Откакто махнахте нощния памперс

  • 1 305
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
случва ли се на детето ви да се напикае в леглото, както си спи вечер?
Аз махнах на Гери памперса преди близо 6 месеца. В началото нямаше гафове, колкото сега. От 1 месец поне веднъж в седмицата се напикава вечер като спи и не си казва, както през другите нощи.
От какво може да е това?! Иначе съвсем разумно отговаря със сериозна физиономия, че не е бебе и в леглото не се пишка, че ще ми каже: "Мамо, аз имам пиш...", когато и да е през ноща..., но се случва да не го прави и после дълго се разкайва за това. Не й се карам, не я унижавам..., само  й казвам, че така не трябва да прави и тем подобни... Тя се съгласява със всичко и накрая пак - фал, поне веднъж в седмицата.
Взех да си мисля, да не би да съм я стреснала с моите крясъци през деня, защото съм вече доста изнервена и все има за какво да кресна...
Друго си мисля, да не би да има някакви проблеми физиологични!?, но изобщо не ми се ще да я водя на лекар.
И за това реших да пусна такава тема, за да видя, дали вашите деца правят подобни фалове?! Дали е нормално за възрастта й, дали е ненормално и въобще.....

# 1
  • Мнения: 108
А да не би просто да спи по дълбоко и да се буди чак при свършен факт Аз лично бях махнала памперса В началото, но то беше за много по кратко време 3, 4 дни нямаше проблеми но след това започна да се изпуска и след около седмица върнах памперса в употреба Не се притеснявай дай и малко време И се опитай да се възържаш не и се карай Спомням си че и с баткото имаше един такъв междинен период newsm10

# 2
  • Мнения: 5 468
А да не би просто да спи по дълбоко и да се буди чак при свършен факт
Силно се надявам да е това... Но защо 5 месеца издържа да си казва нощем, а сега изведнъж на 6-тия месец... хм. А памперса изобщо не ми се иска да го връщам в употреба, след половин година забрава.
Колко дълго продължи това при баткото и на колко години беше?!

# 3
  • Мнения: 7 831
Ню, моите се напишкваха нощем ако им е студено. Опитай да я завиваш малко повече, може да е това.

# 4
  • Мнения: 2 818
Махнахме нощния памперс април месец. Лятото нямаше гафове, но като тръгна на детска й се случва...  Това за студеното не знам дали го има при Алина, но си спомням че при мен го имаше... то и сега като ми е студено и изобщо не ми се ходи до 00... ама ходя де  Wink Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 847
Охо, вие сте направо рекордьори. Ние тепърва махаме нощния памперс, хем в повечето сутрини е сух. Щях да те подсещам, да не би да пие нещо повече течности надвечер и вечер? Чайче или нещо такова. Стела си изпива още шише с адапте вечер и час по-късно пишка на гърнето преди да легне иначе е абсурд да не се напишка през нощта.
Това за студеното време също е вярно - по принцип всички спим по-дълбоко и дечото въобще не се усеща, че му се пишка.
Друго, което ми хрумва - да не би да става малко по-късничко и да се напишква сутрин, преди да я събудиш?

# 6
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Не че ще ти дам отговор на въпроса, но да споделя какво се случва при нас.
На Ивчо махнах нощния от началото на лятото. След като месеци преди това се събуждаше сух. Нямах никакъв проблем до началото на есента. И тогава се почна. Почти всяка вечер, че и по два пъти....
Върнах пак памперса .... и отново сух. Умишлено като се събуждаше и идва при нас не го изпишквах /когато е с памперс/ и сутрин си беше сухо детето. Пак махнахме памперса, и пак беше мокър....
Разговарях с педагожката и с лекарката от яслата му. /тук искам да отбележа, че съм убедена че не е от яслата, защото кара вече  втора година там/. Засега са категорични че не става въпрос за физиологичен проблем, а и аз мисля така.
Та по техен съвет, пак е без памперс, но със два чифта гащички - да му е по топло на детето, и със чорапки на крачетата. Понеже спи самичък в стая ми е трудно да контролирам отвиването  Embarassed.
Вярно случва се в месеца да се изпусне, но мисля че това е нормално. Спомням си че и на мен ми се е случвало  Embarassed, а и бях доста по - голяма /сина ми няма 3 все пак, малки са ни децата..../
Виждам че разбира за какво става въпрос, виждам че има желание и му и обидно като го карам да си слага памперс. Въоръжила съм се с чаршафи, пижами и гащи.... малко от към завивките куцам, но добре че е сушилнята.
Успех и ..... ще си помагаме.

# 7
  • Мнения: 8 505
Докато спи-не.Но 3-4 пъти се е случвало в просъница да чувам,че казва,че и се пишка,а докато успея да се събудя,вече казва "Мокро" ooooh!А си мислех,че спя леко...

# 8
  • Мнения: 1 893
Ние махнахме памперсите преди повече от година. Но и при нас се случва, макар и доста рядко, но обикновенно ако е пила много течности преди лягане и е много изморена,т.е не може да се събуди.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Според мен две са възможностите - пило е много течности преди да заспи или му е хладно по време на сън. Все пак памперса затопля и детето не пишка докато спи, а като го махнем гащичките не топлят толкова много. Добра е идеята за двата чифта гащички.

# 10
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Точно същата тема се канех да пусна....
На дъщеря ми махнах памперса преди близо два месеца и в началото всичко беше наред.
И ето, че преди две седмици започна да пишка през нощта - два, три пъти седмично Cry....
Сложих пак пампа Embarassed....и най-интересното е, че с него не пишка - всяка сутрин е сух newsm78...Странна работа....
Не ми се вярва да и е студено - спи с чувал, може би течностите вечер да и идват в повече...
Ще следя темата.

# 11
  • Мнения: 2 863
Ню, дъщеря ми е  на 2.6 колкото твоята като гледам. Махнах наведнъж и дневен и нощен още през май и един път не е имала фал. Сега рядко се случва през ноща, но по- интересното е, че почна и през деня чат- пат да се напикава. Направо си седи и гледа как й тече по краката. Но е рядко.
Във всеки случай смятам за много грешно връщането на памперса, постилам под нея едно шалте, така че ако се е напикала да остане сухо под нея, за да има после като я преобуя къде да легне. И това е. През ноща дума не й казвам, но за дневното напикаване и казвам, че  се излага да пикае в гащите като бебе. Виждам, че не е особено впечатлена и за това си мисля, че някаква съпротива, на която няма да обръщам внимание.

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
На моят син му се случва да се напишка нощем. При него се дължи на течностите, които поема вечер и от които не мога да го лиша щом има нужда. Взела съм протектор за матрака, приготвям чаршафи, завивки и дрехи за преобличане и това е.

# 13
  • Мнения: X
Ха ми аз какво да кажа - нощем пие вода, мляко, сутрин е мокра та знае ли се.....кога ще махнем тоя памперс идея си нямам! smile3515

И как ще спре да пие тия чудеса, като след ясла хапва какво ли не - баба и я взима и угодията е голяма, преди да заспи хич не и се яде, а нощем иска мляко  smile3511 до първи клас ще спуи с памперс туй диване!

# 14
  • Мнения: 14 133
И ние още не сме го махнали. Има и единични случаи, в които памперса  е сух, но като цяло е мокър. Ще го махнем като е готов. Спи много дълбоко. Има време до 5-те годинки. Не бих му ограничила течностите, особено млякото и водата преди лягане, защото са полезни, за да не се напикава през нощта на този етап.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт