Каква помпа да си купя, кога и заслужава ли си?

  • 2 302
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 851
Az si vzeh pompata na Disney - ako si ot Sofia ia ima v magazina v Drujba /may beshe Pinokio/.Struva kum 27 leva. Mnogo sum dovolna - tia e absoliutno kopie na pompata na Avent, a e mnogo po evtina /Aventa e 80 leva, a kato se zamislish shte ia polzvash samo niakolko meseca?!?!/. Drugia variant e pompata na Bertoni i tia e pulno kopie na pompata na Avent a e i oshte po evtina i mnogo hubava. Struva 17 leva i ia ima v Kaufland. Prosto az kato si kupuvah moita v Kaufland Bertoni beshe svurshila a az ve4e triabvashe da si kupia Simple Smile Neznam kakvi sa ti finansite no da ti kaja az li4no ne vijdam smisul da davash tolkova pari za Avent.

# 16
  • Мнения: 2 047
   Авент, разбира се!
  Когато ми дойде кърмата бебето не искаше да суче и гърдите ми се препълваха болезнено в болницата. Едва издържах, докато мъжът ми я донесе. Бях му показала предварително каква да вземе (и от къде).
  От съществено значение е дали в болницата, където ще раждаш детето ще е постоянно при теб за да го кърмиш. Проучи това.  Нашите бяха отделени и подозирам, че при всеки рев им запушваха устите с АМ, а когато ни ги носеха за кърмене, спяха дълбоко и не сучеха.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 820
Аз си купих след раждането електрическа на Нук.Добра работа ми свърши.

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 38 431
Аз ползвах Авент. Върши работа, но наистина е прекалено скъпа за три парчета силикон и пластмаса. Но все пак мисля че много по-важно е майката и бебето да се научат да се кърмят от самото начало. Понякога помпата само разваля нещата.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз ползвах Авент  Peace Вярно, че е скъпа, но я ползвах цели 10 месеца и мисля, че си заслужава парите. Може да се каже, че беше много изгодна инвестиция  Grinning

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ползвах помпа само първият месец! Взех си тип спринцовка за 6 лв, защото не ми се даваха толкова пари за тази на Авент! Crazy
Успех ти желая и сладки и здрави бебчета!  bouquet

# 22
Купи си Авент още сега и си я носи с теб в болницата. Аз раждах секцио и на втория ден през ноща направо щях да умра от напрежение в гърдите. Бях оставила таткото да ми донесе помпичката когато ми се наложи - да ама в 2 часа посред нощ нямаше кой да го пусне при мен.Едвам изтраях до сутринта. Пък и щом ще раждаш близначета, може да не ти ги дадат веднага да ги сложиш на гърдата ако се под 2500кг., така че ти с помпичката трябва да облекчаваш гърдите пък и да стимулираш каналите.
Така че моя съвет е купи си Авент и си я слагай в сакчето за болницата.
Безпроблемно раждане на бебоците. Laughing

# 23
  • Мнения: 2 047
Аз ползвах Авент. Върши работа, но наистина е прекалено скъпа за три парчета силикон и пластмаса.

   Моята я взехме в кутия с две шишета с биберон, резервна гумичка за помпата, тампони за кърма за 80 лв. Нещо като комплект бяха направили.
   А по-долу имаше предложение за помпа на Дисни - наистина са еднакви така на вид, но Диснито го видях много по-късно. В един от големите детски магазини видях, че такива помпи имат още 2-3 производители - май Чико и Нук - на много по-ниски цени от Авента.

# 24
  • Мнения: 152
Аз си купих помпата на третия месец. Дотогава ползвах една спринцовка, която също ми вършеше перфектна работа, но много ми се изморяваха ръцете с нея. Все чаках да ми се урегулира кърмата, но като се видя че ще се цедя докато кърмя, си взех от форума Авент за 40 лв. Е, честно казано родих се с нея! Защото пробвах и на Чико, която е не по-евтина, но при мен нямаше ефект, просто не засмукваше...
Така че моят съвет е да не инвестираш засега голяма сума - вземи си нещо евтино за в болницата, а после можеш винаги да си купиш по-добра.
А и с близнаци мисля си че няма да имаш нужда!  Grinning

# 25
  • Мнения: 867
Авент. Peace
Доста я използвах първият месец докато се регулира кърмата. След това с по -големите нощни пузи пак доцеждам едната гърда. Понякога тъкмо минат няколко дни и мисля че няма да цедя вече, малката решава да суче по-често и съответно след няколко дни - хоп пак много кърма и се налага да доизцеждам за да олекне.

В Шейново като раждах имаше едно момиче със спринцовка- зор голям но не можа да цеди.После и донесе мъжа и помпа на Чико, пак нещо не замукваше както трябва, не знам какъв и беше проблема и след като и една лекарка се мъчи повече от час момичето взе моята помпа и се изцеди за 10 минути, а гърдите омекнаха.

Та мисълта ми е - помпите изглеждат еднакви, но не е така. Авент е скъпа, но има защо според мен. А аз види се упортебявам и ще употребявам помпа. Явно при всяка е различно но при мен беше добра инвестиция тази помпа.

# 26
  • Мнения: 6 461
Авент. Peace
Останах доволна от нея.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 225
   Аз също съм с близнаци и съм с помпа Авент. Определено съм много доволна и поне в началото ми трябваше. Сега вече я ползвам само когато се налага да оставя кърма ако ме няма, но пак се налага.

# 28
Az izpolzvam ruchnata pompa na Avent i sum mnogo dovolna.Moyata akusher-ginekolojka mi kaza,che nyakoi elektricheski izsmukvat mnogo silno i moje da ti prichinyat bolka.Uspeh v izbora!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Аз не използвам помпа. Цедях се на ръка. Веднъж пробвах с една - тип спринцовка и си сцепих зърното. Ако си вземеш такава - внимавай! Дърпа се много бавно!

Общи условия

Активация на акаунт