Дайте съвет-дъщеря ми не яде!

  • 1 319
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
  Значи Сани 1-те 2 седмици в детската беше само на хляб и госпожите казаха че поне хляб има бол:)
  От 2-3 седмици започва да вкусва по малко,но съвсем не достатъчно че да се наяде и наи-интересно то е че после не е гладна.
  До 1.5г. съм и изтискавала всеки ден прясно изцеден сок и е яля плодове,та това не е нещо непознато.миналата година покрай едно нейно приятече яде 2 седмици мандарини и спря.В детската покарй едно момиченце пък яде 10-на дни банани и си ги искаше сама дори,но и това спря.
  Друго,за което не се бях сетила-днес ми го подметна госпожата в градината е,че т.к. имаме и бебе,това може да е вид протест.Затова и нямам време да се занимавам да готвим заедно,макар че може би ще има ефект.На сила или с кандарми не мога да я накарм да хапне нищо,защото ще повърне-така прави и с лекарствата.
  Наистина дано отмине този период...

  П.П.Mumi ще ходя сабота до Метро и в понеделник ще дам в градината фактурата.Чао!

# 16
  • Мнения: 1 734
И Боби както тръгна на ясла не е много ящен. Там не знам какво и как яде, но тук много избира и вечно се мръщи. Не знам, дали е претенциозен или злояд или ... и аз не знам. Но гледам да не го насилвам, колкото му се яде - толкова. За да не стане злояд - колкото повече настояваш, толкова повече то не иска. Сптомням си аз бях страшно злоядо дете и имам неприятни спомени от непрекъснатото настояване да ям, а аз не можех да направя нищо друго освен да се противопоставям. Не искам това да се случи и със сина ми и после да има неприятни спомени като голям. За това не настоявам и се надявам, че като е гладен ще яде  Wink

# 17
  • Мнения: 3 323
И мойте са били злояди (малкия още е, тежи 20 кг. при ръст 128) но никого не насилвам - яде, яде - не яде, не яде! Имали сме периоди от половин чаша кис мляко дневно! Оставям го да огладнее сам което установих че е на период от 7-8 часа. Жилав и много енергичен е и затова не се притеснявам! Големия и той така но  от 2-3 години ( като пуберяса) , се чудя как да го изхраня! Една кутия бонбони за подхапване и след това сяда на обяд със 7 кюфтета, или 5-6 пълнени чушки . Слаб е като точилка но количествата които изяжда са потресающи!

Общи условия

Активация на акаунт