Купувате ли си дрехи втора употреба?

  • 5 531
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 510
Не, даже не съм влизала. Някакво таково вътрешно чувство ме спира, самата мисъл, че някой непознат е носил дрехата преди това ме отблъсква.

# 46
  • на терасата
  • Мнения: 660
Цитат
Като магазините от веригата  Мания, има един малък, но с маркови дрехи на руски паметник магазин, където всеки ден изкарват и нови


Моля, който знае магазини, където има хубави дрехи second hand да сподели с нас адресите им.

# 47
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не, не съм.

# 48
  • София
  • Мнения: 114
Да купувала съм, и все още купувам. Но когато влизам в такива магазини не го правя с настройката, че непременно ще купя нещо. Гледам дрехата да ми хване окото и обръщам особено внимание на етикета - този, който е пришит на самата дреха. По него веднага си проличава дали изобщо дрехата е носена. Понякога съм взимала и дрешки за малкия, като признавам, че към неговите съм много по-критична. Нямам скрупули, че пазарувам в такива магазини. Още повече, че т.нар. бутици са пълни с такава стока. Правила съм си експерименти с няколко "маркови" магазина на "Витошка", където все попадам на по една единствена бройка, следващ размер все няма.  Laughing Как ли пък става това, или аз съм толкова голям карък? Wink

# 49
  • Мнения: 1 424
Не, никога  Peace

# 50
  • Мнения: 1 111
 Не.
 Маркови мога и си купувам неупотребявани.На децата също. Peace
 

# 51
  • Мнения: 1 546
Да, купувала съм, тази есен попаднах на невероятна кашмирена жилетка есприт, която просто не можех да не взема... Blush

# 52
  • Мнения: 992
Не, не купувам.

Не, гнуслива съмooooh!, а и щом хората са ги "хвърлили", сигурно им има нещо!?!  newsm78

Нищо им няма на дрехите.
Тук минават и пускат по вратите едни торби на който пише " помогнете на хората в нужда... помогнете на хората от Източна Европа и т.н., всичко което не ви е необходимо- дрехи, плюшени играчки и т.н.....оставете ги пред вратата, ще минем да ги съберем в понеделник"...примерно
Хората си чистят гърдеробите и вместо да ги хвърлят ги оставят пред вратата, друг е въпросът, че тези дрехи после се продават в страни като България, а по принцип хората ги даряват.

# 53
  • Мнения: 5 362
Да,доста често.

# 54
  • Мнения: 2 818
Купувала съм. Имам доста ценни и уникални попадения (но всичките са купувани от Русе...). Веднъж си купих една пола и чак след няколко месеца разбрах, че е втора ръка  ooooh! , просто не се бях зачела в етикетчето и в табелката на магазина, а тя си беше абсолютно запазена....  Иначе не съм голям привърженик именно заради "енергията".

# 55
  • Мнения: 1 809
И аз си купувам.Едни от най-оригиналните и интересни дрехи са ми точно от втора употреба.Пита ли са ме от къде съм се снабдила с тези красоти WinkНе ходя специално да си търся нещо,просто влизам от любопитство и ако си харесам нещо много си го купувам.Освен това,тези от втора употреба са далеч по-качествени от парцалите,които продават по магазините. Peace

# 56
  • Мнения: 463
на мен ми е малко гадно да нося дрехи, в които някой друг се е потил. така че - не.

# 57
# 58
  • Мнения: 377
Наистина това е n-тата тема по въпроса, но това е един много гнусен бизнес и ще се самоцитирам.

Не купувам, но не защото ме е гнус или се срамувам. Преди години работих няколко дни в склад, от който се зареждаха доста голяма част от магазините в Пловдив и почти всички чували бяха със знак на Червения кръст.  Sick
От тогава съм казала, че нищо няма да си купя независимо, че наистина има и хубави неща.
Хората, които правят пари по този начин са ми меко казано противни, вместо тези дрехи да отидат по предназначение те изкарват пари от тях.  #2gunfire #Cussing out

А да има и чисто нови дрехи е абсолютно разбираемо, има много фирми, които даряват част от старите си колекции.

# 59
  • Мнения: 13 753
Не купувам, но не защото ме е гнус или се срамувам. Преди години работих няколко дни в склад, от който се зареждаха доста голяма част от магазините в Пловдив и почти всички чували бяха със знак на Червения кръст.  Sick
От тогава съм казала, че нищо няма да си купя независимо, че наистина има и хубави неща.
Хората, които правят пари по този начин са ми меко казано противни, вместо тези дрехи да отидат по предназначение те изкарват пари от тях.  #2gunfire #Cussing out

Не си съвсем права! Може и да са били в чували на Червения кръст, но вероятно са купени от него. Знам със сигурност, че в Западна Европа самият Червен кръст продава такива дрехи на много ниски цени, на килограм или на чували. Защото на него освен дрехи са му нужни и пари, и лекарства, и храни, а хората даряват най-вече ненужните си парцали.

А да има и чисто нови дрехи е абсолютно разбираемо, има много фирми, които даряват част от старите си колекции.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт