антибиотици - да или не?

  • 2 312
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
да пием или да не пием - това е въпросът.
крайно негативно съм настроена към тях, но лекарят твърди, че в случая (тежък грип) не може да се мине без антибиотици.
дали?

# 1
  • Мнения: 772
според мен аб не е отрова  Wink щом се налага го пием Rolling Eyes почти никога не подлагам препоръките на лекарката на съмнение-така е предценила ,това е изписала.имам й доверие,но пък ако сбърка #2gunfire до сега за щастие не се е случвало Praynig в крайна сметка ти си човека който решава какво ще пие детето.моето мнение е щом е грип и то тежък би трябвало...

# 2
  • Мнения: 417
Според мен антибиотика на лекува грип т.е ако под това имаш впредвид вирусна инфекция. Антибиотика лекува бактериална инфекция ако има такава. Това се доказва с изследване какво е и кой точно антибиотик му влияе. Аз не бих дала антибиотик напосоки.

# 3
  • Мнения: 14 133
Да, но само ако се касае за някакво усложнение, което не може да се лекува с други лекарства.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
да пием или да не пием - това е въпросът.
крайно негативно съм настроена към тях, но лекарят твърди, че в случая (тежък грип) не може да се мине без антибиотици.
дали?


Ами като не вярваш на лекаря си, защо изобщо ползваш помощта му!!! Я вземи си преценявай самичка как да се лекуваш..., може и онлайн с потребителите да си назначаваш лечение...
И въпросът е поставен малко нелепо... Първо тук лекарите се броят на пръсти. Повечето потребители не са компетентни. Лекарите пък, които посещавят форума по следната информация "че в случая (тежък грип) не може да се мине без антибиотици" осен да си замълчат не виждам какво друго да кажат... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Тия теми ЗА или ПРОТИВ антибиотиците вече стават смешни....

# 5
  • Мнения: 463
да пием или да не пием - това е въпросът.
крайно негативно съм настроена към тях, но лекарят твърди, че в случая (тежък грип) не може да се мине без антибиотици.
дали?


Ами като не вярваш на лекаря си, защо изобщо ползваш помощта му!!! Я вземи си преценявай самичка как да се лекуваш..., може и онлайн с потребителите да си назначаваш лечение...
И въпросът е поставен малко нелепо... Първо тук лекарите се броят на пръсти. Повечето потребители не са компетентни. Лекарите пък, които посещавят форума по следната информация "че в случая (тежък грип) не може да се мине без антибиотици" осен да си замълчат не виждам какво друго да кажат... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Тия теми ЗА или ПРОТИВ антибиотиците вече стават смешни....

vache, не виждам защо ДА НЕ ПИТАМ. мисля, че това е смисълът от съществуването на форумите по света изобщо. ако ти знаеш друг смисъл, моля да ми го споделиш.

# 6
  • Мнения: 6 461
да пием или да не пием - това е въпросът.
крайно негативно съм настроена към тях, но лекарят твърди, че в случая (тежък грип) не може да се мине без антибиотици.
дали?

Когото се налага ДА трябва, да се пият.
За това са създадени АБ,да лекуват.

# 7
  • Мнения: 702
Ако наистина положението е сериозно, подобре давай АБ за да не се получи някакво усложнение.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Дали се налага да се пие АБ и какъв точно - може да се каже САМО СЛЕД изследвания.
Иначе всичко е ала-бала-портокала.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
vache, не виждам защо ДА НЕ ПИТАМ. мисля, че това е смисълът от съществуването на форумите по света изобщо. ако ти знаеш друг смисъл, моля да ми го споделиш.
Не бе.. питай си... тук потребителите са супер компетентни!! По всякакви въпроси! И доагноза ще ти поставят, и антибиотик ще ти кажат дали да пиеш... права си! Питай! Ама първо прочети представянето на форум "Здравословни проблеми..." да не стане после, ми аз щото във форума прочетох та стигнах до болница...

А за смисъла... зависи.. за някои има смисъл да си чешет езиците, за други да поставят диагнози на други, за трети да намерят утеха, четвърти.... много са... Но и като питаш очаквай различни отговри, вкл. такъв като моя! Точно заради свободата да питаме и да отговаряме...

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Подлагаш на съмнение мнението на лекаря, а ще се довериш на форума? ooooh!
Естествено, че да пием когато се налага Peace

# 11
  • Мнения: 417
Аз определено бих поставила под съмнение мнение на лекар, който твърди че без антибиотик не може само защото грипа е "тежък", което не е подплатено с изследване т.е.  без кой точно антибиотик не може и с какво точно ще се бори той. Е освен ако лекаря няма някаква пророческа дарба.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как така "да или не".....ако има бактериална инфекция, естествено, че без антибиотик не може

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз определено бих поставила под съмнение мнение на лекар, който твърди че без антибиотик не може само защото грипа е "тежък", което не е подплатено с изследване т.е.  без кой точно антибиотик не може и с какво точно ще се бори той. Е освен ако лекаря няма някаква пророческа дарба.
И следва консултация във форума. Щото тук са най-наясно Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 556
Ами аз например определено подлагам на съмнение лекарското мнение. Не че бих се допитвала и до форума де. Обаче синът ми от 15 пъти изписан антибиотик е пил общо 3 пъти. Преценката е била моя - когато съм преценила, съм му дала, в другите случаи - той се справи сам, значи права съм била. Нашата педиатърка вече ме посреща с думите: "А, ето я майката, дето не дава антибиотици"  Mr. Green Е, да не би да не съм права? Не се правя на специалист, просто на децата си давам само това, което съм убедена, че трябва да им се даде.

Общи условия

Активация на акаунт