Зимафлуор за зъбите на бебето?

  • 8 898
  • 77
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
интересува ме някоя от вас давала ли е Зимафлуор на бебето за зъбките и от кога? Ние сме на 7 мес. и половина и още не съм давала.

# 1
  • Мнения: 146
Попитай си стоматолога защото на мен гинеколога ми казаха, че след като не съм взимала флуор по време на бременноста трябвало от 20 ден след раждането да се дават капки Зимафлуор на бебето. Обадих се на стоматолога ми и той ми каза, че след като пия минерална вода Хисар, Девин или Велинград не трябва да се дава на бето флуор защото тези води то съдържат 4 пъти над нормата, а аз пия такива води разбирасе с почивки през цялата бренност. Ако се кърми положението е същото и се оказа, че бето си е набавило нужния флуор и отгоре по този начин. Направи си консулнация с педиатър или стомотолог.

# 2
  • София
  • Мнения: 480
"За" и "Против" капките Зимафлуор
Аз не му давам и няма да му давам на моя син.

# 3
  • Мнения: 80
Един познат стоматолог ми каза,че има 2 дечица,който идват на профилактияни прегледи на по 5 и 7 год,на които майките са приемали Флуор през втората половина на бременноста,а после и децата са приемали редовно флуор-нямали нито един кариес-според мен давай на детето преварена или деминерализирана/"Кристал "/вода пък ако щеш и директно от чешмата-защото и розовата Девин,и Тhorn spring-са минерални и не е препоръчително да се дават на малки деца

# 4
  • Марс
  • Мнения: 439
И мен тази тема ме интересува много, записвам се да я следя.
Но определено аз давах Зимафлуор първите няколко дни, но накрая се отказах. / все си мисля, че го "тровя" напразно с всякакви глупости./

# 5
  • Мнения: 5 500
Не съм и няма да давам.
Не смятам, че би му помогнало да няма кариеси, поредната спекулация е това и колкото повече майки се усетят за това, толкова по-добре за децата им.

# 6
  • Мнения: 690
Аз пък давам след консултация с педито. Консултирай се и реши - всяка майка най-добре чувства какво да прави.

# 7
  • Мнения: 2 082
Цитат
все си мисля, че го "тровя" напразно с всякакви глупости./
правилно си мислиш.аз лично съм против.ако трябва е по-добре да пие по чаша мин.вода с флуор.иначе трябва да се следи флуора да не се предозира-за всяка възраст има определени милиграми.ако приема капки,детето не трябва да пие мин.вода ,да гълта пастата за зъби и други неща,които съдържат флуор.аз все си мисля,че здравите зъби се дължат на ген

# 8
  • София
  • Мнения: 2 160
Давам от 6-я месец, по препоръка на моята зъболекарка. Педито нищо не ми беше казала.Когато и съобщих че давам Зимафлор, тя ми каза : "Ами добре". Тъй ,че според мен всяка майка сама си решава... Peace

# 9
  • Мнения: 7 723
Напоследък има доста противоречиви мнения по въпроса. newsm78
На голямата ми дъщеря съм й давала отрано, но сега много- много не смея. Не е зле да се консултираш с повече специалисти, да поставиш нещата на кантар и сама да вземеш решение- дали да даваш и откога. Peace

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не давам и не мисля да давам Naughty

# 11
  • Мнения: 1 448
Зимафлуора трябва да се пие още от 5-ия месеца на бремеността , когато се формират зъбните зародиши  Peace Ето вижте тук - http://bezrecepta.abv.bg/zymafluor.html, по темата - не давам!!!

# 12
  • Мнения: 619
Тук никой не дава на бебетата зимафлоур,и аз не давам.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм и няма да давам.
Не смятам, че би му помогнало да няма кариеси, поредната спекулация е това и колкото повече майки се усетят за това, толкова по-добре за децата им.


Абсолютно  Peace

# 14
Давай смело зимафлуор на детето. Аз пих хапчета зимофлуор докато бях бременна. След като родих и беба стана на 3 месеца започнах да й давам по 4 капки всеки ден по препоръка на педиатърката разбира се.

# 15
  • Мнения: 474
По препоръка на педиатърката аз пия по 1 хапче/ден и кърмя. Според стоматоложката ми основното при зъбите е наследственост и степен на хигиена, а необходимия флуор се набавя с пиене на минерални води.

# 16
  • във фурната
  • Мнения: 596
Не мисля да давам на бебето си отрова за мишки.Жалко че малко късно го разбрах и на баткото давах,даже и аз пиех през първата бременност.Дано няма лоши последици.

# 17
  • Мнения: 148
Аз не съм пила по време на бременността, а и сега не давам на малкия.Мненията наистина са доста противоречиви, аз лично реших да не давам, след като се консултирах с педиатъра ни.

# 18
  • Мнения: 6 164
Аз пих по време на бременността, не давам сега.

# 19
  • Мнения: 3 500
Аз давам Зимафлуор от 2 месец.Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни, както съм чувала абсурдни мнения.Препоръчаха ми го както стоматолога ми /който смятам, че е най-добрия в София/, така и педиатърката ми. Девин с розов етикет не е минерална, с нея приготвям храната на бебето, както и повечето майки.

# 20
  • Мнения: 2 197
Всеки има право на мнение. Това е поредната тема, по която има доказателства и за двете противоположни мнения. Аз лично пия само и единствено минерална вода от 10 години като ги редувам. Мия си зъбите задължително с флуорна паста за зъби. Пила съм Зимафлуор от 5-тия месец докато спрях да кърмя и сега давам на детето си капки Зимафлуор. Не мисля, че това е отрова, а и не мисля, че надхвърля препоръчителната доза. Това си е мое мнение. Също така не мисля, че зъбите са генетично обусловени. Моята баба си отиде без един развален зъб, но помислете какви храни е яла тогава и какво ядем сега. Цялата химия, която се поглъща ежедневно, а също и въздуха, който става все по-замърсен е причина всяко следващо поколение да има все по-лоши зъби.

# 21
  • Мнения: 90
Аз започнах да давам таблетки Цимафлоур+витаминД (комбиниран) когато дъщеря ми от 8 ден до една годинка всяка вечер. След като навърши 1 година започнах да и давам по 1 таблетка Цимафлоур 0,25мг през вечер. Сега е на 4 години и пак така продължаваме.

# 22
  • Мнения: 6 461
Не съм давала и не смятам да давам.

# 23
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Купих но не съм давала нито веднъж. Ти сама си прецени как да постъпиш.

# 24
  • Мнения: 4 621
Аз давах, по съвет на педиатъра.

# 25
  • Мнения: 5 500
....Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни....
Хахаха, мила, докато лежиш на това ухо, знаеш ли колко отрови ще изядеш и изпиеш?
По твоята логика и алкохола и тютюна не са вредни щом се продават по магазините  Mr. Green ?

# 26
  • Мнения: 1 999
Не давам и няма да давам.

# 27
  • Мнения: 683
Интересна ми е тази тема. С първата бременност вземах 1 месец, но после стоматолога каза, по-добре не вземай хапчета, а се храни здравословно. Не съм давала и на детето, ама доста се чудя...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не давам и няма да давам.
Peace

# 29
  • Мнения: 3 360
Не,не давам!Стоматоложката казва,че при добре балансирано хранене,прием на пълноценни млека и минерални води няма нужда от тях!

# 30
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз не давам  Peace
Нито педиатъра, нито стоматоложката ми го препоръчват

# 31
  • София
  • Мнения: 410
Не давам и никой, дори педиатър и стоматолог, не може да ме убеди да го давам.
Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни, както съм чувала абсурдни мнения.
Май твоето мнение е абсурдно. Вземи прочети малко Токсикология и Химия на отровите и после реши дали да даваш Зимафлуор на детето си (и не само флуор).

# 32
  • Мнения: 3 500
....Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни....
Хахаха, мила, докато лежиш на това ухо, знаеш ли колко отрови ще изядеш и изпиеш?
По твоята логика и алкохола и тютюна не са вредни щом се продават по магазините  Mr. Green ?

Съгласна съм с тебе.Ама аз съм чувала точно такива мнения, че е отрова в буквалния смисъл на думата.Нищо, което се взема от аптеките не е полезно.Аз не казвам, че е, но че е отрова е абсурдно.И не само алкохола и цигарите, нищо полезно няма в продуктите, които се предлагат по в днешно време в магазините - всичко са боклуци - консерванти, оцветители, захар и т.н.Да, вредни са, но чак отровни.Ми ние всички да сме измрели досега.Ние не водим здравословен начин на живот, просто нямаме условия за това, защото и плод от пазара да си купиш той не е истински.На какво ухо да лежа, аз "отровите" всеки ден си ги ям, както и ти, Зимафлуора да ни е проблема...

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 20:24 от Selia

# 33
  • Мнения: 3 500
Не давам и никой, дори педиатър и стоматолог, не може да ме убеди да го давам.
Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни, както съм чувала абсурдни мнения.
Май твоето мнение е абсурдно. Вземи прочети малко Токсикология и Химия на отровите и после реши дали да даваш Зимафлуор на детето си (и не само флуор).
Ох, като почнете да се правите на начетени вие сте абсурдните.Я ходи си чети книжките по Токсикология и остави аз да си чета каквото си искам и да давам на детето си каквото искам.Ти сигурно твоето дете го гледаш в стерилна среда и само здравословни храни от градината предлагаш.Какво ми е мнението не е твоя работа да го оценяваш, не съм на изпит пред тебе.И ти много неща не знаеш, ама две неща си прочела и тръгваш да се правиш на велика.

# 34
  • Мнения: 1 101
След като прочетох и чух достатъчно мнения за и против Зимафлуора, реших, че няма да го давам на сина си.

# 35
  • Мнения: 3 500
След като прочетох и чух достатъчно мнения за и против Зимафлуора, реших, че няма да го давам на сина си.
Поздравявам те. Така се прави. Четеш, преценяваш и вземаш твърдо решение за себе си.

# 36
  • София
  • Мнения: 410
Не давам и никой, дори педиатър и стоматолог, не може да ме убеди да го давам.
Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни, както съм чувала абсурдни мнения.
Май твоето мнение е абсурдно. Вземи прочети малко Токсикология и Химия на отровите и после реши дали да даваш Зимафлуор на детето си (и не само флуор).
Ох, като почнете да се правите на начетени вие сте абсурдните.Я ходи си чети книжките по Токсикология и остави аз да си чета каквото си искам и да давам на детето си каквото искам.Ти сигурно твоето дете го гледаш в стерилна среда и само здравословни храни от градината предлагаш.Какво ми е мнението не е твоя работа да го оценяваш, не съм на изпит пред тебе.И ти много неща не знаеш, ама две неща си прочела и тръгваш да се правиш на велика.
Ми к'во да ти кажа...доста изпити съм издържала по химия, включително Токсикология и Химия на отровите. Не са само "някакви книжки" Laughing
Сега сериозно...не мога да ти кажа какво да даваш или не на детето си, просто ми стана смешно как така се изказваш по въпроси, от които хал хабер си нямаш. А ако наистина се интересуваш от информацията за флуора, то напиши в гугъл "fluoride damage" и чети Peace

# 37
  • Мнения: 3 500
Да, нямам си хал хабер, просто някаква логика ми се върти в главата.Сега не ми казвайте, бе хора, че вече и на бебетата ни изписват капки, които са абсолютно вредни, противопоказни и отровни, че вечеееееее.... #Cussing out
dutci аз не се изказвам в смисъл, че разбирам от химия или от там каквото, имам доверие в лекарите, може би неоправдано, ама ако тръгна за всяко нещо, което купя от пазара или ми предпише лекаря да ровя, да търся, да се чудя, сигурна съм, че винаги ще намеря някакъв недостатък, нещо противопоказно, нещо нежелателно.Аз казах, че абсурдно ми звучи само това, че е отрова.Никакви аргументи в полза на това твърдение не съм чула досега.Моля, ако има някой отровен и умрял от Зимафлуора да ми се обади. Simple Smile
Може би да е вреден, да е противопоказен, да е каквото и да било там - ти ще кажеш, ти си специалиста, обаче отрова.......

# 38
  • Мнения: 167
Хайде да се разберем: Щом дадено вещество вреди на организма, значи то е отрова. Peace
Отрова не означава, че непременно трябва да се гътнеш от нея, всъщност много зависи от дозите. И да - това, което се съдържа във флуорните таблетки се е използвало като отрова за мишки. Ако погълнеш 5 опаковки зимафлуор не знам дали ще са ти достатъчни за да умреш, но до Бърза помощ ще стигнеш със сигурност. Ох, малко на изуст говоря, ама ако взема да си изровя лекциито по Токсикохимия ще мога да ти кажа леталната доза  Mr. Green
За всеки случай знам, че децата се натравят лесно с пасти за зъби, ако не ги гледаш осторожно.

По отношение на цигарите също има противоречиви мнения... само дето напоследък е засилена кампанията против. Аз самият съм пушач и знам, че никой не е умрял от една цигара и не виждам с какво една цигара е по-вредна от една миене на зъбки с флуорна паста?  Sunglasses

В крайна сметка освен дозата, допринася и това колко дълго приемаш отровата. Тя си те убива, но по мъничко. Днеска си на 20, утре си на 30, то си се трупат отровките и ти променят клетките и организма като цяло. Дали ще е рак, дали ще е нещо друго, рано или късно отражението ще дойде. Погледнете бабите и дядовците си. Техните болести скоро ще се проявят и във вашите родители. А не след дълго и в нас самите. Това, от което хората преди години се разболяваха след като минат 70-те, нас ще ни удари още след като навършим 50. Много черно ли гледам на живота? Ами просто в такава среда живеем - ВРЕДНА.
Баба ми като малка не е яла Йогурт, яла е кисело мляко. Пила е боза, а не кафява кашица с подсладители. Дори не съм сигурен, че е имала с какво да си мие зъбите, нито пък смятам, че са я ваксинирали много-много. Е да, вече не е толкова здрава, както преди, но пък е на 80 (едната на 79, другата на 83 ако трябва да сме точни). Ама аз си знам, че ако изкарам толщва ще е цяло чудо  Sad

Та така де... ако нашето поколение кауза пердута, защо поне не се опитаме да предпазим децата си?

# 39
  • Мнения: 22 842
Не съм и няма да давам.
Не смятам, че би му помогнало да няма кариеси, поредната спекулация е това и колкото повече майки се усетят за това, толкова по-добре за децата им.

Peace

# 40
  • Мнения: 22 842
Тук никой не дава на бебетата зимафлоур,и аз не давам.
И в Испания не се дава флуор нито на бременните,нито на бебетата.

# 41
  • София
  • Мнения: 410
Може би да е вреден, да е противопоказен, да е каквото и да било там - ти ще кажеш, ти си специалиста, обаче отрова.......
NaF е точно това - ОТРОВА!
Ето малко инфо по въпроса, което за съжаление не е на български:
http://www.fluoridation.com/poison.htm
http://fluoridealert.org/
http://www.advancedhealthplan.com/fluoride.html
Първият линк е особено интересен. Там са описани и симптомите при отравяне с флуорид.

# 42
  • Марс
  • Мнения: 439
Ей, ей ей е стига сте се карали де. Аз написах отрова в кавички, щот тъпчат бебетата с всевъзможни капки и затуй така се изразих newsm78

# 43
  • Мнения: 5 500
Да, нямам си хал хабер, просто някаква логика ми се върти в главата.Сега не ми казвайте, бе хора, че вече и на бебетата ни изписват капки, които са абсолютно вредни, противопоказни и отровни, че вечеееееее.... #Cussing out
Оф, спамя ама не мога да не го кажа: Аз съм от тия дето не вярват на 100% на лекарите! Всичко казано и предписано поставям под съмнение, чета, търся и питам дали да го направя!
Съвсем друг е въпроса, че изобщо не си гледам децата по педиатърски съвети, а по майчинския си инстинкт!
В тоя смисъл не бих дала на децата си нещо само щото е предписано от лекар!

# 44
  • Мнения: 4 978
Не давам, форума ми помогна много за взимането на това решение!   
dutci, tsigahrah,   bouquet

....изобщо не си гледам децата по педиатърски съвети, а по майчинския си инстинкт!
В тоя смисъл не бих дала на децата си нещо само щото е предписано от лекар!

 Peace

# 45
  • Мнения: 3 500
Може би да е вреден, да е противопоказен, да е каквото и да било там - ти ще кажеш, ти си специалиста, обаче отрова.......
NaF е точно това - ОТРОВА!
Ето малко инфо по въпроса, което за съжаление не е на български:
http://www.fluoridation.com/poison.htm
http://fluoridealert.org/
http://www.advancedhealthplan.com/fluoride.html
Първият линк е особено интересен. Там са описани и симптомите при отравяне с флуорид.
Добре де, педиатрите не ги ли четат тия неща.Все пак децата си доверяваме на тях  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Аз също в някои отношения не се доверявам на педи и следвам своите разбирания - например аз съм за късното захранване, а педи за ранното.Познайте кога и как захраних, но за здравето смятам, че не мога да вземам самостоятелни решения.Какво правим тогава, ако да речем детето се разболее спешно, тежко /да чукна на дърво/ и трябва веднага да се потърси лекар.Няма да имам време да ровя и да търся информация по въпроса, пък и диагнози да поставя, ще я закарам на лекар и каквото той реши, не е ли така в крайна сметка. #Cussing out

# 46
  • София
  • Мнения: 410
Selia, не съм против спешната медицина, против съм това да се изписват лекарства "профилактично", разни антибиотици, които в повечето случаи са съвсем излишни и т.н.
Може би да е вреден, да е противопоказен, да е каквото и да било там - ти ще кажеш, ти си специалиста, обаче отрова.......
NaF е точно това - ОТРОВА!
Ето малко инфо по въпроса, което за съжаление не е на български:
http://www.fluoridation.com/poison.htm
http://fluoridealert.org/
http://www.advancedhealthplan.com/fluoride.html
Първият линк е особено интересен. Там са описани и симптомите при отравяне с флуорид.
Добре де, педиатрите не ги ли четат тия неща.Все пак децата си доверяваме на тях  :
Някои четат, други - не, хора разни...така че в крайна сметка всеки сам преценява за себе си.

# 47
  • Мнения: 289
Аз не давам, защото имам негативен опит с голямата ми дъщеря, на която стриктно давах Флуорин. Сега постоянните й зъби са с петна и според стоматолозите, с които се консултирах причината е в прекалената употреба на флуорни препарати. Така че смятам да се въздържа този път.

# 48
  • Мнения: 2 381
Давах от 2 до 4,5 месец и след това спрях.Много негативни мнения прочетох.Новата ни педиатърка също препоръча да спрем приема.

# 49
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Аз не давам, защото имам негативен опит с голямата ми дъщеря, на която стриктно давах Флуорин. Сега постоянните й зъби са с петна и според стоматолозите, с които се консултирах причината е в прекалената употреба на флуорни препарати. Така че смятам да се въздържа този път.
Само това в цялата тема е конкретно изказване против. Моля ви ако имате и други примери, напишете. Не съм давала на децата, не съм пила и аз - просто никой не ми е казвал, че трябва (или че не трябва). Скоро бях на зъболекар и се наложи да ги взема и двамата с мен, стана въпрос за децата и зъболекарката ме попита дали им давам Зимафлуор. Каза да започна да им давам.  Споменах, че сестра ми е давала на голямото дете, а на малкото не (не се е сетила - имат 5 години разлика децата). И докторката ме попита, има ли някакви оплаквания, след като е давала. За нея конкретно не знам - освен, че не искат да и падат зъбите (на 8 г е) - не знам дали е свързано с това.

И затова ми се ще да видя дали има някакви конкретни оплаквания от приемали Зимафлуор.

И още - четох някъде, че в "много европейски страни и САЩ"  питейната вода се флуорира и не се налага да приемат допълнително флуорни таблетки. Казвайте така ли е и къде?

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 15:38 от М_е_г_и

# 50
  • Мнения: 1 382
Купих, но не съм давала

# 51
  • Мнения: 87
недавам и немисля да давам,мисля че кариесите и проблеми със зъбите се обуславят от степента на хигиена на детето от наи-ранна възраст.Няма проблем когато шоколада е в коремчето,нали?Има проблем когато е по зъбите  Laughing

# 52
Давам от началото на 2-рия месец, но вече започнах да се чудя дали да продължа.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
на мен миналия месец педиатърката ми ми каза да започвам да давам на малката по 4 капки дневно, но да не е непосредствено преди или след приема на кърма (АМ). Също така  ми каза, че не било добре да се дава повече от 250 дни годишно, затова ме посъветва да давам понеделник, вторник, срада и четвъртък, а останалите 3 дни почивка.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 537
На 2 год. чак заведах малката на стоматолог, за профилактичен преглед, тя ми каза:
 1./ вече сме изпуснали млечните зъбки, защото аз по време на бременността не съм пила флуорни таблетки;
2./вече сме изпуснали и първите 6 постоянни зъби, на тази възраст вече се изграждал 7-мия, защото до сега не съм и давала флуорни таблетки;
3./токсичността на флуора се отнася за чистата му форма, а не като съставка в лекарството;
4./каза да и давам по 2 капки на ден, не както пише - по 4;
5./това, което пише и Internet, може да е научно доказано, но не и медицински /като ми даде пример с откривателя на лекарството и неговите внуци всички поемали от лекарството и нямащи нито един развален зъб/
Колкото до темата -  давам от 1 мес. насам по 2 капки на ден.

# 55
  • Мнения: 2 237
AFRODITA ,браво,напълно подкрепям !!! Peace

За мен също тези капки са поредната манипулация ,целяща да напълни нечии джоб (в случая на производителите на тези капки) Някои хора знаят,че майката е способна на всичко за детето си и добре го използват.Само не мога да се начудя на тези зъболекари дето подкрепят даването на тези капки   newsm78 Моят зъболекар,когото много ценя и уважавам,е твърдо против и казва че Зимафлуора с нищо,ама с нищо не помага и че е пълна глупост.
Аз също познавам деца взимали тези капки,които имат ужасни зъби.
така че,айде нЕма нужда някой да ме убеждава колко било полезно да взимаш тези капки и как предпазвали от кариес.Дрън-дрън му викам аз на това.
С две думи - не съм давала и съм против.

# 56
  • Мнения: 167
......
това, което пише и Internet, може да е научно доказано, но не и медицински ....

Простете моята необразованост, но допреди да прочета този постинг си мислех, че медицината е наука.
 smile3511

# 57
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз не давам, защото имам негативен опит с голямата ми дъщеря, на която стриктно давах Флуорин. Сега постоянните й зъби са с петна и според стоматолозите, с които се консултирах причината е в прекалената употреба на флуорни препарати. Така че смятам да се въздържа този път.

Какъв цвят са петната по зъбките на дъщеря ти?
Аз не съм пила зимафлуор като бременна, нито съм давала на детето. Но преди известно време на дъщеря ми и се появиха оранжеви петна по зъбите (дори бях пуснала тема във форума). Първото, което ме попита зъболекарката е "Да не би да и даваш флуор или флуорирана минерална вода?"
А не съм давала, защото и гинеколога ми и педиатъра бяха категорично против. После и аз започнах да чета и сега дори търся нефлуорирана паста за зъби, ама са малко такива.

# 58
  • Мнения: 359
педи ме посъветва да не давам!

# 59
  • Мнения: 480
Нито аз съм пила, нито на детето съм давала флуор под каквато и да е лекарствена форма. Даже безфлуоридна паста съм му купила, защото надвишаването на дозата му в организма не било безвредно. Той си го набавя от млякото и сиренето

# 60
  • Мнения: 176
Изобщо не съм изненадана. Явно за пореден път се доказва старата приказка, че колкото хора /в случая лекари/ - толкова мнения...По време на бремеността ми не е ставало дума да пия нещо, което да предопредели здравината на зъбите на бъдещото ни бебче  newsm78 newsm78...не съв се сещала да проявя самоинициатива и да питам за това...
А след като се роди Калина педиатъра ни каза, че едва с поникването на първото зъбче трябва за започне приема на Зимафлуор. Така и направихме. При нас първо зъбче се появи доста късно /сравнявайки с повечето случаи тук из форума/ - в последната седмица на 7-мия месец...та оттогава започнах да давам въпросното лекарство. Едва ли е отровно и вредно и едва ли някой би злоупотребявал с него....Вярно, че едно време не е имало Зимафлуор и не се е знаело как да се вземат превантивни мерки и да се полагат по-добри грижи за детето. Но това едва ли значи, че трябва да отричаме всичко, което медицината е открила в наша полза. Ако следваме тази логика на отрицание, то хайде да не се възползваме от фолиевата киселина, от средствата за анестезия и намаляване на болка при раждане, от презервативите и т.н....
Това, разбира се е само мое мнение и в никакъв случай не бих искала то да се приеме като някакво  заяждане или критика към останалите идеи, споделени тук  Hug

# 61
  • Мнения: 3 456
Давах за много кратко, после спрях.

# 62
  • Мнения: 374
Давам по съвет на педиатъра от 9 месец.

# 63
az pak mu davam ve4e pet meseca zimaflur po predpisanie na moq stomatolog i se nadqvam da e za hubavo ,4e vie napravo me stresirahte s tiq petna, da nebi da sa ot ne6to drugo ?

# 64
daje imam ugrizeniq 4e mi kazaha po vreme na bremenostta da piq zimafluf a az ne go vzemah  i za tova sega mu davam kapki po 4etiri na den a sled 6estiq mesec po4ivka

# 65
  • Мнения: 2 242
не съм давала и няма да давам
аз също не съм приемала допълнително под каквато и да е било форма
също така ползваме без-флуорна паста за зъби и не консумираме обогатени продукти

# 66
  • Мнения: 171
Давам и не виждам нищо лошо в това.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 946
На мен ми ги изписа лекарят, който следи бременността. Пия ги редовно.
Темата обаче ме накара да се замисля и да потърся повече информация.
Записвам се, да я следя.

# 68
  • Мнения: 8
Давам по 4 капки през 2 седмици по препоръка на педиатъра. Против лекарствата съм по принцип, но мисля че това е начин да предпазя детето си от проблеми със зъбчетата.

# 69
  • София
  • Мнения: 4 588
Педиатърката го изписа, но мисля да не давам.

# 70
# 71
  • Мнения: 521
Аз пих по време на бременността, не давам сега.

 Peace

# 72
  • Мнения: 9 973
не съм пила и не давам Peace

# 73
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз през първата бременност пих. А след като се роди, не съм й давала.

Сега все още не са ми предписвали, а и не знам дали ще пия.

# 74
  • Мнения: 1 049
Давах след 6 месец, но вече не. Peace

# 75
  • Мнения: 4 451
Не съм давала и не бих давала.

# 76
  • Мнения: 232
Не вярвам аз на такива реклами.Гледахте ли снощи за интимия гел ,който предпазвал от рак на матката?И народа масово изкупува продукта. Та нашата работа е същата.

# 77
  • Мнения: 8 999
Давах, но не редовно. Просто забравях, но не съм си го слагала на сърцето. Когато се сетя - тогава. Аз така и витамини давам - през няколко дни, а като свърши опаковката минават месеци, докато се сетя да купя нова.

Общи условия

Активация на акаунт