Пътуване с автобус и деца от Европа към България

  • 9 277
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 244
Хонда
Много ти благодаря zа линковете. Само че zа да си оправя документите тук в консулството ми трябват пратени всичкиформуляри от Бг да ги попълня тука, да ми ги zаверят в консулството и да иzдам пълномоЧно на мама zа да ми ги иzдаде
Само че zаради zагубената лична карта не става номера Щото тогава раzмяната на поЩа е дълга и Широка. А освен това zа нормална смяна на zадграничния паспорт ти трябват мин 6 месеца преди иzтичане на срока на паспорта
Абе тя е една мамата си трака ами....
Ще го ям и Ще го пия

# 46
Цитат на: debelanata
. Само че zа да си оправя документите тук в консулството ми трябват пратени всичкиформуляри от Бг да ги попълня тука, да ми ги zаверят в консулството и да иzдам пълномоЧно на мама zа да ми ги иzдаде

Що бе гледам наште льольовци поне това са уредили. Продават формулярчета по 0.20 пенса Grinning
Нашите и те изтичат юни и юли и май се очертава да ги удължим чрез посолството за 6 месеца, че ни чака сега местене на къща и не знам как ще се развият нещата около това чудо. Rolling Eyes Първоначалните ни планове бяха да си ходим сега през Великденската ваканция на щерката ама.....тоз план умря

# 47
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Honda
Цитат на: debelanata
. Само че zа да си оправя документите тук в консулството ми трябват пратени всичкиформуляри от Бг да ги попълня тука, да ми ги zаверят в консулството и да иzдам пълномоЧно на мама zа да ми ги иzдаде

Що бе гледам наште льольовци поне това са уредили. Продават формулярчета по 0.20 пенса Grinning
Нашите и те изтичат юни и юли и май се очертава да ги удължим чрез посолството за 6 месеца, че ни чака сега местене на къща и не знам как ще се развият нещата около това чудо. Rolling Eyes Първоначалните ни планове бяха да си ходим сега през Великденската ваканция на щерката ама.....тоз план умря

Малко ОФФ, Хонди4ке и вие ли Ще сте местите  Grinning НеЩо напоследък вси4ки сме го ударили на пренасяния. Първо ММ миналата година, после и мам4ето Фин ( макар,4е на нея изобЩо не и трябваЩе то4но сега,пусто  Confused ) и аз на края на март а сега гледам и ти ( тъкмо ти бях завидяла благородно за моренцето дето го видях на снимките) Wink
Дебеланке,и на мен ми изти4а паспорта през март. Тези формуляри за които говориШ ги има във вси4ки посолства ( питай немските мами, те Ще ти потвърдят). ПопълваШ ги там и ти ги заверяват в консулски отдел, правиШ едно пълномоЩно на майка ти и праЩаШ вси4ко в Бг и тя оттам може да ти движи вси4ко. За ли4ната карта и аз знам,4е като е изгубена със сигурност не се 4ака 1 мес а има както и за паспортите нормална, бърза и експресна услуга. Може там където е питала майка ти да не са били съвсем наясно ( в Бг се слу4ва 4есто  Confused ).
Много са ти сладки дребосъ4етата  Wink

# 48
  • Мнения: 3 880
Цитат на: debelanata
Щото мойта майка ми снесе тая информация преди една седмица

Дебеланке, не знам доколко си си имала вземане-даване с българските държавни служители и какво впечатление имаш от тях, но от моят личен опит съдя, че това че някой е дал някакво инфо на майка ти изобщо не значи, че то е 100% вярно. По всички институции се намира по някой, който да дава вид, че е много компетентен и всичко знае, но в действителност да говори на изуст. На мен ми се е случвало няколко пъти да ме пращат за зелен хайвер и от тогава питам ли някъде за инфо първата ми работа е да питам как му е заглавието на информатора, че като ме излъже нещо да знам с кой да се скарам (даже и в БГ-посолството в Берлин ме беше изпързаляла една такава "компетентна" и ме разкара 2 пъти до там-400 км в едната посока #Sniper ).
Така като гледам какво са писали другите все повече започвам да се съмнявам в това инфо, което са дали на майка ти. Най-добре ще е да хванеш телефона (но директно в БГ, хич не ти трябва да се разправяш с посолството, защото те може още повече да те объркат) и да ги питаш директно за различните варианти, като даваш естествено вид, че знаеш за какво говориш и че имаш предварителна информация. Сигурна съм че ще получиш съвсем друго инфо. А още по-добре ще е разбира се ако някоя от мамите живеещи в БГ се навие да отиде да ги пита на място (май някой го предложи по-горе).
Но ако разбира се вече си се навила да си постоиш 1 месец в БГ  и не ти се отказва от гостуването при семейството всичко това, което съм писала по-горе губи смисъл Laughing

# 49
  • Мнения: 4 244
Точно приключих раzговора с консулството и ми каzаха че могат да ми го удължат с 6 месеца и Ще ми трябват акт zа раждане и акт zа граждански брак
Така че като я спретна тая простотия да ида до консулството и оправя тая цигания няма да се наложи сега да се мъкна по автобусите ами направо напролет с първия чартър ос Саарбюкен си хваЩам пътеките и да му мислят българските бюрократи
А на Биба = виж кво съм писала zа регистриране на брак в БГ да видиШ какво zначи българкса простотия

# 50
  • Мнения: 3 880
Цитат на: debelanata

А на Биба = виж кво съм писала zа регистриране на брак в БГ да видиШ какво zначи българкса простотия

Сега го прочетох Laughing , и моята случка беше долу-горе същата- превждах 2 пъти акта за гр.брак (в БГ и тук) и двата пъти си платих като поп естествено, да не говорим, че майка ми (която се занимаваше с регистрацията) го дала на онази преводачката в БГ вече преведен и тя само го преписала и му ударила печата, но взела пари за нормален превод (всеки гледа да влачи  #2gunfire ). А от посолството една се опита да ми обясни какви документи ми трябват за смяната на името (и аз глупачката взех, че й се доверих) и като отидох там ми викат- ама вие госпожо за къде сте тръгнала така неподготвена (разбирай-без да си нося всички необходими документи), то тук да не ви е магазин плод-зеленчук- две кила домати и една смяна на името, трябва и малко съдействие от ваша страна- направо ми идеше да ги #2gunfire  и да им извия вратовете едновременно. Тогава си мислех, че ако знаех какво бягане ще е щях да си оставя моминското име, но мина и замина Laughing

# 51
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Цитат на: *Biba*

  ама вие госпожо за къде сте тръгнала така неподготвена (разбирай-без да си нося всички необходими документи), то тук да не ви е магазин плод-зеленчук- две кила домати и една смяна на името, т

Ха стига бе! Сериозно ли това ти е казала?!?!?? Сега си я представих като лелка, облечена в престилка (като едно време продавачките както ходеха) Laughing  Laughing  Laughing

# 52
  • Мнения: 4 244
Е те това беШе направо върха
Как Ще те  питат дали Ще купуваШ чуШки и домати
Все бях чула простотии ама то това Бг посолство в Германия май са най некомпетентните. Да не говорим zа това дето не zнаят еzика #2gunfire

# 53
  • Мнения: 3 880
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: *Biba*

  ама вие госпожо за къде сте тръгнала така неподготвена (разбирай-без да си нося всички необходими документи), то тук да не ви е магазин плод-зеленчук- две кила домати и една смяна на името, т

Ха стига бе! Сериозно ли това ти е казала?!?!?? Сега си я представих като лелка, облечена в престилка (като едно време продавачките както ходеха) Laughing  Laughing  Laughing


Каква ти лелка с престилка, баш бая госпдин КОНСУЛА ми го каза това с плод-зеленчука и двете кила домати (това след като изисках да говоря лично с него, с надеждата- тя нали умирала последно- да попадна на свестен човек, но съм нямала късмет)

# 54
Дебеланке, значи в крайна сметка се отказа от грандиозната идея да пътуваш с автобуса. Айде и дано са по-малко разправиите в посолството.  Wink

# 55
  • Мнения: 4 244
Да де ама Ще иzчакам какво Ще стане с посолството да не ме иzлъжат и нпараzно раzкарват и чак огава Ще се откажа напълно

# 56
# 57
Каква ти лелка с престилка, баш бая госпдин КОНСУЛА ми го каза това с плод-зеленчука и двете кила домати (това след като изисках да говоря лично с него, с надеждата- тя нали умирала последно- да попадна на свестен човек, но съм нямала късмет)

da ne bi da stava vapros za biv6ia konsul v Munchen g-n Bogdan Mir4ev? Az po-goliam kreten ot nego ne poznavam! urden s vrazki na rabota tam, nekompetenten, zloben, nahalen! Dobre, 4e go mahnaha.

# 58
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
да не се повторя с някого, но защо ти е лична карта за паспорта?

 Аз в пълномощното си написах данните от паспорта и оная крава / ама още съм й ядосана!/ нищо не каза....Не спомена и за лична карта. Тя няма връзка на практика с папсорта /когато е с пълномощно/.....Документите за подаване се попълват на място в посолсвото. Май, там също можеш да декларираш загубен паспорт, а може би и лична карта.

 Като гледам всички имаме проблеми с този паспорт, та си мисля че е време да се цивилизоваме..Аман, от ходене по мъките! Като ми свършат изпитите другата седмица и почвам да пиша по инстанции, че е ненормална работа нашето....Защо и вие не напишете? Една птичка пролет не прави, така че все файда...

А иначе пътуване с автобус......мен много ме мъчи тоалетната. И психически ми действа......Ако децата са ти кротки- мисля, че няма да има толкова голям проблем...Ако са малко като тукашните.....ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ще е !

Успех!

# 59
Момичета да ви информирам накратко
Канех се да ходя до косулството в Бон
Добре ама моя мъж рече я кажи сега колко Ще ти струва ходенето до там, като се помъкнем цялата тумба с колата (и да не си мислШ че като идеШ сама с влака Ще ти е по евтино) и като почна да смята чак ми се сви сърцето.
Рече и отсече никакво ходене до там, Само пари Ще харчиШ а така не реШаваШ проблема а само го удъжаваШ.
Е zначе Ще си ходя с автобусчето с хлапетата.
А да ги оставя на прелестния си мъж абсурд, след сноЩната иzдънка.
Бях на хор, че имахме репетиция zа турнето в Щатите и се уговорихме (аz нямам книжка) като сме готови да му zвънна по телефона да дойде да ме вzеме с колата. Има няма 7, 8 км си е пеШа а тука са едни баири по zле и от Велико Търново.
Така обаче тъй като уговорката ни е само да набирам беz да вдига zа да не харча импуслите от картата на хендито, си мислех ,че той чули  чакам да дойде. Е не дойде и аz тръгнах в тоя студ пеШа.
И докато се дотъркалям до нас станало 22 ч. И какво да видя
И двете хлапета хабер си нямат да са в леглата (а ги слагам не по късно от 20 ч), нито вечеряли, нито иzмити, нито с пиЖамки облечени
Стана утре докато ги сложа да спят, че и Щерката като дръпна един рев че няма да има прикаzка.
Та седнах после и се чудя кого да набия от бяс.
Сляzох в маzето и си го иzкарах на прането (тоя път няма да гладя, така ги наиzпснах по тела).
И после ме питате да му ги оставя и аz сама да отида
Той zа една вечер не е способен на детегледачка, а какво остава zа 1 седмица че и повече
Сега съм реШила така и така Ще си ходя хем Ще иzкарам и Шофьорски курс пък дано да вzема и книжка че да не се повтря тоя цирк.
И моля ви да ми стискате палци. Смятам да пътувам на 12, пък каквото сабя покакже и честта майко юнаШка

Общи условия

Активация на акаунт