Дайте идея за сладкиш с круши?

  • 2 688
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Донесоха ми доста узрели хлебни круши и се чудя какво да ги правя. Ако правите някакъв сладкиш с тях моля дайте някоя идея Thinking

# 1
  • Мнения: 7 474
Ето този става и с круши  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.0

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Круши "Хубава Елена"(не знам защо така се казват)

Обели крушите,но без да ги режеш и да махаш дръжките.Ако имаш уред за махане на семките ги махни,ще стане още по-добре.След това се задушават около 20 минути в тенджера с 1 ч.ч. захарен сироп(кипната вода +захар).След като омекнат ги изваждаш и оставяш да изстинат.Оставяш сиропа да изври на половина и после слагаш в него 125 гр.натрошен шоколад.Разбъркваш докато се разтопи.Прибавяш 30 гр.масло и бъркаш докато стане гладък маслен крем.Това е.Може да сервираш с топка сладолед.Слагаш сладоледа,една круша и поливаш с крема.
Добър апетит bowuu

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Ето още една  Laughing

Терин от ктуши (Карамелени круши)
Режеш крушите на парчета и ги потапяш за 5-6 минути в захарен сироп.Леко да поврят.Отделно карамелизираме захар,доливаме малко вода  и оставяме на котлона да се разтопи карамела(да стане сироп)Накрая слагаме 1 ванилия и разтворен в малко вода на водна баня  желатин.Нареждаш крушите във формички или купички и заливаш със сиропа.Изстудяваш в хладилника.Това е.   chef

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ето нагледно  терин от круши, назаем от бон апети
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=677

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
От мен това (но ако са меки май няма да стане newsm78) и това...и двете са невероятно вкусни Grinning.

# 6
  • Мнения: 7 474
Морена, а дали ябълковия каприз ще стане с круши  newsm78

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Мисля, че няма проблем Лео. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 656
Мале момичета страхотни сте Grinning
Вече знам какво ще направя с крушите Wink

# 9
  • Мнения: 266
От мен това (но ако са меки май няма да стане newsm78) и това...и двете са невероятно вкусни Grinning.
Преди малко правих печените круши с кремчето.Направо са върховни HugБлагодаря  bouquet

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ииии  Бъхи много ми е приятно, че ви е харесало! Hug

# 11
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Незнам за сладкиш, но веднъж ядох такава неввроятна пица с круши само дето й нямам рецептата за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт