кашлица и бременност

  • 25 120
  • 12
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 439
Здравейте момичета! От няколко дни имам толкова силна кашлица, че не мога да спя вечер и се давя. Аз си мисля че е от отказването на цигарите, защото от 6 дни за мое щастие вече не пуша. Но кашлицата понякога е много силно и мъчителна. Както и да е не ми пречи да се мъча, по-скоро се притеснявам може ли да навреди на бебчо или не? Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо. Възможно е и да е някакъв вирус, но иначе нищо ми няма здравословно!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 520
ами и аз като теб точно 8-9 седмица изкарах на крак една кашлица,която премина в бронхит и се наложи прием на аб.така,че моят съвет е тичай при чичо доктор и когато кашляш дръж си корема,за да не поема матката усилието от кашлицата.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз поддържам тезата за лекар. аз бях на антибиотик, добре че ме хванаха в началото и сега съм добре.

# 3
  • Мнения: 8 917
Аз се излекувах със Стодал Peace

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Върви на лекар.От моята гинеколожка знам,че силната кашлица може да предизвика контракции.
Успех и бързо оздравяване.  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 969
Кашлицата не може да навреди на бебето ти, но трябва да взмемеш мерки и да разбереш от какво е. По-скоро тютюнопушенето в първите седмици на бремеността, и не само, много вреди на плода. Трябвало е да спреш цигарите по-рано.

# 6
  • Мнения: 6 461
Аз имах през бременността кашлица,но си направих преглед и ми изписаха сироп от който ми мина.
Най -добре на лекар. Peace

# 7
  • Мнения: 5 362
Най-добре отиди на лекар Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
Сиропът, който на мен ми помогна беше Мукоплант на д-р Тайс. Но пък аз не съм пушила и кашлицата ми си беше от настинка. Така че, по-добре се консултирай с лекар.

Лека и спокойна бременност!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 306
на мен за кашлица, причинена от остър ларингит, ми предписаха Тавипек и Проспан сироп

и двете са на билкова основа и са съвместими с бременността, но предполагам е удачно да го установи лекар Peace

иначе, и мен ме предупредиха тогава, че кашлицата може да причини контракции на матката и трябва да се вземат мерки за спирането й навреме

оздравявай Grinning

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 902
Най-добре иди на лекар, както вече са ти казали и другите момичета. Аз имах ужасно силна кашлица около петия месец, чак се давех. Продължи 5 седмици и накрая докторът ми се принуди да ми изпише бромхексин. Тези хапове са по принцип нежелателни по време на бременност, но иначе имаше опасност да си изкашлям бебето - не в буквалния смисъл де. Пих от тях два дни и веднага ми мина. Но го направих едва след като лекарят ми препоръча това. На своя глава не посмях да взема нищо. А и той изчакваше да види дали няма да отшуми само. Проблемът при мен се оказа свързан с една гадна двойна бронхопневмония, която бях карала преди доста години. Оказва се, че засегнатото място остава силно податливо към простуда и при по-тежка настинка веднага се възпалява. Иначе не съм била никога пушач, така че няма връзка с пушенето, поне според мен. Ако си карала някаква по-сериозна пневмония, може да е отражение и от нея. Но това лекар ще ти каже най-точно.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
И аз имахпродължителна суха кашлица, която доста ме тормозеше #Cussing out Беше само от гърлото слава богу, но не се разминах без антибиотик. Пих го до миналата седмица. Аз също те съветвам да отидеш на лекар да установи със сигурност произхода на кашлицата ти. Успех! Simple Smile

# 12
  • Varna
  • Мнения: 439
Много Ви благодаря за съветите момичета - от вчера вече пия Студал и сън доста по-добре. Ако не ми мине до два дни - лекарката каза - антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт