Безмлечна оризова каша?

  • 925
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Здравейте мами Simple Smile
Имам един въпрос свързан със захранването. Моето бебе е на 5 месеца и 1 седмица, изцяло на кърма, на поискване. Смятам следващата седмица да започна захранването с оризова каша защото все още сме със силни колики, а прочетох че оризовата каша е най-щадяща за  детето. Купила съм безмлечна оризова каша, на опаковката пише да се приготви с 100мл. мляко и 100мл. вода.
Въпроса е: Мога ли да я приготва само с кърма?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш Grinning
Но няма смисъл да спазваш пропорции - размий си 1 с.л. каша с толкова кърма и гледай гъстотата. Кърмата съдържа ензима амилаза, който почти моментално втечнява кашата, така че да не се чудиш защо седи течна, а не кашава Grinning

# 2
  • Мнения: 1 896
И аз така захраних моя син - оризова каша с кърма, много му хареса от първи опит още. Наистина с кърмата става по-рядко, но така е добре за начало - тъкмо на бебо няма да му е съвсем чужда консистенцията и вкусът. Весело захранване!

# 3
  • Мнения: 619
Хихих- и аз дадох такава каша и хич не й допадна,направих я с кърма.Дано на твоето бебе му хареса!

# 4
  • Мнения: 3 760
kerry, щом още имате колики, защо не отложиш захранването още малко?
Иначе аз моята я захраних с пасиран варен ориз. Около час след последното кърмене, като веднага след това давах да досуче. Смятам, че това е по-добрият вариант от кашите, а и държа да давам само приготвена от мен храна (поне до годинката).

# 5
  • Мнения: 2 381
Не се съобразявай с пропорциите, описани на опаковката.Аз забърквам кашата на око.Можеш с кърма, разбира се PeaceВ началото да е по-течна и постепенно сгъстявай.

# 6
  • Мнения: 1 267
и аз приготвям кашите с вода или кърма на око, в зависимост от това, каква коститенция искаш да постигнеш

# 7
  • Мнения: 1 947
...Иначе аз моята я захраних с пасиран варен ориз...
Достатъчно ситно ли стана така? Че ми изглежда по-лесно от правенето на брашно. Simple Smile И с какъв ориз?

# 8
  • Мнения: 277
Благодаря на всички за бързите отговори!  Simple Smile
Наистина се чудя дали да не изчакам със захранването заради коликите, но както е тръгнало може и до 1 годинка да продължат Sad
Дано се справя с приготвянето и захранването!  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 1 152
и ние имахме колики до почти 7-ми месец, накрая съвсем затихнаха. На 6 мес. захраних с оризовата мезмлечна, като разреждах с вода (и до ден днешен така правя, не се цедя). Успех и бързо израстване на коликите.

# 10
  • Мнения: 6 461
Въпроса е: Мога ли да я приготвя само с кърма?
Да можеш.
Но ако на истина детенце има колики можеш да не бързаш със захранването.

# 11
  • Мнения: 3 760
...Иначе аз моята я захраних с пасиран варен ориз...
Достатъчно ситно ли стана така? Че ми изглежда по-лесно от правенето на брашно. Simple Smile И с какъв ориз?
Първо с кафяв (не ставаше много фино, но пък тя го дъвчеше  newsm78), а скоро след това и с бял. И за мен правенето на домашно оризово брашно  е голяма хамалогия, а разлика в хранителните качества (с варения ориз) - няма. Пасирам докато е горещо.
 D3s, захранването само ще усили коликите, няма да ги намали. Така че ако твърдо си решила да започваш - карай съвсееееееем полека  Grinning
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт