Порода куче vs. бебета и малки деца

  • 5 055
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 743
...
Нашият лабрадор изкара 2 курса обучение... но без продължаващо обучение и затвърждаване на навиците и в къщи - няма да има ефект. А и самият курс-обучение е със стопанина. Обучава се и кучето, и стопанина.
...

Mamma, къде водите кучето на обучение?
Ние имаме Голдън Ретривър, все още е малък няма 5 месеца - страхотен и непрекъснато гладен Mr. Green
Играят много със синът ми, всяка вечер в къщи е футболно игрище Confused.... забавляват се страхотно Simple Smile

# 31
  • Мнения: 941
цял живот съм гледала кучета, и съм наплодавала тяхното поведение спрямо децата и хората, по стечение на обстоятелствата сега имам 2котки, но бих искала да е куче, според мен, кучето и детето ще съжителстват много добре,Аз съм за ловджийските кучета, лабрадор, сетерите, също дог и ретривърите, изключително игриви и всеотдайни, много дружелюбни и миролюбивир, единственият им минус е космите, редовното почистване, но мисля че със свяка порода кучета чистенето си го има и космите също

# 32
  • софия
  • Мнения: 495
Аз имам Стафордширче.Взехме я когато малкия беше на  8 месеца и сега са неразделни приятели LaughingКъдето е малкия,там е и тя LaughingМного съм доволна от избора си защото:
1.Тази порода почти не лаят,много ряско
2.Козината им е къса и не изисква кой знае какви грижи
3.Яко куче е и може да издържи набезите на сина ми Wink
4.Доказано е ,че породата е много подходяща за семейство с дете

# 33
  • Мнения: 924
Лабрадор, Голдън Ритрийвър, Неаполитански Мастиф, Коли, Дог са подходящи от едрите породи. Не съм почитател на дребните, за това не съм запозната. Само ще кажа, че пипам всяко срещнато куче, а съм хапана 1 път от болонка Shocked Естествено всичко е строго индивидуално, всяко куче си има характер като хората.
Гледала съм много злобна немска овчарка. Сега гледаме Мастиф, който има характер на персийско коте или заек  Laughing
Все пак в избора си аз бих изключила агресивните породи, ловните кучета, както и тези породи, които не подлежат на особена дресировка.
Успех   animal037

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 09:31 от rosito_m_m

# 34
  • Мнения: 686
Както ми беше писала в предишната тема Дороти, проблема е бебе куче и бебе. Защото беличките на малкото кученце нямат край. Вчера нашият Ричи (бяла болонка-нечистокръвна) се правил на градинар и ми разсадил 3 саксии. Отне ми 2 часа да въведа ред в къщи. Но когато бебето ми се роди, той ще бъде на 9 месеца, а от опит знам, че след 6-8 месеца характера им се променя и стават доста по-послушни. По-добре е дребно куче според мен и с по-малко косми.

# 35
  • Мнения: 6 390
Брао, колко много породи се появиха  Wink
Отивам да ги разследвам  Blush

# 36
  • Мнения: 3 835


Моля, обърнете внимание, как е аранжирана, главата, на горкото куче!  hahaha Joy hahaha Joy
А, още по-интересен е факта, че това не му прави никакво впечатление, и доволно позира, за снимката!!!  Mr. Green Laughing

# 37
  • Мнения: 568
Филмчето е Джейми и вълшебното фенерче Grinning много приятно, че ми го припомнихте.
Кучето там не е ли боб тейл?
Кокери, дакели и ловни и бойни породи не са подходящи защото са агресивни понякога, а кокерите често са тъпички и непредвидими.
Да лабрадорите са прекрасни и спокойни кучовци.
Но имайте предвид, че възпитаването на малко куче си е сериозна грижа и изисква време и постоянни занимания.Кучетата боледуват, ревнуват, правят често бели...
Имам опит с немски дог - като още едно дете е, с добрите и лошите страни.
Но щом ви се иска куче не се отказвайте също така е и голямо удоволствие Simple SmileУспех.

# 38
  • Мнения: 170
Искам да разкажа моя опит свързан с отглеждането на куче и дете .Имах две чау-чау , които бяха вън на двора .Изключително кротки и спокойни кученца ,които почти не обръщаха внимание на детето.Но миналата година един следобед се случи нещо  което не пожелавам на никоя майка да изживее.Да видиш как кучето почти е обезобразило лицето на детето ти .Всичко стана за секунди както всички лоши неща и пред очите ми .В последствие детето беше с девет шева от фонтанелката до челото и с ухапана вежда и леко удраскано око.Сега като види дори и съвсем малко кученце изпада в паника и истерия.

# 39
  • Мнения: 3 835
Bubka, нямам думи да изразя, колко съжалявам, и колко ти съчувствам, за това което ви се е случило. И аз имам една приятелка, на която кучето ухапа детето й, като беше малко. Но предпочетох да си замълча и да не разказвам такива истории. Но за огромно съжаление, има и такива случаи.

Общи условия

Активация на акаунт