Забавления на детски рожден ден! Идеи.

  • 37 577
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
Ето и още идеи (като имам време ще пиша, за да имаш достатъчно идеи даже и да не ти донесат книгата на време)

Игра: Симеон каза (Саймън каза)

Необходими са:
-играчи
-пространство

Направете:
Обяснете правилата на играта - вие ще им давате команди, но те ще ги изпълняват само ако чуят думите "Симеон каза". Например, ако кажете "Тичай", децата трябва да останат по местата си, но ако чуят "Симеон каза тичай", тогава трябва да я изпълнят.
Ако някой сбърка, отпада от играта. Последния останал играч печели и е негов ред да дава команди.

# 16
Игра: Ръчна количка

Необходими са:
поне четири деца

Направете:
Отбележете начало и край на трасето. Разделете децата на двойки. Всяка двойка трябва да реши кой ще е количката и кой ще бута. Количката се подпира на ръце а другото дете го хваща за коленете. Подредете двойките в една редица и дайте старт. Направете и второ състезание, за да могат децата да си разменят ролите.

# 17
Игра: Замръзнете

Необходими са:
- място
- играчи

Направете:
Един играч е "вътре" и застава на известно разстояние с гръб към останалите. Те се приближават бавно към детето, което е "вътре", а то от време на време се обръща, при което останалите замръзват на местата си. Ако някой от играчите бъде забелязан, че се движи, детето вътре го назовава по име и той трябва да напусне играта. Първия играч, който успее да стигне до детето, което е "вътре" и го докосне, печели играта и на свой ред влиза "Вътре".

# 18
  • Мнения: 928
Аз ти предлагам следното: на тортата, върху всяко  парче се слага клечка с листче, на което пише какво трябва да направи детето, за да си заслужи парчето торта.
Идеи: 1. Да подскача като зайче; 2. Да изпее "мила моя мамо" в рап стил; 3. Да танцува степ - примерно; 4. Да изиграе вълка от трите прасенца.... разни такива неща, каквито ти хрумнат. Ще стане много забавно   bouquet 

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз наемам клоун     costumed034 и си решавам проблема.Препоръчвам го и на теб.

От къде?

# 20
Игра: Пинята.
На следващия рожден ден на детето направете "Пинята" мексиканска традиция за рожденика.

Необходими са:
-балон
-боя
-лентички
-вестник и цветна хартия
-лепило за тапети
-бонбони и лакомства

Направете:
Надуйте балона и започнете да правите папиемаше. Децата могат да ви помогнат да накъсате вестника на ивици. Потапяйте ги в лепилото и ги лепете въврху балона. Най-добре е папиемашето да се прави в продължение на няколко дни, за да могат отделните пластове да изсъхнат добре.
Когато се получи достатъчно дебело папиемаше, спукайте балона и изрежете много внимателно дупка от горе. Украсете ги с пъстри шарки и залепете отдолу пъстроцветни лентички. Напълнете го в лакомства и бонбони. На празненството окачете пинята на високо и дайте на децата да се редуват да я удрят с пръчка (превръзката за очи ще направи преживяването още по-вълнуващо), за да разбият пинята така, че лакомствата да се изсипят. Страхотно забавление!

# 21
Споменик - направете споменик на вашето дете, с което ще развиете уменията му за четене и писане.

Неоходимо е:
-хубаво тефтерче с твърди корици

Направете:Децата с радост ще носят спомениците си на празненства, на училище и други събирания, за да събират спомени от приятели и близки.

(Според мен споменника може да бъде и само за рожденните дни на детето (особено ако е момче, което е свикнало да вижда споменници предимно у момичетата), и да се събират кратки пожелания от гостите или даже рисунки.  - това е моя мисъл а не на авторката на книгата)

чао!

# 22
Игра: Кой е този?
Подходяща игра за празненства

Необходими са:
-бебешка снимка на всяко дете, което ще ви гостува (най-добре е да ги вземете предварително от родителите им)
-моливи и хартия

Направете:
Залепете бебешките снимки на табло и ги номерирайте. Дайте на всяко дете молив и лист, на който са написани имената на всички присъстващи деца. След това децата разглеждат снимките (както и всички присъстващи), за да напишат цифра срещу всяко име.
Определете време за завършване на играта и проверете кой има най-много верни отговори. Намислете някаква забавна награда за победителя - например голяма кутия с бебешка пудра или голям биберон.

# 23
  • Мнения: 883
От една книжарница поеха ангажимент да ми намерят книгата. Обещаха ми за събота. Това е горе-долу добре. Много съм благодарна на зори и на всички, които помагат да стане темата богата и полезна.   bouquet

# 24
Знаеш ли какво друго ми хрумна като допълнение към споменика? За да има по-момчешки вид можеш да помолиш всички гости освен пожелания да добавят срещу името си пръстов отпечатък. Така мисля, че ще се хареса и на момчетата идеята - ще изглежда като мисия от дедективски роман.

чао и лек ден на всички Simple Smile

# 25
  • Мнения: 883
Супер! С пръстов отпечатък ще е много забавно. Ще им хареса. Но дали за тази цел трябва да взема тефтер с бели листи?  newsm78 Че да се вижда по-добре отпечатъка... Или примерно ако взема тетрадка или тефтер с по-големи листи и отпечатъка да е на цялата ръчичка... с бои... ще помисля още. Но ще го направя. Може да напиша на първата страница някой примерни въпроси, на които да отговарят, че да стане по-бързичко. Защото рискувам целият празник да мине в писане на лексикона. А ако е отпечатък с ръчичка на следващата година ще видят колко са им пораснали ръцете...  smile3503 smile3521
Пинятата също ми се върти из главата, но не съм решила още къде да я сложа. Че да не отиде полилея на хазайката...
А вчера като обикалях за коледна украса видях, че вече са изкарали фойерверките... Аз пазех тази идея за 10-тия рожден ден, но може и да изпреварим.

# 26
  • Мнения: 491
и аз се записвам

Общи условия

Активация на акаунт