Пъпна херния при новородено

  • 1 570
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте на всички, аз съм нов член на форума. Имам дъщеричка на 26 дена и от два дни ни се появи пъпна херния. Какво ще ни посъветвата как да я лекуваме? Опасна ли е? Очаквам Вашите съвети. Поздрави

# 1
  • София
  • Мнения: 3 188
Тук доста сме говорили за херниите, особено за пъпната.
Когато бебето още е малко, може да опитате залепване на кожата в областта на пъпа с нежен противоалергичен пластир. Но трябва някой вещ педиатър да Ви покаже как става това.
Общо взето това не е проблем, но в някои случаи се стига до операция.

# 2
  • Мнения: 1 589
На 26 дни и вече с пъпна херния???Малко е детето,как се е появила?Преди години и за синът ми казаха,че има п. херния и аз бях готова да го оперираме,но се наложи да напуснем БГ и отложихме операцията.Сега сме в САЩ-обиколих 4 или 5 доктора и всички се чудят за каква пъпна херния говоря(синът ми беше на 3 год.)Тук ми обясняват ,че това са коремни мукули,малко по-раздалечени,но от там няма как да стане изсипване.
Върви на детски хирург,тя е малка,така мисля.

# 3
  • Мнения: 145
Здрасти, на нас педиатърът също ни каза че има пъпна херния и започнахме лепенето с лепенка , но пъпчето секретираше , което доста ме притесняваше и отидохме на друг педиатър , а после и на детски хирург след което се оказа че е гранолом , или остатък от пъпната връв. Мазахме го една седмица и изчезна. Така че съветът ми е да се консултираш с хирург , преди да правиш каквото и да е , защото ако е като нашето е опасно да се лепят лепенки.  А за хернията съм чувала че се свива и изчезва с времето.

# 4
  • Мнения: 2 768
И моят син имаше такъв проблем. Педиатърката ни каза, че има пъпна херния, когато беше на един месец. Просто стоя със специална лепенка месец и половина и това беше. Не се шашкай излишно!

Общи условия

Активация на акаунт