нормативите по физкултура,някой покрива ли ги?

  • 8 285
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 108
Винаги е имало нормативи и преди и сега Баткото който е на 17г изобщо не ги покрива явно защото винаги е тройка за края на учебната година Ама и той изобщо не отдава кой знае какво значение на този предмет /явно е в такава възраст/ а иначе е отличник Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Навремето и ние покривахме нормативи, но неизвестно защо момчетата играеха футбал, а учителите по физкултура си изкарваха на нас плановете.
Спортувала съм не особено активно и покривах нормативите(някои с бая зор - хвърляне на пясъчна топка в цел), но много ги мразех тези часове.
 Интересното беше, че имах съученици, които не спортуваха и покриваха нормативите без проблем.
 Обаче не си спомням пък да е имало спортуващи и да са се затруднявали.
Може учителите на дъщеря ти да се престарават.

# 17
  • Мнения: 2 099
Ами май повечето от децата не ги покриват...комшйчето ми е пълничко но много подвижно момиче а учителя и по ФВ непрекъснато го подигравал и при норма от 60 коремни преси я карал да прави по 100 само нея та да и СПАДНЕЛ ТОЛУМА пълен малоумник и комплексар!
Още си спомням как моя учител по физ.ме караше да бягам 5,6 пъти дължината от 50 метра защото не покривах нормата за бързина...в същото време тренирах бягане на дълги разстояния и бях една от най добрите на 3000 м.Пълна измишльотина са тези норми а още по голяма глупост са цифровите оценки по физ.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най- тъпото е, че през годината изобщо не тренират, за да стигнат до покриване на някакви нормативи,  нищо не правят, а на края на срока им ги тупват и айде- 100 лицеви, дрън -дрън

# 19
  • Мнения: 11 003
В бившия ми клас всички си покривахме нормативите за оценки 5 и 6, а никой от нас не беше спортен тип. За да не ги покриеш трябва да си много обездвижен и кекав.

# 20
  • Мнения: 3 323
Нормативи винаги е имало, и хубаво е да има. По това се ориентираш за физическите данни на детето си. Това че не ги покрива, не означава че са недостижими. Като е добра плувкиня , не значи че може да скача много на далече или да пробяга 50 м. за 6 сек. Сигурна съм че е в добра физическа форма и това че има 5-ца не е повод за притеснение.
Моят син при норматив 30 лицеви опори питал господина - на една ръка или на две ги искате и на юмруци или на длани - еми тренира - може го! На коремните преси беше направил двойно повече за времето тоето се отпуска. А на бягането на 50 м. имаше оценка 4 - не бяга бързо! Много важно! Не съм си и помисляла да се оплаквам, за себе си съм спокойна че детето се развива добре физически, ако ще и тройки само да ми носи по този предмет. Бележки не гоня, особено по физическо, музика и др.
Апропо по музика имаме също 4-ка - пеел фалшиво!

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хубаво е да ги има, но децата да достигат до тези постижения постепенно и продължително....а не да ги правятъ веднъж годишно....и после една седмица да ходят с мускулна треска и още повече да намаразят физкултурата

# 22
  • Мнения: 2 270
от отговорите ми стана ясно,че нормативите са различни в различните у-ща или по скоро на едни места са преправят според учителите,защото според мен не е нормално от целия клас на дъщеря ми само тя и едно момченце, което пък тренира гимнастика да могат да искарат петици а всички останали са с по ниски оценки.Невярвам това да се най -тромавите деца. за Мен лично оценките не са най важното нещо,но дъщеря ми е доста амбициозна и ако има друга оценка в бележника си различна от 6 се ядосва,а когато тази оценка е по физическо това направо я вбесява,защото тя хвърля много труд и усилия за да поддържа добра спортна форма и накрая все едно,някой се подиграва с труда и

# 23
  • Мнения: 2 724
Не зная дали тези нормативи са еднакви за всички училища в страната ,но в училището, където учи дъщеря ми, повечето деца ги покриват. А учителят и по физическо я кара да покрива нормативите на момчетата ,защото е тенисистка и "не можело да се излага с нормативите за момичета". Покрива ги без проблем, но като знам на какви натоварвания се подлага по време на тренировки, не се учудвам.

# 24
от отговорите ми стана ясно,че нормативите са различни в различните у-ща или по скоро на едни места са преправят според учителите,
По-скоро си мисля, че нормативите са едни и същи, но различните учители им придават различна тежест за крайната оценка.

# 25
  • Мнения: 2 757
Хехе. Щом има оценки, и нормативи трябва да има. Иначе на базата на какво ще се поставят оценки. Не съм в течение с днешните нормативи, но аз като бях ученичка си ги покривах без проблем. Верно, че по рождение съм си спортна и даже ме бяха избрали за знаменосец, на фона на момчета от другите паралелки. Но съм доста склонна да мисля, че проблемът не е в нормативите, а в самите деца, които днешно време са обездвижени, набляга се на интелектуалното развитие и логично физическото остава на заден план. Изключвам сериозно трениращите от малки. Все пак нормативите трябва да са съобразени с променения начин на живот, което сигурно означава, че трябва да занижат малко критериите в сравнение с преди 20-30 години примерно. Това да не можеш да родиш примерно, да ти наливат окситоцин и кви ли не помощни материали в миналото не е съществувало изобщо като проблем - раждали де се вика на нивата. Физически деградираме - това е

# 26
  • Мнения: 2 757
за Мен лично оценките не са най важното нещо,но дъщеря ми е доста амбициозна и ако има друга оценка в бележника си различна от 6 се ядосва,а когато тази оценка е по физическо това направо я вбесява,защото тя хвърля много труд и усилия за да поддържа добра спортна форма и накрая все едно,някой се подиграва с труда и
Не бой се. Един ден като представи България по състезания ще и пишат служебна 6 ца без изобщо да я изпитват

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето ви програмата по ФКС за 4-ти клас: ТУК
Това трябва да важи за всички училища в цяла България.
Учителите по тази програма си изготвят разпределения и са длъжни да спазват ДОИ(държавните образователни изисквания).

# 28
  • Мнения: 2 270
Ето ви програмата по ФКС за 4-ти клас: ТУК
Това трябва да важи за всички училища в цяла България.
Учителите по тази програма си изготвят разпределения и са длъжни да спазват ДОИ(държавните образователни изисквания).
това е програма,самите нормативи са други.Например -бягане 50м за десет годишни деца 8с /момчета/за 6 и 8.5с/момичета/за 6

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Винаги е имало нормативи. Лично аз не само ги покривах с лекота, ами правех някакви свръхрезултати и все от разни спортни клубове ме тормозеха да тренирам какво ли не. Но не съм забелязала останалите да са имали 3-ки и 4-ки, само защото не покриват нормативите.

Сега дъщеря ми е втори клас. Тренира активно худ. гимнастика от четири години и онзи ден видях в бележника й 5-ца по физическо. А наскоро тя ми беше казала, че госпожата непрекъснато я карала тя да показва упражнения и комплекси и никой от класа не можел да ги прави. Тогава това не ме впечатли. Учуди ме петицата просто. Кой ли има 6-ца тогава? Не съм я разпитвала подробно какво точно правят. Сега са в салона, значи не бягат, не хвърлят топка и т.н. /неща, в които подозирам моята не е факир. но само подозирам/. Наталия е изключително гъвкава, технична е, но силовите упражнения май не са й стихията. Като знам какви са им натоварванията в клуба обаче, все си мисля, че колкото и да е зле, не е пък чак толкова зле. Не знам от кой клас им въвеждат нормативите. Но точно тя да има 5 по физическо ми се струва тъпо! С нея не сме го коментирали, защото ми се струва смешно да се разправяме за 5 по физическо, но довечера ще взема да я разпитам какво точно правят все пак, че след тази тема ми стана интересно.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт