Странна работа

  • 1 276
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Та значи да ви обясня за кво става въпрос,моя син започва лека по лека да проговаря,още бърбори бебешорски работи,но определено се вижда напредък.Доста думички казва,когато го карам да повтаря разни неща ги казва много правилно,особено на срички като ги учим.Или пък гледайки ТВ повтаря разни неща които си хареса.Но друго имам впредвид,значи сутрин понеже той става много рано,го взимам в спалнята при нас,ние си дремем,а той си шета из стаята.Доста пъти вече се засичам,че когато съм полу заспала и полу будна,го чувам като си бърбори и точно във това ми състояние го разбирам какво казва и се окорвам.Нали ме разбрахте,значи съм в състояние на полусън,демек чувам отвреме навреме,и точно когато чувам-аз го разбирам точно какво казва и какви думи употребява.Демек на бебешки тук там някоя дума научена вече,обаче като дремя му разбирам дори бебешорските думи.Оф дано ме разбирате какво имам впредвид.За мен това е странно,понеже той все още не може да съставя изречения и са малко думичките които разбирам,но като дремя му разбирам всичко и като си отворя очите съм сигурна че съм чула точно определено нещо,и съм сигурна че го е казал,защото почти на момента си отварям очите.На вас случвало ли ви се е такова нещо newsm78,да не се побърквам нещо.

# 1
  • Мнения: 3 447
Смята се, че когато човек е полусънно състояние, подсъзнанието му е отворено. Може би затова разбираш "бебешките" думи, които съзнанието ти отдавна е забравило и изтласкало в по-задните чекмеджета... още откак си била на неговите години  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Я па ти,егати странните работи,че чак от тогаз ли помня тия бращолевения бе ooooh!. GrinningЩе ми бъде интересно и спокойно да разбера,че има и други като мен hahaha #Silly.

# 3
  • Мнения: 3 447
Ми... мойто още не говори, така че не съм попадала в тая ситуация, но ми се струва да е възможно. Според мен човек има и много по-ранни спомени, закътани някъде, които могат да се извадят наяве чрез хипноза. А хипнозата по същество много се доближава до полусънното състояние.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 052
Странно наистина  Rolling Eyes не съм изпадала в подобно състояние...
Но ако Дона има право това ще означава, че "Бебешкият" език е еднакъв за всички бебета  newsm78 Или поне твоето дете говори същият бебешки, който си говорила ти на неговата възраст, иначе как ще го разбираш  newsm78  Thinking

Аз пък съм изпадала в друго странно състояние - сънувам, че пея една песен, чийто текст по принцип не знам, но в съня си съм се изправила пред хора и пея, съвсем ясно произнасям думите - т.е. знам целия текст и даже на сън се учудвам, че знам текста, но продължавам да пея и довършвам песента. А на сутринта не знам текста - само мелодията и отделни думички  newsm78
Извинявам се за отклонението от темата, само споделих  Embarassed

# 5
  • Мнения: 3 447
Покрай това се замислих и нещо друго - имате ли чувството, че деца, които си говорят на "бебешки", се разбират помежду си? На мен ми се струва, че има нещо такова... а ако е така, това би означавало, че има някакъв универсален бебешки език  Thinking

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Покрай това се замислих и нещо друго - имате ли чувството, че деца, които си говорят на "бебешки", се разбират помежду си? На мен ми се струва, че има нещо такова... а ако е така, това би означавало, че има някакъв универсален бебешки език  Thinking

И аз си го мисля, така е май.  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 327
Карчева, с тия думи мЪ нави другата събота да дремя, докато си играе малката!  Wink
Я разкажи поне какво ти е говорила, много ми стана интересна темата!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Определено и аз си мисля,че бебетата се разбират помежду си.Имам приятелка,чието дете е колкото мойто само че е момиченце,когато си играят си бърборят все едно се разбират,някак си го чета по лицата им,по мимиките,жестовете, усмивките,изчакват се като говорят,абе направо си водят диалог,така ми се струва.Все пак бебешкия език е еднакъв при децата,поне така ми се струва,всички казват томикото бобито гулятмвнмцнвмч.......... и прочие. Laughing
Елито не си спомням какво ми е говорил,той просто си играе с нещо и същевременно с тва говори и аз както спя ужким и чувам в просъница някво изречение като например-незнам защо така говориш Shocked.Всяка сутрин са различни неща,виж утре ще гледам да запомня казаното Laughing.Та такива ми ти работи. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 327
Карчева, записвай ги моля те! много е интересно! Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз съм сигурна, че бебетата се разбират. Ние имаме две бебета на нашата възраст /с по няколко дни разлика/. И трите са момичета и като ги сложим една до друга - нещо си крещят, пискат, едновременно се смеят, едновременно започват да мрънкат...Абе те нашите са малки, та може и да си внушаваме, но когато и от страни ги гледат разни приятели и те мислят, че децата се разбират!

# 11
  • Мнения: 3 835
Направо ти завидях за дарбата, дето я имаш. Представяш ли си какво преимущество е това. Няма нужда да чакаш да порасне и да проговори по-разбираемо, още от сега ще можеш да го разбираш какво приказва, само трябва да си в полусънно състояние. smile3507 Иначе съм на мнението на Dona. И аз съм чувала такива работи. Нали казват, че хората използваме много малък процент от капацитета на мозъка си. Там някъде сигурно е записан и бебешкия език, ама сме го забравили.  smile3555 А и май, докато спи човек му е активно другото полукълбо. Имаше нещо такова. А може и глупости да говоря. newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 5 289
Абе явно има неква истина в думите ви,трябва по често да дремя Laughing,тада си говорим по смислено #Bad Talk.

# 13
  • Мнения: 134
Аз незнам дали има универсален бебешки език, но децата определено по някъкъв техен си начин се разбират. Виждала съм деца от две националности, които си "говорят" и играят заедно. Ако съдя по моите деца, бих казала , че всяко дете си има свой собствен език и не им трябват много думи, за да се разберат помежду си. Затова си мисля, че не чуваш "твоя бебешки език", а просто този на сина ти - , но защо това се случва само в полусънено състояние - е , те това не знам  newsm78

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Аз незнам дали има универсален бебешки език, но децата определено по някъкъв техен си начин се разбират. Виждала съм деца от две националности, които си "говорят" и играят заедно.
Познат ни разправя история. Били в чужбина, неговото дете около 3 годишно, всеки ден играе с часове с местните деца и бърборят нещо. Баща му го пита, как се разбира с другите деца, като говори само български newsm78 Детето уверено заявило, че неговите приятели говорели също български  Thinking На следващият ден се прибрало и казало озадачено, татко, ама те не говорят български  ooooh!
Явно подсъзнателно си комуникират децата, а като порастем, губим тази способност  Rolling Eyes КАРЧЕВА, ти не си я загубила  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт