А На колко месеца проходихте ?

  • 2 352
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добъъъъъъър деееен викам !!!!!
много ми е интересно на колко месеца проходиха вашите бебоци ?
и също с какъв номер обувки (буики) запо4нахте . Някоя по предпо4итана марка имате ли си и защо?
мерси Ви зна4и Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 212
Здрасти съседке. Flutter
Мойта щерка беше много щвъкната от малка и проходи на 9 месеца, на 11 ве4е бягаше.....от тогава, ве4е по4ти 12 години дупето и не си знае стопанина Mr. Green
За обувките. Задължително да са ортопеди4ни/да повдигнат свода на ходилото/ и високи в глезена за да го стягат. Както и добре ще е да са от естествена кожа. Тук специално има много магазини специализирани за детски обувки и са много добри като ка4ество и имат сертификат.Задължително купувай испанско производство, те са оригинални.Китайските могат само да доведат до дефекти,така 4е избягвай ги като за на4ало.
 Flutter  Heart Eyes

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
На 10 месеца. Първите и обувки някой ни ги даде, не помня марката.

# 3
  • Мнения: 189
Моята дъщеря е на 9 месеца и от няколко дни прави крачки самостоятелно. До сега имаше едни обувки на КОКО "бебешка буйка", които се водят за прохождане -  с повдигната пета и ортопедични, с цип през ходилото, мекички. Но после се оказа че задължително трябва да са твърди обувките и да обхващат глезена за да стъпва правилно.

# 4
  • Мнения: 6 472
И мото гардже раничко проходи на 9 месеца и половина. Почнахме с най- малкия номер (мисля че 17) и до ден днешен си върви с малко краче.
Обувчиците трябва задължително да са ортопедични и по възможност да обхващат глезена, за да не се криви крачето. За естествените материи предполагам, че няма смисъл да споменавам.

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: cucy
Моята дъщеря е на 9 месеца и от няколко дни прави крачки самостоятелно. До сега имаше едни обувки на КОКО "бебешка буйка", които се водят за прохождане -  с повдигната пета и ортопедични, с цип през ходилото, мекички. Но после се оказа че задължително трябва да са твърди обувките и да обхващат глезена за да стъпва правилно.

това ме вълнува и мен последно какви и това за твърдата обувка педиатър ли го е разпоредил? и подметката ли трябва да буде твърда?  
и изоб6то как се придовиба дюстабанлииството(сигурно не съм го написала правилно но не знам как да се изразя то4но Simple Smile )

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Обувките трябва да са ортопеди4ни,естествена кожа и да обхваща глезена на детето няма зна4ение марката. Първите които купих бяха номер18  в магазина бях заедно с нея за да и ги меря не трябва нито да са големи нито малки. Самостоятелно проходи на 1 годинка, а от края на 9 месец всеки ден съм я държала и е ходила навън и вкъщи по малко.

# 7
  • Мнения: 687
Виж тук: http://kolevikolev.com/index2.html
Иначе синът ми проходи на година и две седмице - тогава направихме прощъпулника, ходеше сам из цялата къща. Иначе опити правеше доста преди това. Оставих го сам да се оправя, пълзеше, изправяше се и така. Може би затова проходихме толкова "късно" в сравнение с другите, но аз така си реших.
Започнахме от 19 - 20 номер но бързо ни станаха малки. Сега сме на 21 - 22 някъде, зависи от марката.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: jakinik
Обувките трябва да са ортопеди4ни,естествена кожа и да обхваща глезена на детето няма зна4ение марката.


Аз пък гледах по ТВ СКАТ в предаването Биберон някакъв лекар /ортопед мисля беше от клиниката в Горна Баня/ и той каза категорично че децата трябва да прохождат боси /или с чорапки/ а не с буки или разни там обувчици. не знам дали е прав, но ми направи силно впечатление.

# 9
Ами мойте проходиха като бяха на 14 месеца. Започнахме с 2-ри номер (тук номерацията е различна) . Най-харесвам на марката Clarks, там е хубавото че като купуваш обувките ги мерят крачетата освен на дължина и на ширина. Имат специални таблици разработени за това и така ти предлагат кой номер е най-подходящ.
Но и както и звездица е написала, аз обувки съм им обувала само като сме били навън. В къщи боси или по чорапи.

# 10
  • Мнения: 1 680
Жори проходи на 11 месеца и проговори на 1г11м(шегичка, ама е истина). Имаше голими крачета и направо отидохме на 19 номер с обувки на Фют. Зная , че важното е да са твърди отзад и обувката да обхваща глезена.

# 11
  • Мнения: 811
щерката - на година и 3 дни
малчото - на 10 месеца

и за двамата - първите обувки бяха ........... боси крачета по паркета Laughing

А размера на обувтата зависи от крачето / при кака/ или крачището / при малчо/  Stuck Out Tongue  Аз обикновено плащам 3 чифта, нося ги вкъщи, меря и връщам неподходящите и те ми връщат парите. Държа да са естествена кожа, да имат ортопедично ходило и да се закопчават с лепки. Но без мерене не става.

# 12
  • Мнения: 5 539
Ами не сме още Grinning
На 13 месеца и две седмици.
Досега съм и купувала едни буйки за прохождане на Коко, от които не съм особено доволна и едни български обувчици, но не помня марката. Вкъщи - по терлички Grinning

# 13
  • Мнения: 544
Amka, тук някъде бях чела мнение на прочутия д-р Драганов, че на 9мес. щом стъпват, трябва да са с истински обувки. За това и преди няколко дни търсих инфо и купихме истински обувки на Анджи Grinning Е, и защото с тях крачетата и` са топли навън Grinning

Мога да ти кажа, че с тях е доста по-стабилна. Още първия ден като я обух стоя 15мин. права без да се държи никъде. Премяташе си ключовете в ръце, докото приготвих количката.

# 14
  • Мнения: 2 498
Дъщеря ми проходи на 9 месеца, но не помня кой номер обувки и купих.......

# 15
  • София
  • Мнения: 15 215
На 1г. и 2м.
В къщи щъкаше бос, а за разходките му купих обувки от набук на една българска фирма-"Юнифит" (май така се казваше, не са при мен обувчиците, за да погледна).

# 16
  • Мнения: 830
Голямата - на година и 1 месец
Малката - на година и 1 месец и половина .
Вкъщи - само по чорапки или боси .
Навън - ортопедични обувки , ест . кожа , да обхващат добре глезена .

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката проходи на 10м и половина с обувки "на заем"!
Синчето проходи на 1г.2м и 1 седмица с обувки, купени от кумата Wink! Ми само имат "свод", без да обхващат глезена...т.нар. половинки.
У нас ходят както им падне. Щерката е все боса  Imp (с чорапи), а той гледам да е с пантофи, че се хлъзга по теракота и си чупи тиквата  Crazy  всеки път  Confused .

# 18
  • Мнения: 201
Голямата ми дъщеря проходи на 1г,1месец, а малката на 1 година. Първите обувки бяха на Колев&Колев, после купих на Dandy. В къщи също слагам обувки, не смея да я пускам по терлички.
  Чудя се, веднага ли направихте прощъпулник като проходиха вашите бебчовци? Аз още не съм направила, дори, честно казано, не знам как точно става - забравила съм... Правех такава преди повече от 13 години за голямата ми дъщеря, но имам само бегли спомени. Сещам се, че слагахме разни предмети, за да видим какво ще си избере, май и погача с мед бях направила.

# 19
  • Мнения: 411
Алекс проходи най-неочаквано на 11 месеца. Първите обувки които му купихме бяха на Колев и Колев. бяха високи со глезена, с връзки и нластична подметка. Номера мисля че беше 19.  

 На въпроса на k_mamma за прощапулника искам да кажа,че ние го направихме може би месец след като проходи. Бабите направиха питка имаше и мед. Постила се най- добре един чаршаф , като на единя му край се слагат най различни предмети, като всеки предмет го наричаш / например химикалка-писател, термометър - доктор и т.н./ Търкулвате питката по чаршафа към прдметите и детето тръгва естествено след питката  и когато стигне до предметите , които предмет пипне пъро такъв ще стане.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Цитат
А На колко месеца проходихте ?

По думите на майка ми съм проходила на 10 месеца, щом ме питаш...  Mr. Green

А Мая проходи на 1г 1м.
Номер 19 или 20 (сега е 22 - голямо стъпалце има).
Вкъщи - по чорапки или меки пантофки.
Вън - обувки, ако нямат задигане, с ортопедична стелка, меко ходило.

# 21
  • Мнения: 201
Desani, благодаря ти, че ми обясни за това как се прави прощапулник. Наистина е интересно, предполагам е приятно и емоционално изживяване както за бебчо, така и за всички в къщи.

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: boo
Цитат
А На колко месеца проходихте ?

По думите на майка ми съм проходила на 10 месеца, щом ме питаш...  Mr. Green


хе хе  незнам откъде ми е тази мания но наистина говоря за дъщеря си в мн 4исло - ще спим, ще ядем, лигавим се Simple Smile....ама все пак мерси за инфото Simple Smile

# 23
  • Мнения: 8 769
На 9 навършени месеца. Купихме буйки за прохождане на Колев&Колев, ама това сигурно не те засяга, щото там едва ли има. Сега най-новите съвети на ортопедите са детето да прохожда и да ходи босо. Смятам така да процедирам със следващото отроче, живот и здраве, когато му дойде времето!  tiptoe

# 24
  • Мнения: 272
Щерката още не е,защото сме само на почти 8 месеца,Синът ми проходи на 9 месеца в къщи по терлички,защото още тогава така ми казаха-никакви обувки.И сега в проходилката малката тича по терлички,та и този път прохождането ще е без обувки.

# 25
  • Мнения: 3 146
На 11 месеца.

# 26
  • Мнения: 684
На 11м.направихме първите сикрачки сами,но това не може да се нарече ходене Laughing

# 27
  • Мнения: 2 006
На 13 месеца-никога не е носила буйки ,ходи си боса в къщи-обувки взехме от mexx 21 номер.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 336
мойта бебка проходи точно една седмица преди да навърши 1 година и понеже беще в средата на лятото проходи със сандалки - не знам на коя фирма, но по-високи, обхващащи глезена, и ортопедични - с тях ходихме и навън и вътре
после й купих мокасини на Минимен, също ест. кожа - страхотни - крачето и лягаше изцяло в обувката и е страхотно стабилна

# 29
  • Мнения: 4 244
Значи Щерката проходи на 11 месеца, ама и направих проЩъпулника 2 седмици по късно Щото тогава се прибрах при мама и исках с нея да е
БеШе лятото и и обух директно сандалки 19 та с тях цялото лято. ИНаче в къЩи я оставях да Шляпа боса
За сина съЩата работа = проходи на 13 месеца и пак с сандалки и един чифт маратонки с лепки че беШе хладно лято

# 30
  • Мнения: 2 000
Митко проходи на 10 месеца. Купихме му буйки, за фирмата мисля, че беше "Колев и Колев".

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Според мен е правилно да прохожда босо или по чорапи, навън с обувка, но не прекалено висок свод.
Когато детето криви глезените, значи още не е готово за прохождане и не бива да се бърза и да се води за ръце. Готовото за прохождане дете трябва да може да стои на краката си без опора и да се изправя от равна повърхност, т.е. както лази на пода, така да се избута с ръце от пода и да се изправи само.
Твърдите обувки и излишно високият свод довеждат до отслабване мускулите на ходилото. АКо сводът не съвпадне точно с естествената извивка на крачето, може повече да деформира, отколкото да помогне. За деца, склонни към О-образно изкривяване на крачетата поради наследствени фактори или прекалено голямо тегло, сводът изобщо не се препоръчва.

Общи условия

Активация на акаунт