия проблем (тук дори не знаят как се прави). АБ е Зинацеф защото преди месец и половина бяхме на Роцефин. Много благодаря на всички ви за милите думи  bouquet!


  bouquet  bouquet  bouquet Съчувстваме, и стискаме палци, бързо да оздравявате!!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт