Зимафлуор за зъбите на бебето?

  • 8 879
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
По препоръка на педиатърката аз пия по 1 хапче/ден и кърмя. Според стоматоложката ми основното при зъбите е наследственост и степен на хигиена, а необходимия флуор се набавя с пиене на минерални води.

# 16
  • във фурната
  • Мнения: 593
Не мисля да давам на бебето си отрова за мишки.Жалко че малко късно го разбрах и на баткото давах,даже и аз пиех през първата бременност.Дано няма лоши последици.

# 17
  • Мнения: 148
Аз не съм пила по време на бременността, а и сега не давам на малкия.Мненията наистина са доста противоречиви, аз лично реших да не давам, след като се консултирах с педиатъра ни.

# 18
  • Мнения: 6 164
Аз пих по време на бременността, не давам сега.

# 19
  • Мнения: 3 499
Аз давам Зимафлуор от 2 месец.Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни, както съм чувала абсурдни мнения.Препоръчаха ми го както стоматолога ми /който смятам, че е най-добрия в София/, така и педиатърката ми. Девин с розов етикет не е минерална, с нея приготвям храната на бебето, както и повечето майки.

# 20
  • Мнения: 2 197
Всеки има право на мнение. Това е поредната тема, по която има доказателства и за двете противоположни мнения. Аз лично пия само и единствено минерална вода от 10 години като ги редувам. Мия си зъбите задължително с флуорна паста за зъби. Пила съм Зимафлуор от 5-тия месец докато спрях да кърмя и сега давам на детето си капки Зимафлуор. Не мисля, че това е отрова, а и не мисля, че надхвърля препоръчителната доза. Това си е мое мнение. Също така не мисля, че зъбите са генетично обусловени. Моята баба си отиде без един развален зъб, но помислете какви храни е яла тогава и какво ядем сега. Цялата химия, която се поглъща ежедневно, а също и въздуха, който става все по-замърсен е причина всяко следващо поколение да има все по-лоши зъби.

# 21
  • Мнения: 90
Аз започнах да давам таблетки Цимафлоур+витаминД (комбиниран) когато дъщеря ми от 8 ден до една годинка всяка вечер. След като навърши 1 година започнах да и давам по 1 таблетка Цимафлоур 0,25мг през вечер. Сега е на 4 години и пак така продължаваме.

# 22
  • Мнения: 6 461
Не съм давала и не смятам да давам.

# 23
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Купих но не съм давала нито веднъж. Ти сама си прецени как да постъпиш.

# 24
  • Мнения: 4 621
Аз давах, по съвет на педиатъра.

# 25
  • Мнения: 5 500
....Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни....
Хахаха, мила, докато лежиш на това ухо, знаеш ли колко отрови ще изядеш и изпиеш?
По твоята логика и алкохола и тютюна не са вредни щом се продават по магазините  Mr. Green ?

# 26
  • Мнения: 1 999
Не давам и няма да давам.

# 27
  • Мнения: 683
Интересна ми е тази тема. С първата бременност вземах 1 месец, но после стоматолога каза, по-добре не вземай хапчета, а се храни здравословно. Не съм давала и на детето, ама доста се чудя...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не давам и няма да давам.
Peace

# 29
  • Мнения: 3 360
Не,не давам!Стоматоложката казва,че при добре балансирано хранене,прием на пълноценни млека и минерални води няма нужда от тях!

Общи условия

Активация на акаунт