Как се пият противозачатъчните?

  • 1 062
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 019
знам,че първата опаковка се почва на първия ден от цикъла,а втората кога,и третата...?Става въпрос за REGULON.Колко дни се прескачат между опаковките?

# 1
  • Мнения: 1 666
По принцип с противозачатъчните е така - като свършиш първата опаковка, правиш 7 дни пауза (за да стане 21 таблетки+7 пауза=28-дневен цикъл) и тогава започваш следваща. И така всеки път. На листовката би трябвало да си го пише, а и лекарят да ти е обяснил.

# 2
  • Мнения: 2 019
стана ми ясно Hug

# 3
  • Мнения: 1 104
Първата опаковка се започва от първия ден на менструацията. Пиеш 21 хапчета, после имаш 7 дни почивка, през които трябва да ти дойде. След тези 7 дни почваш нова опаковка и така. Повечето противозачатъчни са на този принцип, но или на упътването или гинеколога ти ще ти дадат повече ивформация.

# 4
  • Мнения: 4 621
По принцип с противозачатъчните е така - като свършиш първата опаковка, правиш 7 дни пауза (за да стане 21 таблетки+7 пауза=28-дневен цикъл) и тогава започваш следваща. И така всеки път. На листовката би трябвало да си го пише, а и лекарят да ти е обяснил.
Peace

# 5
  • Мнения: 135
По принцип с противозачатъчните е така - като свършиш първата опаковка, правиш 7 дни пауза (за да стане 21 таблетки+7 пауза=28-дневен цикъл) и тогава започваш следваща. И така всеки път. На листовката би трябвало да си го пише, а и лекарят да ти е обяснил.
Да, точно така - лекарят трябва да ти е обяснил. Оставам с впечатление, че не си се консултирала с лекар?! Или греша? За което се извинявам, ако е така! Хубаво е да те види лекар преди да започнеш и той да се произнесе. Аз пия Регулон вече около 1 1/2 год., но ги започнах след съответната консултация с АГ лекар.

Общи условия

Активация на акаунт