Бебешки пубертет или детегледачката я изнервя?

  • 3 413
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
Пуснах темата в дира, пускам я и тук

Момичета, обръщам се към вас, с надеждата да споделите опит и да прецените ситуацията, понеже аз не съм съвсем безпристрастна.

От началото на ноември сме с нова детегледачка. 2-3 дни след пристигането й, Сара (1г. 8м.) си промени държанието. Започна да пищи, когато не получи нещо, когато не стане на нейното, станала е нервна... от 3-4 нощи насам не иска/не може да заспива вечер в определния час.
Винаги сме я слагали в 21.00ч в леглото и до 21.30 е заспивала без проблем, но този час взе да се измества - снощи успяхме да я сложим да легне в 23.40.
Изглеждаше просто сякаш не е изморена.
Напоследък много се е пристрастила към залъгалките. Винаги ги е търсила, но предимно преди лягане. Сега и денем е станала много зависима от тях и ако няма залъгалка, може да стигне до истерия.

Първият ден, когато новата детегледачка беше с нас, тя без никакво предупреждение и с много рязко движение и дръпна залъгалката от устата - Сара рева 10-ина минути!

Сара по принцип винаги е била спокойно и некрещящо дете, но през последните 2-3 седмици стига статуса "невъзможна"!
Забелязвам, че когато сме двете сами, тя не е такава.
Ако се тръшка, й правя забележка, може и да й викна, но файда няма.
Когато всички сме наоколо (знам, че и с други деца това не е несрещано) тя е нервак и иска всичко да става на нейното.

Промените в поведението станаха изведнъж, а не постепенно.
Детегледачката... за 1 месец се представи в не най-добрата си светлина.
Напр. на 10-ия ден тя заяви, че може би ще трябвало да си тръгне, понеже в България ставало нещо лошо. Никой не бил болен или умрял, ноне може да каже сега какво е. Ние с мъжа ми се чудихме какво да предприемем. До вечерта тя ни успокои, че няма да си ходи.

На следващия ден се разбра, че (аз бях пускала тема за да питам) снаха й, която от 8г. не може да има деца, е бременна, но детето от 2 седмици няма сърдечна дейност и ще правят аборт.
И нашата пак си затръгва! Ние вече с мъжа ми се побъркахме, защото тя беше тук едва от 11 дни !
Тук е мястото да отбележа, че тя миналата година е била в Щатите, 6 месеца, пак е гледала дете.
По време на престоя й там е починал баща й. Тя не се е прибрала в България!
Жената явно е психически неуравновесена, работи като детска учителка в д. градина.
Аз я познавам бегло - живее в блока на майка ми, но винаги съм я мислела за много добра и жизнена.
Тук тя показа, че е едно голямо дете, което не знае как да се държи, няма авторитет... абе...

Един ден аз й извадих филми на ДВД с български субтитри и й ги сложих на видимо място, върху един кашон (наскоро се местихме Simple Smile)).
Тя попитала мъжа ми, докато аз съм била на работа, дали да не ги прибере в нейния гардероб, в стаята си.
Той й казал да ги остави там, където са.
Вечерта аз се прибирам, нищо не знаеща за проведения разговор м/у тях двамата и тя от вратата ме посреща с думите
"аз май сгреших, понеже прибрах филмите, които ти ми даде в моя гардероб".
Аз й отвърнах, че няма проблем и да ги сложи пак на кашона.
По-късно споделих с мъжа ми и той побесня. Излиза, че неговото мнение, което тя иска (а и той й е шеф) за нея не е важно и тя си прави каквото си е наумила.

Миналият ден Сара включила 3 котлона в кухнята... на печката имало найлон и той се подпалил, съответно кухнята се опушила зверски!
Мъжът ми влезнал да проветрява, а детегледачката хванала Сара за ръката и я завела, насред пушилката, в кухнята, за да й обяснява, че това, което е направила е опасно!!!!!
Аз се чудя, познавайки мъжа си, тази жена как е все още жива!

И последното, което ме притеснява много е, че Сара от няколко дни явно развива фобия, че е мръсна.

Ако си надраска ръката, тя започва да плаче, стига до истерия, сочи изцапаното място и само повтаря "мъсноооо"... скъсва се от рев.
И се чудя дали тази не й насажда някаква болна мания?

Много са примерите, споделих най-драстичните.
Притеснено ми е толкова много, че се замислям дали да не инсталирам тайно камера, за да следя какво става, когато ни няма.

С мъжа ми работим на смени, понякога и събота й неделя, затова сме зависими от човек, който може да е на наше разположение.
На тази жена й остават още 2 месеца, но не знам ние как ще ги преживеем.

Моля ви за мнения - нормално ли е това, което става с детето? Пак повтарям - винаги е била много спокойна, кротка - всички го казват, ние също го виждаме.
Но последните седмици виждам, че нещо става, а не знам къде е причината.

Aко и това е от значение - Сара започна да се буди нощем, идва при нас, иска вода... и плаче, ако й откажем нещо .

От около 2 седмици пищи неистово, ако е наакана и тръгна да й сменям памперса. Плаче сърцераzдирателно, хлипа, zахласва се...  Cry

# 1
  • Мнения: 11 313
Джеми, от това, което пишеш разбирам, че са се събрали два фактора накуп.
Бебешкия пуберитет е едно на ръка, но непоносимостта на детето към детегледачката е повече от явно. То изпада в стрес от нея и затова в един момент избиват всичките прояви.
Махнете тази жена. Намерете друга, знам, че не е толкова лесно, но е за доброто на детето.

# 2
  • Мнения: 1 909
Не бих каzала, 4е Сара има непоносимост към нея, понеже я търси, радва й се, като я види след няколко 4аса...
Странен на4ин на иzраzяване би било това, не смяташ ли?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5 183
И според мен тази жена и Сара нещо не могат да си паснат. Само измъ4вате детето. Сложна работа е да домъкнеш детегледа4ка от БГ. Не е толкова лесно, колкото ако е местна или поне с някакъв установен статут в страната. Просто й казваш, 4е не се нуждаеш пове4е от услугите й и край - та си намира другаде работа, а така ... не знам какво да те посъветвам, зависи и какво сте се разбирали с жената. Все пак се е грабнала от България специално да дойде при вас, нали? Не е била в страната и да се хване при вас, а вие сте я повикали ... ако я уволните какво става с нея? Но пък от друга страна детето ти е най-важно, нали заради него е тук.

# 4
  • Мнения: 1 363
Може да е смесица от двете -бебешки пубертет и детегледачката.

От това, което ти описваш за нея -гледачката- си създавам мнение, че не бих искала тази жена да се грижи за моето дете.
Кой знае какви ги върши и му ги говори на детето. Ще ти пиша на лична, защото не искам да засегна никой с изказването си, някой по- чувствителен може да се разпознае.

Слагай скритата камера.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да ти кажа - аз лично бих я сменила веднага!!! По разказа ти, направо ми става лошо. Аз също имам опит с детегледачки и такава изобщо нямаше да търпя, още повече че си имам и лош опит. В София работех и ми трябваше детегледачка - за мой късмет намерих 2 - които работеха на смени, тъй като бяха току що пенсионирани детски учителки и искаха да работят по половин ден и да имат половин свободен ден. Жените бяха повече от прекрасни, гледаха сина ми като свое дете, че покрай него и нас Grinning. Детето тъкмо беше на 2г - трудната възраст - справяха се страхотно...Но имаше условие лятото един месец да са в отпуска - искаха да си ходят по вилите и тогава намериха заместничка, своя приятелка, която беше една много едра жена, огромна бих казала, дори трудно подвижна, но все пак е действаща учителка...и беше с малко дебел глас...първоначално хич не ми хареса, но започна тя да замества. Тъкмо беше период в който махахме памперса и не знам какво беше станало точно но така го беше уплашила да не се наака в гащите, че 1 месец след това не можеше да ака Cry свещички, доктори, ревовеее, стомаха му се подуваше - и всичко беше на психологическа основа - голям стрес имаше детето от ходене по голяма нужда - с 300 зора се управи - и от тогава си имам едно на ум, че не ми ли хареса нещо в една детегледачка трябва да се сменя веднага. Пък и детето само си показва когато някой не му харесва.

Успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 183


От началото на ноември сме с нова детегледачка. 2-3 дни след пристигането й, Сара (1г. 8м.) си промени държанието. ... Първият ден, когато новата детегледачка беше с нас, тя без никакво предупреждение и с много рязко движение и дръпна залъгалката от устата - Сара рева 10-ина минути!
Сара по принцип винаги е била спокойно и некрещящо дете, но през последните 2-3 седмици стига статуса "невъзможна"!
...Промените в поведението станаха изведнъж, а не постепенно.
Детегледачката... за 1 месец се представи в не най-добрата си светлина.

Напр. на 10-ия ден тя заяви, че може би ще трябвало да си тръгне, ... До вечерта тя ни успокои, че няма да си ходи.
...
Жената явно е психически неуравновесена, ...Тук тя показа, че е едно голямо дете, което не знае как да се държи, няма авторитет... абе...
... Излиза, че неговото мнение, което тя иска (а и той й е шеф) за нея не е важно и тя си прави каквото си е наумила.
Миналият ден Сара включила 3 котлона в кухнята... на печката имало найлон и той се подпалил, съответно кухнята се опушила зверски!
Мъжът ми влезнал да проветрява, а детегледачката хванала Сара за ръката и я завела, насред пушилката, в кухнята, за да й обяснява, че това, което е направила е опасно!!!!! ...И се чудя дали тази не й насажда някаква болна мания?

Много са примерите, споделих най-драстичните.
Притеснено ми е толкова много, че се замислям дали да не инсталирам тайно камера, за да следя какво става, когато ни няма.
...На тази жена й остават още 2 месеца, но не знам ние как ще ги преживеем.


Ами ето откъде оставаме с впе4атление, 4е на Сара не й се отразява много добре присъствието на тази жена.

# 7
  • Мнения: 11 313
Щях да цитирам същото като Майка.
Това, че детето и се радва, добре, но напрежението между вас като нейни родители и детегледачката тя го усеща и затова е объркана.
Мира е права за скритата камера - да имаш черно на бяло.

# 8
  • Мнения: 1 909
Сара и с акането има проблем, откакто тя е тук, един постинг тук ме подсети 3атова

копвам текста от дира, който бях писала

Девойки, снощи купих нс Сара гърне.
И тъкмо си представях как ще й го покажа, да го раzгледа (има раzни нарисувани феи по него), да свикне с него и тя пристигна при мен хленчейки.
След малко обаче хленченето се превърна в жално плачене и на моменти дори иzби на истерия. Между хлиповете чух, че се напъва и ми стана ясно какво прави. Иzчаках я да свърши и както винаги я поканих да идем да сменим памперса. И като се zатръшка това ми ти дете, ама наистина притеснено, zахлипа... аz се хванах zа главата.
Гушнах я и почнах да свалям панталона, но като смъкнах памперса, тя си го zадърпа нагоре, като гащи, сви се в ъгъла и zатропа с крачета, ридайки панирано.

В първия момент се стреснах от реакцията, но после пораzмислих дали вече не я е срам като се наака? Или има друга причина zа реакцията?
Толкова мъчно ми стана, понеже видимо детето страдаше и аz в първия момент не можах да отреагирам правилно, т.е. не zнаех как да реагирам 
Иzчаках я да се поуспокои, вzех я в мен и я zанесох в хола, пуснах й любимите Лило и Стич и едва тогава тя ми раzреши да сменя памперса.

Имате ли опит с подобно поведение и какво е обяснението zа него? Никога не съм виждала детето си така стресирано, иzплашено и със сигурност искам да й спестя zа в бъдеще такъв стрес.


**********

Сара по4ти всеки пьт след наакване реагира така, снощи пак имаш истери4ен пристьп...
Не мога да ви опиша какьв бе3силен бяс ме тресе в момента.  #Cussing out Close

# 9
  • Germany
  • Мнения: 1 262
geminarius, защо не поискаш препоръки за тази жена - казваш, че и преди е била детегледачка?? Доколкото знам тук всички практикуват така, дори аз самата съм решила ако взема гледачка да я проверя първо чрез предишните и работодатели.

# 10
  • Мнения: 1 909
geminarius, защо не поискаш препоръки за тази жена - казваш, че и преди е била детегледачка?? Доколкото знам тук всички практикуват така, дори аз самата съм решила ако взема гледачка да я проверя първо чрез предишните и работодатели.
Понеже тя е съседка на майка ми. Аz винаги съм я виждала да подти4ва след раzни де4урлига, които гледа. Винаги е била zасмяна, симпати4на... говорили сме си много пъти, внимателна е, иzглежда добри4ка...

# 11
  • Мнения: 907
Не съм имала проблеми и с 2та, а отрано съм имала детегледачки. Е, плакали са като усетят, че излизам, но без промени в поведението иначе. Мога да ти препоръчам една проверена жена от БГ, има дъщеря тук. Ако те интересува, драсни на лични или емаил.

# 12
  • Мнения: 818
Не бих каzала, 4е Сара има непоносимост към нея, понеже я търси, радва й се, като я види след няколко 4аса...
Странен на4ин на иzраzяване би било това, не смяташ ли?  Rolling Eyes
Нека напиша това не само за твоя случай,но и други които тепърва предстоят или имат проблем с детегледачки.
Когато взимаш детегледачка да живее във вас,тя трябва да се почувства част от семейството,не може ти да казваш:и мъжа ми и е шеф!И аз съм и шеф!
И да очакваш от този човек открити отношения(какво става със семейството и в Бг или въобще).Има един период на адаптация на децата,който не искат момичето,отблъскват го...и т.н (много сем.именно затова не искат да сменят често момичетата).Аз лично съм оставяла децата когато са готови,сами да дойдат и да се заинтерсуват от мен,да играем и да говорим.
Два пъти съм била ау-пайр при семейства,и двата пъти е било едно и също.След 1-2 месец има сблъсък на характери,навици,привикване или както искаш го кажи.Важното е ти като жена,да намериш правилният подход към човека(ако отсреща наистина седи такъв),аз от моя страна съм правила много компромиси,но след това са ми се отблагодарявали със същото.Не гледай на нея като на враг,знам че е много трудно 2 жени да живеят в един дом,но както казах с взаимни компромиси,нещата могат да се нагодят.Ако толкова се съмняваш в нещо винаги можете да я изненадате,или да я проверите.Ако мислиш,че не прави нещата както трябва седни и и го обясни,ако трябва и го напиши,но не от гледна точка на Шеф,а на приятелка.За да се отнася добре с детето ти,детегледачката трябва да е в добри отношения с вас!
Дано съм ти помогнала със съвет от гледна точка на другият лагер.И все пак гледай кое е най-добре за мъника,ако  не е тази,друга ще е,но тази с която ще се разбирате и ще има хармония!Успех

# 13
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Леле,Джем сви ми се сърцето докато 4етях... Confused
Няма да коментирам добра ли или лоШа дететгледа4ката.На мен ми настръхна косата само заради факта,4е докато е била с нея Сарри4ка е успяла да вклЮ4и котлоните. Мисля ,4е това е достатъ4но показателно и аз ли4но на твое място Щях да я разкарам. Знам,колко е трудно да се намери друга,но все пак е по_добре отколкото да рискуваШ да я поверяваШ на грижите на тази жена,на която явно не може да се има доверие. Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 1 909
Леле,Джем сви ми се сърцето докато 4етях... Confused
Няма да коментирам добра ли или лоШа дететгледа4ката.На мен ми настръхна косата само заради факта,4е докато е била с нея Сарри4ка е успяла да вклЮ4и котлоните. Мисля ,4е това е достатъ4но показателно и аз ли4но на твое място Щях да я разкарам. Знам,колко е трудно да се намери друга,но все пак е по_добре отколкото да рискуваШ да я поверяваШ на грижите на тази жена,на която явно не може да се има доверие. Crossing Arms
Не 3нам ве4е какво да мисля, какво да правя... утре ще си в3ема болни4ен, 3ащото днес цял ден акьльт ми е в нас - какво става, което няма да ра3бера... смяната ми е скапана, не мога да видя дьлго Сара и не мога да я усещам, вьпреки силната врь3ка, която имам с нея.
Ве4е ми се реве от бе3силие.  Cry
Пак си говорихме с Добрин - мислихме да поговорим с жената серио3но, но това е невь3можно.
Тя винаги 3аема отбранителна по3иция, сяка6 я упрекваме. Не3ависимо дали й ка3вам какво да обле4е на Сара или я питам какво е яла на обяд.
Днес я помолих да вдига на Сара щорите в стаята, понеже тя всяки сутрин я преобли4а на лампа и смькнати щори и после отиват в хола и а3 вдигам щорите.
И пак твьрди, 4е не ги оставя смькнати. На 4ерното ка3ва бяло. В климактериум е, одеве ра3ка3вах на едно друго моми4е...
а3 ве4е си мисля, 4е тя ни се подиграва и 4е някои неща ги прави напук. Не може да има толкова перде-4овек  #2gunfire

Ето и други слу4аи

Сара беше с вирус няколко дни и два дни поред вдигна 40 градуса.
Ден два след като се стабилиzира се случва следното :

Аz бях на компютъра, жената си сгъваше чадъра, който беше оставила на балкона да съхне.
Времето студено, тя zастанала на отворената балконска врата, отвътре и сгъва отнесено. Поглеждам бегло към нея и виждам Сара на балкона, иzвън прага. Т.е. те са на 20см една от друга. И й каzвам "прибери я, моля те". Тя продължава да сгъва чадъра и каzва "Сара влеz вътре". Сара обаче прекосява балкона и се оzовава до перваzа, а там духа вятър (вечерно време беше).
Аz иzсъсквам "няма прибери се - хващаш я и я прибираш!" ; скачам, прекосявам целия хол, минавам преz нея като фурия и грабвам Сара, прибирайки я почвам да говоря, че навън е студено (сиреч думам ти дъще, сещай се снахо, а отвътре ми кипи...     ...   а3 сьм с голяма уста, но специално кьм нея гледам да сьм коректна, да не я 3асегна, 4е каквато е луда, пак ще поиска да си 3атрьгва.
И 3атова прегльщам 99% от нещата, които ме дра3нят, 3а да не я 3асегна) онаzи продължава да стои на вратата, държи си скапания чадър и нарежда невь3мутимо "да, Сара, навън вече е студено..."
 #Cussing out

какво е това нещо?
 Close

Ето сега я питах по телефона дали Сара е нервна, като ни няма преz деня - не, много била добри4ка, не нервни4и... супер бебе.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 19:34 от geminarius

# 15
Това според мен са пълни глупости с детегледачката. Всички деца минават през тези фази на развитие. Явно при вас момента е дошъл с идването на детегледачката.Пълна случайност.

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Това според мен са пълни глупости с детегледачката. Всички деца минават през тези фази на развитие. Явно при вас момента е дошъл с идването на детегледачката.Пълна случайност.


И това със запалените котлони ли пълна глупост според теб,Мариела? Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 7 091
 Аз нямам опит с au-pair, но да ти кажа какво мисля.
Повече от ясно е, че разбиранията ви за гледане на дете на двете се различават ( не говоря хубави, лоши, важното е, че твоите не съвпадат с нейните). Дори само за това ми се струва, че трябва да е смениш. Аз само прериодично съм взаимодействала с детегледачки, но за мен е важно да знам, че ще гледат децата както аз разбирам гледане ( в този случай мога да кажа, че доста общи работи имаме с теб) и твоята детегледачка на моите разбирания също хич не приляга.
Промените в поведението на детето също не са маловажни разбира се, но може да са комбинация от няколко фактора.

# 18
Това според мен са пълни глупости с детегледачката. Всички деца минават през тези фази на развитие. Явно при вас момента е дошъл с идването на детегледачката.Пълна случайност.


И това със запалените котлони ли пълна глупост според теб,Мариела? Crossing Arms

Едното няма нищо общо с другото. Какво общо има поведението на детето със запалените котлони само не разбрах. Еми не ми казвай, че ти си перфектната майка, която не е допускала подобни неща. И да ми кажеш няма да ти повярвам. Защото не познавам някой, на който не му се е случвало.

# 19
  • Мнения: 7 091
Едното няма нищо общо с другото. Какво общо има поведението на детето със запалените котлони само не разбрах. Еми не ми казвай, че ти си перфектната майка, която не е допускала подобни неща. И да ми кажеш няма да ти повярвам. Защото не познавам някой, на който не му се е случвало.

Ами да се запознаем....

Плюс това става въпрос за 3 котлона и изгорял найлон. Освен ако човек не е в кома, не знам как би могъл да не забележи.

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Едното няма нищо общо с другото. Какво общо има поведението на детето със запалените котлони само не разбрах. Еми не ми казвай, че ти си перфектната майка, която не е допускала подобни неща. И да ми кажеш няма да ти повярвам. Защото не познавам някой, на който не му се е случвало.

Ами да се запознаем....

Плюс това става въпрос за 3 котлона и изгорял найлон. Освен ако човек не е в кома, не знам как би могъл да не забележи.

Не съм ти и казала,4е съм перфектната майка. StopНямам такива аспирации.Но детето ми не е разигравало драматизации на "Подпалва4ката"2 в мое присъствие.
Връзката между запалените котлони я правя с о4евидната немарливост на детегледа4ката а не с промените в държанието на детето.Сега стана ли ясно?

# 21
Цялото поведение на детето, което описваш, го имаше и мойта щерка и това без детегледачка. Така че... Ако ти е за първи път е нормално да се шашкаш.
И тя в един момент не даваша да  и сменя памперса, и тя пищеше от мръсотията и т.н......но всичко отминава с времето си.

Но ако пък чак толкова ти е проблем, просто сложете камери и наблюдавайте.Разбира се без въпросната жена да знае.

# 22
  • Мнения: 2 093
Нямам никакьв опит с бавачки, но аз бих сложила камери за да проверя какво става. Ако имаш сьмение в бавачката не чакай нещата да се оправят или влошат. Довери се майчиния си инстинкт.

# 23
  • Мнения: 1 909
А детето ти винаги ли е имало такьв проблем, докато е траела фа3ата?
Жената твьрди, 4е когато Сара е с нея, когато нас ни няма, не е нервна, няма проблем сьс сменяне на памперс...
но и а3 не о4аквам тя да ми каже, 3а нея това би било да си при3нае като обяви публи4но, 4е тя има проблем и не се справя с детето. Може и да е права, не мога да твьрдя каквото и да било. 3атова пуснах темата и питам 3а мнения, от3иви, опит и т.н.

# 24
Едното няма нищо общо с другото. Какво общо има поведението на детето със запалените котлони само не разбрах. Еми не ми казвай, че ти си перфектната майка, която не е допускала подобни неща. И да ми кажеш няма да ти повярвам. Защото не познавам някой, на който не му се е случвало.

Ами да се запознаем....

Плюс това става въпрос за 3 котлона и изгорял найлон. Освен ако човек не е в кома, не знам как би могъл да не забележи.

Не съм ти и казала,4е съм перфектната майка. StopНямам такива аспирации.Но детето ми не е разигравало драматизации на "Подпалва4ката"2 в мое присъствие.
Връзката между запалените котлони я правя с о4евидната немарливост на детегледа4ката а не с промените в държанието на детето.Сега стана ли ясно?

Айде да се научим да се изразяваме точно кратко и ясно в дадена ситуаия и след това да обощаваме ако има смисъл. Продълваш да твърдиш нещо, което няма нищо онщо с другото. Не съм казала, че детегледачката е слънце. Просто казвам, че поведението на детето няма нищо общо със запалените та ако ще и 100 да са котлони.Не можем нещо да се разберем с теб  Wink


# 25
А детето ти винаги ли е имало такьв проблем, докато е траела фа3ата?


Имаше си фаза, в която беше ужас. Не си спомням вече колко я държа. Пищеше, налагаше се, не даваше нищо да и се прави. Но отминава. Но точно това с мръсотията и памперса  си го спомням много добре. Проблема беше абсолютно същия.

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Едното няма нищо общо с другото. Какво общо има поведението на детето със запалените котлони само не разбрах. Еми не ми казвай, че ти си перфектната майка, която не е допускала подобни неща. И да ми кажеш няма да ти повярвам. Защото не познавам някой, на който не му се е случвало.

Ами да се запознаем....

Плюс това става въпрос за 3 котлона и изгорял найлон. Освен ако човек не е в кома, не знам как би могъл да не забележи.

Не съм ти и казала,4е съм перфектната майка. StopНямам такива аспирации.Но детето ми не е разигравало драматизации на "Подпалва4ката"2 в мое присъствие.
Връзката между запалените котлони я правя с о4евидната немарливост на детегледа4ката а не с промените в държанието на детето.Сега стана ли ясно?

Айде да се научим да се изразяваме точно кратко и ясно в дадена ситуаия и след това да обощаваме ако има смисъл. Продълваш да твърдиш нещо, което няма нищо онщо с другото. Не съм казала, че детегледачката е слънце. Просто казвам, че поведението на детето няма нищо общо със запалените та ако ще и 100 да са котлони.Не можем нещо да се разберем с теб  Wink




За кратко все си мисля,4е постинга ми е доста крати4ък,но въпрос на гледна то4ка. Mr. Green
За то4но,ако не ме лъже паметта не съм и отваряла дума за промяната в държанието на детето.Писах само,4е за мен тази детегледа4ка директно е аут в момента,в който допусне подобно неЩо. По ясно от това здраве му кажи. Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 1 909
А детето ти винаги ли е имало такьв проблем, докато е траела фа3ата?


Имаше си фаза, в която беше ужас. Не си спомням вече колко я държа. Пищеше, налагаше се, не даваше нищо да и се прави. Но отминава. Но точно това с мръсотията и памперса  си го спомням много добре. Проблема беше абсолютно същия.


E dano skoro otmine, che i az da ya prejiveya  Joy

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Едното няма нищо общо с другото. Какво общо има поведението на детето със запалените котлони само не разбрах. Еми не ми казвай, че ти си перфектната майка, която не е допускала подобни неща. И да ми кажеш няма да ти повярвам. Защото не познавам някой, на който не му се е случвало.

Ами да се запознаем....

Плюс това става въпрос за 3 котлона и изгорял найлон. Освен ако човек не е в кома, не знам как би могъл да не забележи.

Не съм ти и казала,4е съм перфектната майка. StopНямам такива аспирации.Но детето ми не е разигравало драматизации на "Подпалва4ката"2 в мое присъствие.
Връзката между запалените котлони я правя с о4евидната немарливост на детегледа4ката а не с промените в държанието на детето.Сега стана ли ясно?

Айде да се научим да се изразяваме точно кратко и ясно в дадена ситуаия и след това да обощаваме ако има смисъл. Продълваш да твърдиш нещо, което няма нищо онщо с другото. Не съм казала, че детегледачката е слънце. Просто казвам, че поведението на детето няма нищо общо със запалените та ако ще и 100 да са котлони.Не можем нещо да се разберем с теб  Wink




аз пък ниЩо не разбрах от твоя постинг. какво то4но се мъ4иШ да кажеШ? Thinking
Тук перфектни майки няма, но и такива, на които децата им палят огън в хола ми се струват редки.  newsm78

geminarius, на мен ми се струва, 4е не са свързани двете неЩа, а е въпрос на съвпадение. Моята дъЩеря, която съЩо е много спокойна по принцип, си изживя един то4но такъв период, и с акото, което винаги ни е било проблем, и с преобуването и с куп други капризи, които се пявиха като 4е изведнъж. Много търпение и спокойствие ти желая, минава... при нас откакто запо4нахме с гърнето минаха...4аст от капризите...другите си ги носим и 4акаме...

Но за гледа4ката... ми се струва най_малкото, 4е има разбирания, разли4ни от твоите и по тази при4ина не ми се струва особено уместно да ти гледа детето... .

# 29
  • Мнения: 1 909
geminarius, на мен ми се струва, 4е не са свързани двете неЩа, а е въпрос на съвпадение. Моята дъЩеря, която съЩо е много спокойна по принцип, си изживя един то4но такъв период, и с акото, което винаги ни е било проблем, и с преобуването и с куп други капризи, които се пявиха като 4е изведнъж. Много търпение и спокойствие ти желая, минава... при нас откакто запо4нахме с гърнето минаха...4аст от капризите...другите си ги носим и 4акаме...

Но за гледа4ката... ми се струва най_малкото, 4е има разбирания, разли4ни от твоите и по тази при4ина не ми се струва особено уместно да ти гледа детето... .

Pri purva vuzmojnost shte ya smenim. Dulgo go mislih, dnes veche veznite naddelyaha. Dori faktut, che s neya ne mojem da govorim spokoino, a vse se pritesnyavame da ne se podkachi neshto, che kakvoto i da kajem tya zapochva da se opravdava bez da ima prichina...
tova ne sa normalni otnosheniya.

S takuv chovek ne moje da ima dialog, v tova se ubejdavam po nyakolko puti na den.

Ne znam dali problemut e v neya, v nas ili v samata Shveicariya... fakt e, che taka ne moje da se produljava.
 Confused

# 30
  • Мнения: 818
Мисля ,че не прочете моят постинг,но ако викате ново момиче,изяснете си отношенията в началото,за да нямаш проблеми по-нататък.Винаги ще има нещо от което си недоволна от момичето,но ако си върши работата и е мила с детето,другото го пропускай. Hug

# 31
  • Мнения: 596
От това което си написала мога да направя следните изводи:

Тази детегледачка едва издържа при вас но причината не у у вас а на нея просто не и се седи там. Тя е на прага да си тръгне но не го прави заради парите т.е. ако слуша чусвтвата си - тръгвам си, но разумът и казва - трябва да издържиш заради парите. Поради това си върши работата с досада и се отнася към детето с досада, безцеремонна е и дори груба. Предполагам че когато ви няма тя му се кара, заплашва го а може и да го стъпва за да и се подчинява и да и е по-лесно. Не се отнася с детето с внимание и търпение и не обръща внимание на това което то харесва и иска.
Когато детето се е изцапало или е наакано, най-вероятно тя му се кара и му говори с отвращение и сигурно му сменя памперса по гръб начин а може детето ти да отнася и потупване по дупето.
Детето ти е станало неспокойно защото е фрустрирано и за това не може да заспи и за това търси залъгалки - за да се успокои, за да си достави приятно чувство, за да се изолира от действителността. Идва при вас защото търси успокоение и внимание.

# 32
  • Мнения: 4 390
*******, последно как ще пишеш като Senna или като Мариела77? Crazy
Избери си, моля, един прякор, с който ще участваш в тази тема.. Tired

# 33
  • Мнения: 6 167
Диорелла,  става в-с не за момиче , а за възрастна жена.

Не знам как е поканена и пристигнала,  но сигурно и тя се е побъркала от новото място, особено, щом е в критическата. И да не е в час в случая ми се струва даже нормално.
Сигурно и детенцето преминава през някакъв етап, нормален за възрастта си.

Това не означава, обаче, че трябва да подпали апартамента, за да се вземат мерки. Naughty

Джеминаирус, сядате, ограничавате жената до 5 нейни елементарни функции, безопасни за детето и при първа възможност я отзовавате. Това е единственото решение в случая.

И напред по-леко с наемането на съседки на майка ти.  bouquet

# 34
  • Мнения: 818
Е няма значение де все човек е, Лени  Wink.Не могат да намерят общ език,едната страна недоволства,ако дойде да пише и жената сигурно и тя ще си извади доводите.Например:аз като бях в Холандия,когато майката си беше в къщи,почти си бях свободна.Никога не са се държали с мен като с шеф и подчинен(и в 2те семейства).Въпроса е принципен,дори и тази жена да си отиде и друга да дойде,трябва да са ясни отношенията.Не мисля,че тормози детето(недай боже),но понякога семейството си мисли,че тяхните проблеми са проблеми и на детегледачката...geminarius решението е твое,ако мислиш наистина че детето не се чувства добре,няма смисъл,потърси друго момиче.Аз бих те посъветвала да НЕ живее с вас.

# 35
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
от това, което прочетох като отговори се оказа, че мисля като marsie.
аз бих сложила камери без никакво угризение на съвестта и при първа възможност бих сменила застаряващата детегледачка.
такива кадри съм гледала с деца и 'гледащи ги', че ми настръхва корена на косъма!

# 36
  • Мнения: 1 909
Е няма значение де все човек е, Лени  Wink.Не могат да намерят общ език,едната страна недоволства,ако дойде да пише и жената сигурно и тя ще си извади доводите.Например:аз като бях в Холандия,когато майката си беше в къщи,почти си бях свободна.Никога не са се държали с мен като с шеф и подчинен(и в 2те семейства).Въпроса е принципен,дори и тази жена да си отиде и друга да дойде,трябва да са ясни отношенията.Не мисля,че тормози детето(недай боже),но понякога семейството си мисли,че тяхните проблеми са проблеми и на детегледачката...geminarius решението е твое,ако мислиш наистина че детето не се чувства добре,няма смисъл,потърси друго момиче.Аз бих те посъветвала да НЕ живее с вас.

Съгласна съм, че на жената не й е приятно тук, но това наистина няма общо с нас. Тя непрекъснато повтаря как в Америка от нея изисквали да е 24 ч. с детето. Тук тя (цитирам) има толкова много свободно време, че не знае какво да го прави.
В задълженията й не влизат чистене, готвене, пране и т.н. Някои от нещата ги прави по собствена инициатива, както и да разхожда кучето.
Затова и ми досажда непрекъснато - дали да вземе Сара, за да не ми пречи... което пък мен ме вбесява, защото ми излезнаха пришки на езика да обяснявам, че аз се грижа за Сара, когато съм в почивка  Banghead

Вярно е, че от досада не обръща достатъчно внимание на желанията на детето, но тя и не е човек, който може да усеща хората.
Тъй като е за кратък период тук, за нас с мъжа ми това не е голям проблем.
След 2 месеца пак ще дойде първото момиче. С нея не се познавахме много бегло, когато тя дойде, бяхме се виждали 1 за 5 мин. и веднъж за около 1 час.
С нея се сприятелихме и изобщо не може да се каже, че взаимоотношенията са като м/у шеф и подчинен.
Както и с тази жена - аз дори постоянно я подканвам да излиза, да си пуска филми, опитвам се всячески да й създам комфорт, тъй като тя наистина не се чувства добре.
Водих я на ресторант, излизахме по магазините...

Има си грижи в България, не са големи тревоги, но те засягат децата й. Самата тя казва, че и да се прибере, нищо няма да може да промени, тя непрекъснато се вкопчва в мобилния си телефон и при всеки смс подскача и нищо друго не съществува в този момент.
Постоянно пише смс-и, звъни от домашния ни телефон почти всеки ден на мъжа си...
Ние го поканихме да дойде на гости и той ще дойде - последната седмица преди тя да си тръгне.
В никакъв случай не я третираме като подчинен. Аз й сервирам храна, по сто пъти я питам дали е яла, съобразявам се с това, че не говори езици и гледаме предимно филми с български субтитри, за да не я изолираме.
Тя сама се изолира.
Еми аз се уморих да се напъвам.
И затова и не споделям всичко с нея, защото знам, че ще ме разбере неправилно.

Забелязвам, че се опитва да създава конфликт м/у мен и мъжа ми, като не предава правилно наши реплики.
Напр. аз одеве й казах по телефона, тя да сложи Сара да спи, понеже при нея явно без проблеми заспива.
Мъжът ми се прибрал и тя го подпитала "ми ако искаш аз да я сложа да спи". И той, знаейки, че аз не искам тя да "работи", когато сме си у дома, й е казал "не, аз ще я сложа".
Тя обаче не предала, че това е моя заръка.
Той по-късно случайно разбира от мен и става една бъркотия... и това е много често!
И въпреки това не я конфронтираме (може би е грешка?)... до одеве. И тя извъртя така нещата, че уж не била разбрала, че тя трябвало да сложи Сара да спи.

Вече съм й научила номерата, само не мога да разбера защо го прави!  Close

Както и случая с ДВД-тата, за който писах по-горе.  #Crazy
Клепа единия пред другия като в детската градина - винаги, когато има възможност да изтъкне, че грешката не е нейна, а или моя, или на мъжа ми.
Мен рядко ме клепа, него предимно.
Аз съм по-меката, може би затова?
И Сара клепа - примерно "виж, тя къса книжката". МИ СПРИ Я БЕ ЖЕНА!  #Cussing out Толкова ли си зле с преценката кога да се намесиш?
Като си спомня повечето инциденти, тя наистина е реагирала като малко дете - "пък виж я Сара какво прави".
А за глупости се меси - като лопата е, в зависимост от това тя дали ще може да се докаже или не.
Ако Сара плаче - бърза да я целува (нещо което ме подлудява, но си трая) и утешава.

Не мога да разбрера дали е дебил или просто адски обиграна ?

# 37
  • Мнения: 10
Напълно съм съгласна с Хара.Таzи жена ти иzмъчва детето.Това с памперса е толкова покаzателно,че иzобЩо не го отдавай на никакъв бебеШки пубертет.Аz по таzи прична си спрях детето от детска градина.А и останалите реакции не са zа пренебрегване.Не се лъжи от това че не плаче и се радва като я види, детето е объркано.

# 38
  • Мнения: 818
Ами в такъв случай...не се ядосвай,с нерви нищо няма да постигнеш.Явно проблема си е на тази жена,не всички хора могат да се разбират идеално.Остава да помислиш,времето което остава да е с вас да не се тормозите вие и детето.Всъщност защо не и кажеш,че не си доволна от работата и,може би да се стресне малко?Не мисля, че има нещо лошо ако и кажеш това?
Ако утре не ходиш на работа,не и казвай,излез и се върни не очаквано!Така може и да разбереш какво става.

# 39
  • Мнения: 1 909
Напълно съм съгласна с Хара.Таzи жена ти иzмъчва детето.Това с памперса е толкова покаzателно,че иzобЩо не го отдавай на никакъв бебеШки пубертет.Аz по таzи прична си спрях детето от детска градина.А и останалите реакции не са zа пренебрегване.Не се лъжи от това че не плаче и се радва като я види, детето е объркано.
Обсъждала съм и това с мъжа ми - трудно можем да си представим тя да прави нещо на Сара.
Мъжът ми доста добре преценява хората и мога да съм сигурна. Той ако има малко подозрение... не ми се мисли какво би станало.
Не че не съм си представяла какви ли не ужасии  newsm78
Аз мисля, че на нея й е ясно, че ако я усетим, че прави нещо нередно, ще й се сговни животът.
А и са съседки с майка ми, брат й с жена му живеят в същия блок... би станал голям скандал.
Но ще сложим камера. Страх ме е какво ще видим, но ще сложим.
Не ни се струва да е способна да малтретира малко дете. Но е факт, че не подхожда професионално в много отношения.
Неволно я сравнявам с първото момиче - тази сякаш не преценява кога прекалява.
Целуването е едно от нещата, които бих й забранила. Но знам, че като ме няма пак би я целувала, дори само да е на нейното... няма смисъл да го правя.
Много нечитава жена! Много!  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 1 909
Ами в такъв случай...не се ядосвай,с нерви нищо няма да постигнеш.Явно проблема си е на тази жена,не всички хора могат да се разбират идеално.Остава да помислиш,времето което остава да е с вас да не се тормозите вие и детето.Всъщност защо не и кажеш,че не си доволна от работата и,може би да се стресне малко?Не мисля, че има нещо лошо ако и кажеш това?
Аз съм сигурна, че тя го вижда и усеща.
Одеве й се обадих, да я питам как се държи Сара, когато мен ме няма - аууу, толкова е добричка, няма истерии, нямало рев... защо питам? Казах й, че говоря с психоложка, затова.
Като се върнах от работа беше като смачкана - толкова се шашнала, като чула за психоложката...
Е нали си уж детска учителка, какво лошо има в това да се консултирам със специалист? Като става въпрос за детето ми?
И казала на мъжа ми ако не сме били доволна от работата й, да си кажем! Какво я кара да стигне до този извод?

Опитвам да й кажа елементарни неща, без никакви задни мисли.
Например "сложи на Сара чорапогащи под панталона, преди излизане, навън е доста студено".
Вместо да каже "добре, няма проблем", тя започва да се защитава как винаги я облича добре, как й слага шапка, шал...
и това е при всяка моя реплика! Аз се обаждам да питам как е Сара дали е кашляла (беше болна), тя почва да разтяга локуми и да ми изтъква какво й била дала за ядене, как Сара всичко си изяла...

Ефектът беше, че аз спрях да се обаждам! Толкова е уморително, че наистина добре преценявам какво казвам, само и само да не слушам обяснения и оправдания.
ЗНАЕ, вижда как гледаме Сара, как не се втелясваме в дребни неща, как й оставяме свобода и избор.
И тя си бълва оправдания...
Оф, изморих се вече!  Sick

# 41
  • Мнения: 818
Ами да!Казваш и следващият път,че има какво още да се иска от нея.Има такива хора,жалко че е в къщата ти...А може и тя да не ви разбира,ако е по-възрастна ,нали ги знаеш от старата генерация.
Само не се ядосвай...  bouquet

# 42
  • Мнения: 6 390
Съгласна съм с повечето мнения...
Слагай камера... аз не бих търпяла това което разказваш  Close

# 43
  • Мнения: 3 423
Много криминално ми звучи всичко.
Нямам опит с гледачки, но ми се струва,
че трябва да говорите прав текст, да
назовавате нещата с истинските им
имена и да поставяте ясни граници.
Не може, като искаш да не ти целува
детето, да чакаш да се сети сама. Кажи
си го. И точка. Имам чувството, че тя е
от типичните български суперробини,
дето се жертват за семейството и работата
си, дето са раболепни, без самочувствие,
със слугински манталитет и се прикриват
зад чувствителността си. А всъщност не
допускат различно от своето мнение.
Но детето е твое и ти диктуваш правилата.
Щом забелязваш промяна в поведението
на Сара и имаш горчив вкус от цялата работа,
сиктер, приключвай договора и по живо, по здраво.

# 44
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Напълно съм съгласна с Хара.Таzи жена ти иzмъчва детето.Това с памперса е толкова покаzателно,че иzобЩо не го отдавай на никакъв бебеШки пубертет.Аz по таzи прична си спрях детето от детска градина.А и останалите реакции не са zа пренебрегване.Не се лъжи от това че не плаче и се радва като я види, детето е объркано.

Аз не съм съгласна с това неЩо. Нито, 4е историята с памперса е показателна (може би да, може би не), нито историята с мръсните ръце. Има деца, които като по4увстват мръсотия, или лепкавост по ръцете си пиЩят като обезумели. Мойта малката е от тях и винаги е била такава, имай предвид, 4е аз изобЩо не съм стигала дотам да и натяквам неЩо си...

Одеве й се обадих, да я питам как се държи Сара, когато мен ме няма - аууу, толкова е добричка, няма истерии, нямало рев... защо питам? Казах й, че говоря с психоложка, затова.
Като се върнах от работа беше като смачкана - толкова се шашнала, като чула за психоложката...
И казала на мъжа ми ако не сме били доволна от работата й, да си кажем! Какво я кара да стигне до този извод?

Опитвам да й кажа елементарни неща, без никакви задни мисли.
Например "сложи на Сара чорапогащи под панталона, преди излизане, навън е доста студено".
Вместо да каже "добре, няма проблем", тя започва да се защитава как винаги я облича добре, как й слага шапка, шал...
и това е при всяка моя реплика! Аз се обаждам да питам как е Сара дали е кашляла (беше болна), тя почва да разтяга локуми и да ми изтъква какво й била дала за ядене, как Сара всичко си изяла...

И тя си бълва оправдания...
Оф, изморих се вече!  Sick

Така... това го мисля от сноЩи. Според мен тази жена нито е лоШа, нито ти мъ4и детето. Тя е просто българка от друго поколение и може би в деликатна възраст. Визирам майка си (съЩо бивШа у4ителка), каквото и да и кажа и с какъвто и да е тон, тя тръгва директно в заЩита...
Освен това явно има нужда от тази работа и имайки предвид и 4е е комШийка на ваШте я е страх да не се "изложи"... да не се 4уе там, 4е не сте били доволни... и т.н. български 4ести комплекси в това съЩото поколение.

С това не искам да ти кажа да си я държиШ, повтарям, не сте в синхрон явно и ти ве4е си я "наро4ила", 4е не става. По_добре да си ходи преди да го по4увства и детето.
Виждам, 4е си реШила да сложиШ камера... мисля, 4е това Ще те успокои по отноШение на детето.

пп. във всеки слу4ай, дали детегледа4ка, или жена, която да помага в къЩи, имам 4увството, 4е е страШно трудно да се намери без кусури... newsm78

# 45
  • Мнения: 1 909
Бях си обещала да говоря с нея, но тя инстинктивно май усети и се покри в стаята си. Снощи беше излезнала по нощите (21.00ч) на разходка  newsm78
Явно е гузна, предполагам, че заради недоразумението кой ще слага Сара да спи,
защото аз си говорих с нея дълго по темата и наистина се разбрахме тя да я сложи да спи.
И после без повод е питала мъжа ми дали тя да я приспива.
Решила съм да я оставя - ако ме пита директно дали нещо не е наред, ще й кажа.
Бяга от конфронтация, явно има нещо и не смятам да я притеснявам.
С детето мисля, че не се държи лошо, засега няма да слагаме камера.
Съгласна съм с мнението на feiam, тя е такава, но не разбирам защо не може да отстоява позицията си и бяга от разговор.
Това обаче са неща, които нямат общо с детето, затова няма да я притеснявам.
Обещали сме, че и мъжът й ще дойде - да дойде.
Ако тя изяви преждевременно желание да си тръгне, няма да я спирам. Но и няма да я гоним.  no Tired
Приемам, че Сара в момента минава през фаза, игнорирам факта, че се разплака, като видя на снимка предишното момиче... и ще изтраем още два месеца.  Peace
Някой горе ме попита Сара как ме посреща - винаги усмихната, с разтворени ръчички и захилена до уши   loveuuu
Какво повече искам?

# 46
  • северно море
  • Мнения: 321
Здравейте и от мен.След като не ти харесва детегледачката какво ти пречи да я освободиш и да си наемеш нова?А това за камерата не е много удачно.Жената трябва да бъде уведомена че има камера,ако го направиш без нейно знание и тя разбере, може и да те осъди.Успех.   bouquet

Моля, пиши на кирилица.

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 02:20 от Дивиана

# 47
  • Мнения: 11 313
Zdraveite i ot men.Sled kato ne ti xaresva detegledachkata kakvo ti prechi da ia osvobodish i da si naemesh nova?A tova sa kamerata ne e mnogo ydachno.Jenata triabva da bade yvedomena che ima kamera,ako go napravish bez neino znanie i tia razbere,moe i da te osadi.Yspex  bouquet
Че тя ако бъде уведомена, какъв е смисъла тогава от камерата? Thinking

# 48
  • Мнения: 1 909
Zdraveite i ot men.Sled kato ne ti xaresva detegledachkata kakvo ti prechi da ia osvobodish i da si naemesh nova?A tova sa kamerata ne e mnogo ydachno.Jenata triabva da bade yvedomena che ima kamera,ako go napravish bez neino znanie i tia razbere,moe i da te osadi.Yspex  bouquet
Ми да ме сьди, като иска.  Mr. Green
И а3 мога да я сьдя, 4е не се придьржа кьм инструкциите ми и винаги ги подлага на сьмнение и
не вь3питава детето ми така, както а3 искам и сме се договорили.

# 49
  • Мнения: 239
От това което си написала мога да направя следните изводи:

Тази детегледачка едва издържа при вас но причината не у у вас а на нея просто не и се седи там. Тя е на прага да си тръгне но не го прави заради парите т.е. ако слуша чусвтвата си - тръгвам си, но разумът и казва - трябва да издържиш заради парите. Поради това си върши работата с досада и се отнася към детето с досада, безцеремонна е и дори груба. Предполагам че когато ви няма тя му се кара, заплашва го а може и да го стъпва за да и се подчинява и да и е по-лесно. Не се отнася с детето с внимание и търпение и не обръща внимание на това което то харесва и иска.
Когато детето се е изцапало или е наакано, най-вероятно тя му се кара и му говори с отвращение и сигурно му сменя памперса по гръб начин а може детето ти да отнася и потупване по дупето.
Детето ти е станало неспокойно защото е фрустрирано и за това не може да заспи и за това търси залъгалки - за да се успокои, за да си достави приятно чувство, за да се изолира от действителността. Идва при вас защото търси успокоение и внимание.


Подписвам се под това мнение, като допълвам, че явно химията и разбиранията за света и възпитанието ви определено не са съвместими. Аз лично не бих поела риска да си доведа българска детегледачка, рисковете ми се струват безумно много. Освен това реакцията на детето ти не ми се струват нормални за бебешкия пубертет. Аз бих се опасявала да няма трайни поражения на психиката на детето  - без да искам да те плаша.  Няма ли начин да я изпратиш и намериш друга жена

# 50
  • Мнения: 10
За мене пък беше много покаzателно тъй като детето  ми започна да плаче при сменяне на памперса 2 седмици след като тръгна на градина и спря 1 месец след като я оставих в къщи.Разбира се далеч съм от мисълта, че всички деца реагират по един и същи начин _просто иzкаzах мнение. PeaceАз не бих си оставила детето на тази жена освен ако не съм притисната от обстоятелствата (както е в случая за съжаление).

# 51
  • Мнения: 122
 важно нещо: как може толкова много момичета да давате този акъл с камерата?Вие замисляте ли се изобщо какво я съветвате да направи?Това е абсолютно недопустимо!Не се подвеждайте и не правете тази глупост с шпионирането,това е абсолютно против всички  нормални цивилизовани разбирания....Много е грозно и нечовешко.Моля ви да се поставите на мястото на жената и ще разберете колко съм права.Никой не би искал  и не заслужава да бъде наблюдаван така .А и нищо не ви дава право да прибегнете до този метод,нито сте полиция ,нито детективско бюро,абе....какво още има за обясняване,просто според мен това не бива да се случва.Ако толкова не можете да траете положението,по-добре изпратете жената да си ходи,отколкото да я заснемате тайно!

Не изключвам   вероятността жената да се отнася зле с детето....и при положение ,че дори малко се съмнявате,не виждам защо отлагате открит разговор с нея .Тя сама ви е казала,ако нещо не и харесва да и кажете!И ако не стигнете до консенсус,се разделяте с нея и се решава въпроса.
  А защо наистина не си вземете някоя местна детегледачка,много по-практично е!
   

# 52
  • Мнения: 1 363
важно нещо: как може толкова много момичета да давате този акъл с камерата?Вие замисляте ли се изобщо какво я съветвате да направи?Това е абсолютно недопустимо!Не се подвеждайте и не правете тази глупост с шпионирането,това е абсолютно против всички  нормални цивилизовани разбирания....

Що бе да е абсолютно недопустимо и против нормалните цивилизовани разбирания?
Тук в Англия, нали така ги хващат разни, при леко съмнение слагат камерата и след това с доказателство и на съд ги дават, и по телевизията ги разкриват.

# 53
  • Мнения: 6 167
аз също не разбирам историята с камерата.
много ми се струва крайно.

И като я видите, че не се грижи добре за детето, какво? Вие и сега го знаете.

Какво целите с камерата? Да си докажете още веднъж и това да ви даде сили да действате?
Или ще я съдите и тикнете в затвора? тази жена има ли договор или е на гости за 3 месеца!?   newsm78


Мисля, че и без камера и шпионстване трябва да вземете мерки - да я освободите. Това е.
Сигурно швейцарска гледачка ще е по-скъпа, сигурно не се намират лесно и тн, но в крайна сметка детето има интерес да бъде гледано качествено от човек, с който поне сте на едно мнение как да стане.

мисля, че се истерясва излишно.
нещата са прости.
кураж, разговор, мерки.

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 00:02 от Lennie

# 54
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Честно казано, това с камерата е изключително крайно решение. Какво като си сложиш камера?? Тя ако сега не си върши работата както трябва, а мисля това е вашето желания, това няма да се случи и с поставянето на камера. Плюс това е добре да си направиш справка за поставяне на камера и наблюдаване на човек без негово разрешение...не съм сигурна, но съм чувала, че има санкции за подобни неща. Аз въпреки, че си мислех какво ли става в нас с детегледачката, предпочитах внезапните проверки - и тях ги правеше мъжа ми защото аз нямах възможност да излизам от работа.
А и ако не сте доволни от жената, нито тя ще се промени, нито вие ще започнете да си затваряте очите за грешки в отглеждането на детето ви....

Наистина е много трудно да се намери подходящия човек, затова може да се наложи да смените доста жени - аз познавам такива хора - смениха доста детегледачки и накрая намериха това което търсеха. Аз съм щастливка, че успях да попадна на идеалните от раз.

Успех

# 55
  • Мнения: 1 909
Цитирам горното си мнение, 3а да няма недора3умения


Бях си обещала да говоря с нея, но тя инстинктивно май усети и се покри в стаята си. Снощи беше излезнала по нощите (21.00ч) на разходка 

Явно е гузна, предполагам, че заради недоразумението кой ще слага Сара да спи,
защото аз си говорих с нея дълго по темата и наистина се разбрахме тя да я сложи да спи.
И после без повод е питала мъжа ми дали тя да я приспива.

Решила съм да я оставя - ако ме пита директно дали нещо не е наред, ще й кажа.

Бяга от конфронтация, явно има нещо и не смятам да я притеснявам.
С детето мисля, че не се държи лошо, засега няма да слагаме камера. Съгласна съм с мнението на feiam, тя е такава, но не разбирам защо не може да отстоява позицията си и бяга от разговор.

Това обаче са неща, които нямат общо с детето, затова няма да я притеснявам. Обещали сме, че и мъжът й ще дойде - да дойде.
Ако тя изяви преждевременно желание да си тръгне, няма да я спирам. Но и няма да я гоним.   
Приемам, че Сара в момента минава през фаза, игнорирам факта, че се разплака, като видя на снимка предишното момиче... и ще изтраем още два месеца. 
Някой горе ме попита Сара как ме посреща - винаги усмихната, с разтворени ръчички и захилена до уши 
Какво повече искам?


3а вси4ки, които са кривора3брали темата или мен - жената е по3ната и сьседка на майка ми.
Това на нея може би ли4но й пре4и да говори открито 3а каквото и да било и се притеснява явно.
Не може да свикне и с факта, 4е не се налага да е сьс Сара 24х7, както е било с другото дете. Бая време ми трябва6е да го ра3бера и да го приема, понеже не сьм предполагала, 4е свободното време би мого да представлява проблем 3 някого  Rolling Eyes
Но това е не6то, което тя 3нае6е от самото на4ало.

В4ера и днес си говорихме на ра3ли4ни теми, вкл. и 3а това, 4е мьжьт й 6те дойде на гости.
Опитвам се вся4ески да я предра3положа и наистина има моменти, кгоато се отпуска малко.
Тя явно има проблем да се отпусне - и3бягва да гледа в о4ите, кьр6и рьце - неловко се дьржи. По4ти винаги е така, от самото на4ало.

Жената е от старата генерация и може би има проблеми с емоциите си. Понякога е весела и жи3нена, понякога се дьржи като нахокано дете - бе3 да сме й правили 3абележка или да сме се дьржали грубо с нея  Rolling Eyes
Седи в стаята си, а3 я каня да дойде да гледаме филм, винаги подбирам филми с бьлгарски субтитри и я питам какво й е интересно да гледаме.

Виждам, 4е и сьс Сара не винаги 3нае как да се справя, а понякога критикува на4ина ми на вь3питание, при условие, 4е досега поне 4етири пьти сьм й ка3вала, 4е когато Сара се трь6не от инат, понеже не6то не става както тя иска (примерно не давам да бьрка в тоалетната) , не искам тя да ходи по нея, да я успокоява и да й предлага алтернативи, т.е. игра4ки или други 3абавления.
Тя не се придьржа кьм уговорката, макар да повтарям едно и сь6то. Продьлжава си по нейному, дори ако а3 сьм сьс Сара, тя идва веднага при нас и 3апо4ва да я успокоява "Сара, Сара, Сара, Сара, ела да гледаме Немо"  Close #Crazy

А3 не ка3вам ни6то, 3а6тото 3а мен е важно да има мир. Яда си го и3ливам тук или пред амейката  Joy  bouquet

Имам сре6та с нея и с една мама от форума - в градинката пред един мага3ин.  А3 3акьснявам с около 20 мин., жената е 3авела Сара на сре6тата и там ме 4акат вси4ки. Жената ми се обажда по телефона да ме попита дали може да и3вади Сара от коли4ката и да я пусне да си играе с другото бебе.  Shocked

3а да придобиете представя 3а какьв тип 4овек става вьпрос ето о6те един пример.

Предлагам й 4ай. Имаме около 30 вида в нас.
Тя о6те пьрвият пьт ми ка3а, 4е дьржи на това 4аят да е бе3 кофеин.
На мен това ми е достать4но, 3а да го имам предвид всеки пьт.
И вьпреки това тя всеки пьт е при мен, когато правя 4ай - давам й да си и3бира вида и тя всеки пьт повтаря "ох, само моля те да не е с кофеин"  Crazy

Когато писах 3а пуснатите котлони не сьм споменавала, 4е вината е на жената, не сьм си го и помисляла дори.
Това, в което а3 вьтре6но (не явно) я обвиних бе как може да вкара малко дете в стая, кьдето има вредни га3ове и пу6ек от горял найлон!

Не сме в3имали местна жена досега, 3а6тото пьрвото моми4е ни бе препорь4ано, а жената, която е сега я по3навах ли4но, 3наех, 4е е гледала дете в Америка, виждам я в София винаги да ти4а подир някое хлапе и бях сигурна, 4е това е добра идея.

Айде сьс 3драве   bouquet Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 13:29 от geminarius

# 56
  • Мнения: 2 093
Момичета не разбирам защо сте толкова против използване на камерата. Според мен няма нищо не етично, когато става вьпрос за собствените ви деца ( не говоря за вашата ситуация geminarius). Дори някои детски градини тук слагат камери и родители могат да гледат какво става на интернет.
ще ви разкажа една история. Полицията в Торонто, която се занима с детската порнография по интернет беше открила организирана мрежа от педофили в Испания, които имаха детегледаческа агенция и предлагаха евтини бейбиситьри на нищо не подозиращи родители. Докато родители бяха на работа, тези изверги се гавриха с децата и ги заснимаха в собствените им жилища 
Тази история няма нищо общо с ситуацията на geminarius, но страшно се учудвам че някой от вас мислят по този начин.

# 57
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ей сега виждам темата Close

само да кажа - по3навам и двете детегледачки на Джеми, определено та3и не е сьвсем в час....според мен не може да в3еме самостоятелно решение по много вьпроси, а това с котлоните направо ме хвьрли в му3иката...не 3апомних кой писа 3а това, но според мен ако едно дете е поверено на твоите грижи и в присьствието ти подпали найлон вьрху котлоните в кухнята, как би реагирала майката според теб - с потупване по рамото и "случват се такива неща" Shocked...майната на кьщата и вещите, ама това е детето ми Close....

Джеми, 3нам че не ти е лесно, но а3 бих си я пратила обратно при пьрвото й споменаване, че иска да си ходи...

# 58
  • Мнения: 3 423
камера да се използва е незаконно.

# 59
  • Мнения: 1 363
Може би е незаконно да се използват камери в Немско, но не и из другите държави. newsm78

# 60
  • Мнения: 239
Джеми, не се сърди, може би ти си много вътре в ситуацията, за да прецениш обективно, но факта, че всички момичета ти предлагат да освободиш детегледачката е доста показателен.
 Hug
Изпращам ти много сили и късмет!

# 61
  • Мнения: 818
Може би е незаконно да се използват камери в Немско, но не и из другите държави. newsm78
Може би Лиска иска да каже,че този който е сниман може да предеви обвинение,че са го снимали без негово знание.А и в Германия са малко по различни нещата отколкото тук в Англия Wink

# 62
  • Мнения: 1 363
Може би е незаконно да се използват камери в Немско, но не и из другите държави. newsm78
А и в Германия са малко по различни нещата отколкото тук в Англия Wink
Ми аз това се опитвам да кажа. Швейцария не е Германия,нали?

# 63
  • Мнения: 818
Може би е незаконно да се използват камери в Немско, но не и из другите държави. newsm78
А и в Германия са малко по различни нещата отколкото тук в Англия Wink
Ми аз това се опитвам да кажа. Швейцария не е Германия,нали?
Хех не разбира се...Лиска живее в Германия затова го написах.В Швейцария не съм била не мога да кажа нищо. Hug

# 64
  • Мнения: 811
тук камери може да се сложат само със знанието на работника.Но ,когато работното място е 4астен дом,незнам.... newsm78 ...може и да може.

# 65
  • Мнения: 1 909
Тук не 3нам дали е не/3аконно да се инсталират камери,
но ако 3аподо3ра, 4е някой малтретира или сексуално тормо3и детето ми,
никакви 3акони не биха ме спрели.
слагам камери навсякьде.  #2gunfire Това би било сьс сигурност най-лекото, с което би му се ра3минало.
Ако недай Боже опасенията ми се опровергаят,
надали сниманият би имал смелостта да ме даде под сьд.  newsm78

Жената 3асега няма да я сменяме, тькмо он3и ден ми се похвали,
4е се е престрашила да се ка4и на
асансьора в бли3кия шопинг центьр  Peace Mr. Green
Има напредьк  Joy
А и Сара се поуспокои видимо. Когато сьм си в нас я приспивам ве4ер и оставам при нея
по-дьлго. Мисля, 4е наистина сьм му липсвала на детето .  Confused  Tired
3атова ве4е се и мотивирах да си намеря работа с нормално (дори и намалено) работно време.  Praynig

# 66
  • Мнения: 5 183
Дано да се успокои ве4е мили4ката! Било е явно период на адаптация, съвпадащ с по-специалната възраст.

# 67
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Моята внучка сега е на 1,9години.В присъствието на двамата си родители преди няколко месеца се покачила на вратичката на фурната и си е залепила ръчичката на вътрешен котлон на печката.Да кажа за тях,че са неспособни ли?Сега е станала много палава и своенравна,като не и дадеш нещо,което иска,тръшка се пищи и повръща!
        Децата имат такива лоши периоди просто.Жената пък явно чувства,че някак не я харесвате,сравнявайки я с предната детегледачка.Различни поколения сте,естествено е да имате и различни представи за възпитанието.Дори баба да я гледаше,пак щеше да има проблеми.Можеш ли да забраниш например на баба да утешава разплакано дете и да не го целува?!
       Не ставайте параноични,даже си мисля че е добре,че вечер тя си стои в стаята или да излиза.Просто гледайте малко по0спокойно и всичко ще стана по-добре

Общи условия

Активация на акаунт