синьо сирене-мога ли да давам на 2год.дете

  • 3 310
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Малкият ми е на 2 год. , обожава и яде на поразия синьо сирене-не мога да се скрия да го ям тайно все пак.Нещо обаче започва да ме гложди-да не му стане нещо от плесента-някой чувал ли е нещо по въпроса 

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 20:06 от gaba

# 1
  • Мнения: 7 640
ами ти вече го даваш, какъв е смисъла на върпоса newsm78
Плесента може да е благородна, но е плесен.
Моя близка с астма прави пристъпи, само ако мине близко до такова сирене, прецени сама дали е подходящо за дете Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 80
Олелеее!Ти сериозно ме изплаши!

# 3
  • Мнения: 595
Въх!...Не знам............

# 4
  • Мнения: 4 629
Аз не бих давала. Ама ти нали вече даваш? Не разбирам какво питаш - хем може ли, хем аз давам   Crazy

# 5
  • Мнения: 6 461
Аз също не бих дала.
Вече така или иначе си дала на детенцето и като чета поста на PolarFox добре,че нищо му  няма.

# 6
  • Мнения: 1 733
ами ти вече го даваш, какъв е смисъла на върпоса newsm78
Плесента може да е благородна, но е плесен.
Моя близка с астма прави пристъпи, само ако мине близко до такова сирене, прецени сама дали е подходящо за дете Rolling Eyes
Е, да де, ама детенце все пак е на 2 години!!! Отдавна сигурно яде каквото ядат и възрастните. Мисля, че не би трябвало да има проблем, стига да не се прекалява и да не яде всеки ден. А защо не зададеш въпроса на педиатъра? Май той ще ти даде най - правилния отговор!

# 7
  • Мнения: 3 089
сигурна съм, че някъде съм чела статия за сирената. ементал можело от доста рано, а синьото го препоръчвали за след 3 години. но изобщо не мога да се сетя къде е било, за да дам линк.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз си мисля, че не е полезно- нарушава се чревната флора. Но това са си мои разсъждения, не съм го чела или чувала. На моите деца не съм давала никога.

# 9
  • Мнения: 745
Аз също не съм убедена дали може или не, но ти си започнала да му даваш вече - само внимавай с количеството  Wink

# 10
  • Мнения: 694
Мойта щерка от близо година го яде на поразия,  даже има предпочитания към марката, как става не знам newsm78. В седмицата по веднъж си хапва с препечена филия.
На две години прояде и червен хайвер, мислех че няма да и хареса, но......

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не мисля, че подобни деликатеси са добри за детските стомаси. Аз лично не съм давала, а и бих отложила пробата известно време. Най-малкото нищо не губи.

# 12
  • Мнения: 7 640
а, да кажа още нещо за любимото ми синьо сирене.
Обичайната му масленост е над 50%, дъфкахме се в темата за свинското и холестерола, да отбележим и тук този факт.

мими, много аристократично го давате отрано Laughing

# 13
  • Мнения: 7 723
Възможно ли е да не даваме на децата храна, с обяснението, че не е полезна, като самите ние ядем на корем!? #Crazy...особено пък на 2-годишни newsm78
И двдете ми деца са пристрастени към луканка #Crazy
Появи ли се този деликатес в хладилника- и двете висят пред него, умолявайки ме да им дам по още едно парче- последно Praynig
Главите им са вътре в хладилника, докато не свърши- ще вземат пък да хванат минингит #Puppy dog
Единствения начин да предпазя стомасите им от това удоволствие е да не купувам вече.

по темата- незнам какво да ти кажа за благородната плесен newsm78
що не питаш педиатър newsm78

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 14:11 от mylenka

# 14
  • Мнения: 7 803
mylenka аз за това отказах колата например. не може аз да пия, а на тях да не давам. всички забранени неща ги ядем като си легнат малките и това. по темата синьо сирене ще ядат като пълнолетни, аз няма да им дам изобщо. има и доста по-полезни сирена

Общи условия

Активация на акаунт