Кой ще поеме грижата за децата ви, ако вие умрете?

  • 2 713
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
не разбирам честно защо хората приемат тази тема толкова трагично;тези слутчки са част от живота ни,хич не се имам за безсмъртна аз..а се чувствам много по-добре като знам че аз съм решила нещата,не някой си от соц.службите
*
ениуеи-MrsG , само уил е около 300 кинта;ако обаче искате и тръст-който определя какво става с парите ви,кой да се грижи за тях и как да попадат при децата-тогава е около 1000,за нашия мижав щат;другаде може да е повече..
*
първо поговорете помежду си,решете,питайте (може да се изненадате колко хора не искат да поемат таква отговорност,нищо че са ви близки),помислете дали исакте 80 годишна баба да гледа 10 годишен тийн (само пример) и пр...админ.част е лесна ако има време и кинти..за нас другото беше по-трудно..

пс.не е ясно че ако 1 го няма детето го гледа другия,поне не при всички,затова и го писах; ако пък изрично не иска единия родител, 2-рия да поеме детето-тогава съвсем 100% е нужен документ,иначе закона пази род,права до зуко,,

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 19:12 от Дивиана

# 16
Какви са тези теми??? Просто нямам думи да изразя неодобрението си. Проява на невероятно лош вкус на авторката! ooooh!
забравяте, че не всички сме с американски начин на мислене.

# 17
  • Мнения: 6 390
Не сме мислили по въпроса, изглежда съм доста безотговорен родител  Shocked
Ако няма завещание - децата къде отиват -някакви закони нещо ако може някой да каже  Blush

# 18
  • Мнения: 2 567
Разбира се, че трябва да има и такива теми. Който не иска да чете, моля да не го прави!  Stop
Мислила съм много по този въпрос и сме го обсъждали, но за съжаление без да сигнем до конкретно становище.  Confused Иначе наситина и аз не знам как е по бг закон, ако няма завещание...Интересно би ми било да науча.

# 19
  • Мнения: 464
Майка ми ще се грижи за детето ми, ако нещо се случи с мен и мъжа ми. За да няма кавги между вякакви роднини, това е записано в завещанията ни...

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 18:55 от Дивиана

# 20
  • Мнения: 3 521
Родителите ни, нямаме претенции кои и как ще се раzберът zа "подялбата" на времето. От финансова гл.т. сме се погрижили отдавна.


бтв. и аz намирам темата zа проява на лош вкус. Таzи неща се раzглеждат В семейството, а не на лаф с кафе в 16ч. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 6 167
Заглавието на темата е ясно, тоест, възмутените могат просто да не влизат.
MRsG, аз мислих снощи по темата , говорих и с мъжа ми - той има застраховка живот, аз отскоро.
Имаме имоти и тук, и в БГ, можем да направим примерно фонд и тн.

Мислех си и за кръстника - дали човека, който кръсти детето не е точно този всъщност
Човек, който е в състояние да .. попечителства, да наставлява....newsm78

За съжаление в живота и смъртта ред няма, тоест, всеки човек, който не се мисли за вечен и неповторим е нормално да помисли над някои въпроси - за децата, за органите си, за погребения и тн. Определено ще направим необходимото , за да се знае каква ни е волята.
За донорство може и веднага да се реши, иначе детенцето първо трябва да го направим.

Но не мисля, че да се мисли отговорно е лошо. Peace


# 22
  • Мнения: 2 567
Заглавието на темата е ясно, тоест, възмутените могат просто да не влизат.
Точно!   202uu

# 23
  • Мнения: 3 367
аз отковено не рабирам какво точно е лош вкус;темата е далеч по-смислена от редица други,защото провокира мислене и малко планиране,к определено не е само американски образец..
въпросът за мен се обсъжда теоретично,не издаваме никакви семейни тайни и не виждам нишо нередно в това..(+ че е видно колко малко хора са го помисли,та в тоя смисъл  темата е полезна)
*
Eli_cz ,точно това е проблема;че законите в различните страни варират,че ако детето не е бг гражданин законът на неговата си страна го пази и поне тук няма да го пуснат да напусне страната ако няма изричен документ който да го изисква;
ние говорихме с адвокат който знае закона,то си е цяла процедура измислена;
Lennie ,да,това за кръстника е вярно,поне на теория;но е много важно да говорите с човека,да му нарисувате истинската каритнка-децата искат много грижа,да се реши кьде да учат и камари други..не всеки е склонен на подобна отговорност..

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 18:53 от Дивиана

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Не знам дали може да се говори в слу4ая за проява на лоШ вкус. Thinking Вярно е,4е това е 4аст от живота и макар и да е теорити4ески и практи4ески възможно да се слу4и на всекиго ( не дай Боже  Praynig ) мен пак си ме побиха тръпки....бррррр. Sick
Тук в Италия не е разпространено да се мисли за такъв вид "превенции или превантивни мерки" или и аз не знам как да ги нарека. С мъжа ми никога не съм говорила по този въпрос и знам как Ще реагира ако го попитам: Ще направи знака за рога,демек " недай Боже" и Ще ме попита дали не съм се побъркала. Той доста лоШо приема приказките за смърт както и пове4ето от нас май. Confused Ина4е има застраховка,която би се погрижила в слу4ай на нужда,пак да не дава Господ  Praynig
Ина4е принципно казуса никак не е лиШен от смисъл,напротив. Съвсем хипотети4но бих искала моите родители и близки да се грижат за децата ми поради ред при4ини а и най_ве4е заради факта,4е свекърите ми са възрастни и не мисля,4е биха били в състояние да го направят. От тукаШната рода бих се доверила на по_малката ми зълва и мъжа и.Те и без това нямат деца а и обожават племенниците си. Но като цяло бих искала децата ми да растат предимно тук. Thinking

# 25
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
нищо й няма на темата, много си е от живота даже!

за първи път се замислихме за това точно преди 1 г, трябваше да пътуваме сами и оставихме децата на братовчедката на мъжа ми. тогава я извикахме и й обяснихме, че ако нещо се случи с нас така и така.

имаме застраховка живот и бих желала родителите ми да отгледат децата ми в България - родителите ми или брат ми и жена му. това е.

# 26
  • Мнения: 3 880
Какъв лош вкус бе хора, знаете ли колко деца остават кръгли сирачета и на произвола на съдбата... или родителите им и те са проявили лош вкус, като са си отишли преждевременно от този свят....
Или като не го мислим едно нещо то няма да се случи, така ли ??? Между другото това е някаква българска черта- да не мислим за нещо, да не дърпаме дявола за опашката и всичко ще е ОК.  Само че лошите неща се случват и без да сме си ги помислили даже, така че по-добре човек да помисли навреме и да е подготвил нещо, все пак става въпрос за децата му, а не за комшиите....
И аз кроя планове по този въпрос... не вярвам да има родител, на който да не са му минавали мисли, какво би се случило с детето му ако утре някой ненормалник не спре на светофара (примерно)...

# 27
  • Мнения: 2 257
Факт е, че темата накара всички да се замислят. Друг факт е, че две потребителки дори са говорили с мъжете си по въпроса, след като са я прочели. Какъв лош вкус, какви пет лева? Не е удобна като пастичките и кафенцата, но е част от живота. И американските майки разсъждават най-прагматично и трезво, защото това са неща, които се уреждат, докато си още с всичкия си, защото живеят в уредена държава и тези неща там са нормални. Никой не иска да си мисли за подобни работи, но нали всички казваме, че децата са най-важното. Ми ето - темата е за децата, не за друго.

# 28
  • Мнения: 676
Нищо лошо не виждам в темата. От снощи съм се замислила и си дадох сметка, 4е с мъжа ми сме го пропуснали този момент (не говоря за застраховки, а за това кой да поеме грижата). Забързани в делата си не сме сядали да го обсъдим този въпрос, а това е важно, защото никой не е застрахован.

Мисля си, 4е ако нещо се слу4и с нас Раян трябва да отиде в БГ при нашите. Те са хората които ще се грижат най-добре за него.

# 29
  • Мнения: 7 837
Този разговор сме го водили, още преди да родя.
За ужас и  на майка ми, съм говорила и с нея.

Общи условия

Активация на акаунт