кога смученето на палеца се затвърждава като навик

  • 908
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
Синът ми започна, да си смуче палеца на 40-я си ден и досега не е спрял!  #Crazy Абсолютно нищо не помага! Значително е намалил - почти, само като заспива нощем, но все пак не се е отучил. Confused

Дъщеря ми почти по същото време започна, но не така драстично като брат си. Сега го смуче, само ако й се доспи и нощем.  baby_neutral Иначе смуче мен! Wink

Ако търсиш връзка с храненето - определено смятам, че синът ми се пристрасти към палеца си от глад, т.к. неосведомената му майка го хранеше изключително по съветите на доки, т.е. скандално рано захранване и кърмене едва до 4,5 месец.  #2gunfire Дъщеря ми е изключително кърмена на поискване до 5-я месец, като продължаваме предимно на кърма. Абе, до дете си е! Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 277
вписвам се в отбора! ние сму4ем пръст от дву месе4но и още продължава. и на мен ми е голям проблем, защото не искам като тръгне на детска да се крие под одеалото, за да сму4е... една мама в4ера ми разказа, 4е така правела тя и много се стреснах. тя каза, 4е на дъщеря си държала залъгалката по цяла нощ докато свикне с нея, а не с пръст. ние пък от зор се нау4ихме, 4е мама като каже "неее" това зна4и "Еве, извади си пръста от устата"... Laughing  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 631
Да, точно под одеялото се крият, за да смучат! Confused
Но не това е най-големият проблем.
Според мен най-лошото е, че зъбките се изкривяват.  Close При сина ми това вече е факт, та сега се надявам, дано постоянните му зъби да са наред! Praynig То и това си има лек - брекети, но защо да се стига до там! Rolling Eyes

# 18
  • Madrid
  • Мнения: 514
Ох,големия ми проблем!!!На 2 месеца започна да си смуче показалеца-и ръкавички,и чорапки,и биберони...какво ли не-СМУЧЕ И ТОВА Е!!! ShockedМного ве е яд и не знам как ще отвикне,не дава никакви признаци за отказване-точно обратното!Сега слагам лепенка!Според някой трябва да оставя детето на мира,но мен това адски ме дразни.Брат ми си смучеше пръста до 7-ми клас,може би затова така не се примирявам-ще видим,не знам и аз! Sad

Общи условия

Активация на акаунт