Зимафлуор за зъбите на бебето?

  • 8 876
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 499
Може би да е вреден, да е противопоказен, да е каквото и да било там - ти ще кажеш, ти си специалиста, обаче отрова.......
NaF е точно това - ОТРОВА!
Ето малко инфо по въпроса, което за съжаление не е на български:
http://www.fluoridation.com/poison.htm
http://fluoridealert.org/
http://www.advancedhealthplan.com/fluoride.html
Първият линк е особено интересен. Там са описани и симптомите при отравяне с флуорид.
Добре де, педиатрите не ги ли четат тия неща.Все пак децата си доверяваме на тях  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Аз също в някои отношения не се доверявам на педи и следвам своите разбирания - например аз съм за късното захранване, а педи за ранното.Познайте кога и как захраних, но за здравето смятам, че не мога да вземам самостоятелни решения.Какво правим тогава, ако да речем детето се разболее спешно, тежко /да чукна на дърво/ и трябва веднага да се потърси лекар.Няма да имам време да ровя и да търся информация по въпроса, пък и диагнози да поставя, ще я закарам на лекар и каквото той реши, не е ли така в крайна сметка. #Cussing out

# 46
  • София
  • Мнения: 410
Selia, не съм против спешната медицина, против съм това да се изписват лекарства "профилактично", разни антибиотици, които в повечето случаи са съвсем излишни и т.н.
Може би да е вреден, да е противопоказен, да е каквото и да било там - ти ще кажеш, ти си специалиста, обаче отрова.......
NaF е точно това - ОТРОВА!
Ето малко инфо по въпроса, което за съжаление не е на български:
http://www.fluoridation.com/poison.htm
http://fluoridealert.org/
http://www.advancedhealthplan.com/fluoride.html
Първият линк е особено интересен. Там са описани и симптомите при отравяне с флуорид.
Добре де, педиатрите не ги ли четат тия неща.Все пак децата си доверяваме на тях  :
Някои четат, други - не, хора разни...така че в крайна сметка всеки сам преценява за себе си.

# 47
  • Мнения: 289
Аз не давам, защото имам негативен опит с голямата ми дъщеря, на която стриктно давах Флуорин. Сега постоянните й зъби са с петна и според стоматолозите, с които се консултирах причината е в прекалената употреба на флуорни препарати. Така че смятам да се въздържа този път.

# 48
  • Мнения: 2 381
Давах от 2 до 4,5 месец и след това спрях.Много негативни мнения прочетох.Новата ни педиатърка също препоръча да спрем приема.

# 49
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Аз не давам, защото имам негативен опит с голямата ми дъщеря, на която стриктно давах Флуорин. Сега постоянните й зъби са с петна и според стоматолозите, с които се консултирах причината е в прекалената употреба на флуорни препарати. Така че смятам да се въздържа този път.
Само това в цялата тема е конкретно изказване против. Моля ви ако имате и други примери, напишете. Не съм давала на децата, не съм пила и аз - просто никой не ми е казвал, че трябва (или че не трябва). Скоро бях на зъболекар и се наложи да ги взема и двамата с мен, стана въпрос за децата и зъболекарката ме попита дали им давам Зимафлуор. Каза да започна да им давам.  Споменах, че сестра ми е давала на голямото дете, а на малкото не (не се е сетила - имат 5 години разлика децата). И докторката ме попита, има ли някакви оплаквания, след като е давала. За нея конкретно не знам - освен, че не искат да и падат зъбите (на 8 г е) - не знам дали е свързано с това.

И затова ми се ще да видя дали има някакви конкретни оплаквания от приемали Зимафлуор.

И още - четох някъде, че в "много европейски страни и САЩ"  питейната вода се флуорира и не се налага да приемат допълнително флуорни таблетки. Казвайте така ли е и къде?

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 15:38 от М_е_г_и

# 50
  • Мнения: 1 382
Купих, но не съм давала

# 51
  • Мнения: 87
недавам и немисля да давам,мисля че кариесите и проблеми със зъбите се обуславят от степента на хигиена на детето от наи-ранна възраст.Няма проблем когато шоколада е в коремчето,нали?Има проблем когато е по зъбите  Laughing

# 52
Давам от началото на 2-рия месец, но вече започнах да се чудя дали да продължа.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 3 069
на мен миналия месец педиатърката ми ми каза да започвам да давам на малката по 4 капки дневно, но да не е непосредствено преди или след приема на кърма (АМ). Също така  ми каза, че не било добре да се дава повече от 250 дни годишно, затова ме посъветва да давам понеделник, вторник, срада и четвъртък, а останалите 3 дни почивка.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 537
На 2 год. чак заведах малката на стоматолог, за профилактичен преглед, тя ми каза:
 1./ вече сме изпуснали млечните зъбки, защото аз по време на бременността не съм пила флуорни таблетки;
2./вече сме изпуснали и първите 6 постоянни зъби, на тази възраст вече се изграждал 7-мия, защото до сега не съм и давала флуорни таблетки;
3./токсичността на флуора се отнася за чистата му форма, а не като съставка в лекарството;
4./каза да и давам по 2 капки на ден, не както пише - по 4;
5./това, което пише и Internet, може да е научно доказано, но не и медицински /като ми даде пример с откривателя на лекарството и неговите внуци всички поемали от лекарството и нямащи нито един развален зъб/
Колкото до темата -  давам от 1 мес. насам по 2 капки на ден.

# 55
  • Мнения: 2 237
AFRODITA ,браво,напълно подкрепям !!! Peace

За мен също тези капки са поредната манипулация ,целяща да напълни нечии джоб (в случая на производителите на тези капки) Някои хора знаят,че майката е способна на всичко за детето си и добре го използват.Само не мога да се начудя на тези зъболекари дето подкрепят даването на тези капки   newsm78 Моят зъболекар,когото много ценя и уважавам,е твърдо против и казва че Зимафлуора с нищо,ама с нищо не помага и че е пълна глупост.
Аз също познавам деца взимали тези капки,които имат ужасни зъби.
така че,айде нЕма нужда някой да ме убеждава колко било полезно да взимаш тези капки и как предпазвали от кариес.Дрън-дрън му викам аз на това.
С две думи - не съм давала и съм против.

# 56
  • Мнения: 167
......
това, което пише и Internet, може да е научно доказано, но не и медицински ....

Простете моята необразованост, но допреди да прочета този постинг си мислех, че медицината е наука.
 smile3511

# 57
  • София
  • Мнения: 6 129
Аз не давам, защото имам негативен опит с голямата ми дъщеря, на която стриктно давах Флуорин. Сега постоянните й зъби са с петна и според стоматолозите, с които се консултирах причината е в прекалената употреба на флуорни препарати. Така че смятам да се въздържа този път.

Какъв цвят са петната по зъбките на дъщеря ти?
Аз не съм пила зимафлуор като бременна, нито съм давала на детето. Но преди известно време на дъщеря ми и се появиха оранжеви петна по зъбите (дори бях пуснала тема във форума). Първото, което ме попита зъболекарката е "Да не би да и даваш флуор или флуорирана минерална вода?"
А не съм давала, защото и гинеколога ми и педиатъра бяха категорично против. После и аз започнах да чета и сега дори търся нефлуорирана паста за зъби, ама са малко такива.

# 58
  • Мнения: 359
педи ме посъветва да не давам!

# 59
  • Мнения: 480
Нито аз съм пила, нито на детето съм давала флуор под каквато и да е лекарствена форма. Даже безфлуоридна паста съм му купила, защото надвишаването на дозата му в организма не било безвредно. Той си го набавя от млякото и сиренето

Общи условия

Активация на акаунт