Температура 37?

  • 5 046
  • 11
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Какво може да ми е, подържам тем. 37 градуса от два дни, като пия парацетамол я смъквам и след 3 часа пак, боли ме глава само и ми е малко отпаднало, нямам други оплаквания, може би и малко хрема.
Знам, че е лоша температура, джи пи то ми се усмихва само - чайчета, вит.с, парцетамол....много ми е страшно нещо... Confused

# 1
  • Мнения: 1 428
А сигурна ли си,че това не е нормалната ти телесна температура.Аз от една година всяка вечер си вдигам 37.2 ,но при колкото и лекари да съм отишла ,всеки ми казва ,че съм здрава.Може и на психична основа да я вдигаш.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 880
щом е само от два дни, явно е някаква настинка, изобщо не се притеснявай.

аз самата имам доста висока температура - 37.1, 37.2 след раждането и колкото и изследвания да съм правила няма причина за нея. последно ми казаха, че някакъв център в мозъка ми, където се определя телесната температура /май хипофизата, ама дано не дрънкам глупости/ под влияние на стрес или хормони се е разбичкал образно казано и затова имам по-висока температура.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Сигурна сам Confused, чувствам се като болна, но не мога да разбера защо не се влияе дълготрайно от парцетамол..

# 4
  • София
  • Мнения: 3 880
пак съм аз, защото се сетих още нещо. когато ходих на ендокринолог миналата година заради моята повишена температура тя ми каза да я следя и записвам по часове и да наблюдавам дали се повлиява от парацетамол. при мен изобщо не помрдъдваше независимо от хапчета все си беше 37.2.
при теб щом се повлиява, а после пак се качва най-вероятно е вирусно. предавам ти какво ми бяха казали.

# 5
  • Мнения: 7 106
А защо се опитваш да свалиш Т 37 градуса? Остави организма ти да се пребори, високата Т е реакция на организма срущу вируса, така сам го морИ. парацетамола няма да те излекува, а само излишно пиеш хапове. виж, ако Т се покачи над 38,5 и се чувстваш некомфортно от това, тогава пий, сега няма никакъв смисъл.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ви благодаря за отговорите  bouquet, много съм объркана, защото се чувствам некомфортно, чувствам че се разболявам и осцилококсинум  - така ли се казваше Embarassed, пих и нищо Sad

# 7
  • Мнения: 30
 PeaceОт личния ми опит с детето изчакай,но не прекалено дълго.Ако имаш възпалителен процес?Не е много сигурно дали организма ти ще се справи сам.В момента навсякъде е птлно с бацили и какви ли не вируси.Не разчитай и само на GP-то си , защото житейският ми опит последните осем години показва друго.Преди 6 години изкарах белодробна тромбоемболия /установи ми я не личният лекар/ И ако майка ми и мъжа ми не ме бяха натиснали да отида при препоръчания от доктор Ана Бърова, професор Никола Алексиев,сега щях да съм белодробен инвалид/ а съм само на 32 години/.Това не ми е наследствено,а го получих от противозачатъчни/пак предписани от лекар/

# 8
  • Мнения: 2 082
А защо се опитваш да свалиш Т 37 градуса? Остави организма ти да се пребори, високата Т е реакция на организма срущу вируса, така сам го морИ. парацетамола няма да те излекува, а само излишно пиеш хапове. виж, ако Т се покачи над 38,5 и се чувстваш некомфортно от това, тогава пий, сега няма никакъв смисъл.
и според мен остави организма да се бори-не сваляй температурата.действай върху имунитета-повече течности/в шипковия чай има много вит.с/лимони и т.н

# 9
  • Мнения: 1 737
чувствам се като болна, но не мога да разбера защо не се влияе дълготрайно от парцетамол..

Защото температурата е полезна реакция на имунната система, чрез която организма сам убива голяма част от вирусите и спира тяхното размножаване. Като се сваля умишлено с парацетамол, вирусите си живеят, размножават се, даже купон вдигат... Grinning И за това ти става отново зле и имунната ти система реагира отново. За това температура до 39 градуса не се сваля, само се следи редовно. Ако надвиши 39 гр, тогава става опасно и може да се пие парацетамол, но това се случва по рядко. Много често при грип се вдига умерена темп около 38 - 38,5 и ако човек я остави, след ден ще бъде много по-здрав, от колкото ако я сваля многократно. Също се търси лекарска помощ ако ниската темп. се поддържа повече от 5-6 дни.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Говорих снощи пак с джи пи то, нейното мнение е че 37 градуса не е температура Rolling Eyes, вече не знам какво да й кажа....

# 11
  • София
  • Мнения: 11 692
Говорих снощи пак с джи пи то, нейното мнение е че 37 градуса не е температура Rolling Eyes, вече не знам какво да й кажа....
Наистина лекарите смятат,че 37 не е температура!Аз си мисля,че по-тревожно щеше да бъде, ако имаш 37 и никакви други признаци.А ти усещаш дискомфорт и навярно някой вирус се опитва да те пребори!Мисля,че нямаш повод за притеснение,по-скоро не му се давай на вируса!
Преди години така поддържах 37-37.2 /след обед през лятото/ без каквито и да било други симптоми и много се бях ошашкала. Направих си изследвания,които показаха,че нищо ми няма и температурата изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт