Маникюрът

  • 7 393
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Сега не ходя, защото са ми отрязани до дъно почти, кожички не режа, само ги набутвам. Признавам, не ми харесва така. Embarassed
Иначе ако ходя, ходя при Роси Трифонова, невероятна е просто, за Пловдив почти съм убедена, че няма по-добра от нея. Каква фантазия, колко красиво рисува, без да е кичозно. По-нататък пак при нея ще си ходя.
На педикюр от доста време не съм ходила, гледам да се оправям вкъщи, но не е много добре положението. Но причината да не ходя е една единствена - абсолютно никакво доверие нямам на хигиената, грам нямам. Поне тези салони, които знам. Ваничките трябва да се дезинфекцират основно след всеки клиент - не съм го видяла никъде това, ножичките и пиличките също, пак не ме задоволява това топкане в спирт ей така за замазване на очите. Въобще откъде я събирате тази смелост за педикюра, не знам. Ако renci знае място, където дезинфекцират както трябва, моля да каже, да си ходя там. Иначе гъбичките са най-малкия минимален проблем, който може да се хване в случай на лоша хигиена.

# 16
  • Мнения: 6 243
Цитат на: PoliaSp
На педикюр от доста време не съм ходила, гледам да се оправям вкъщи, но не е много добре положението. Но причината да не ходя е една единствена - абсолютно никакво доверие нямам на хигиената, грам нямам.

Поли, има един метод за правене на педикюр, при който краката въобще не се киснат в никакви ванички. В СтЗ има една мацка, която така работи - краката ги пръска с разни спрейове, после почиства с една машинка, пак пръска, пак почиства. Всичко е стерилно. Много е приятно и педикюра издържа повече от другия - дето те киснат в сапуунена вода и те стържат с едни ножчета. Ама като не знам как се казва тази метода, нека Ренци да помогне.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз си правя сама маникюра. В живота си съм ходила само 2 пъти на маникюристка- за абитуриентсия ми бал и преди Нова година (за едно тържество). Обаче останах недоволна. Маникюристката така ми отряза една кожичка, че рукна кръв, а лакът беше блед иси личеше засъхналата кръв. Ужас! Imp Мога да се престраша да отида само при изпитана добра и сръчна.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
За мен маникюра е нещо много важно и никога не бих си позволила лака да ми е олющен или ноктите да са ми изпочупени.
Обожавам да се лакирам и да си рисувам върху ноктите. Правя го всеки ден, според зависи от това с какво съм облечена.
Имах и завидно количество снимки, които съм си правила на изрисувани нокти, но при един срив на ПЦ-то се затриха за мое съжаление, но сега наваксвам и снимам всичко което съм лакирала, защото понякога забравям какви идеи са ми дошли.
Ето ви няколко идейки, които са лесни за реализация:




# 19
  • София
  • Мнения: 4 272
Валерия, страхотни са ти идейките! Само че къде при мен сръчна лява ръка #Puppy dog Ако пробвам сама, на дясната ръка сигурно ще изглежда, че си е правило опити някакво хлапе Wink

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: lea
Валерия, страхотни са ти идейките! Само че къде при мен сръчна лява ръка #Puppy dog Ако пробвам сама, на дясната ръка сигурно ще изглежда, че си е правило опити някакво хлапе Wink

Практика му е майката Wink
Сядаш и почваш да лакираш докато постигнеш желаният резултат. На мен лично много ми треперят ръцете и когато се лакирам ми трябва цялата маса, за да си подпирам лактите. Иначе нямам проблем да лакирам друг, леко по-лесно ми е Wink
Това което съм дала като снимков материал са ми точно десните ръце. Вярвам, че ако имаш желание ще се справиш Wink

# 21
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Biby
Сама си правя маникюра и мисля, че се справям добре. Обожавам да рисувам и да си правя декорации.

Ами то това си е талант,аз сама си оформям маникюра, пиля, режа кожи4ки,но...когато се стигне до слагането на лака, имам навсякъде другаде лак, но не и по ноктите....що така.... Thinking  Embarassed

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Валерия много са ти хубави рисунките. Аз обаче не мога да се рисувам и затова ходя на маникюр. Имам у нас лакове за рисуване, но 1-во ме хващат нервите, 2-ро или ще се почеша някъде и ще ми се развали лака и затова у нас си слагам само лак.

# 23
  • Мнения: 46 508
Валерия страхотни са Grinning
Аз преди ходех на маникюрист, но сега сама ги оформям, защото ги държа по-късички Sad

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
По принцип за по-голямо улеснение продават шаблони за декориране, аз лично не съм им фен, но ако се интересувате можете да си купите от http://www.starnailsbg.com камъчетата също са им хубави Simple Smile
Ето ви днешната декорация, понякога от много елементарни неща на вид се получават ефектни декорации:

# 25
  • Мнения: 4 068
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: PoliaSp
На педикюр от доста време не съм ходила, гледам да се оправям вкъщи, но не е много добре положението. Но причината да не ходя е една единствена - абсолютно никакво доверие нямам на хигиената, грам нямам.

Поли, има един метод за правене на педикюр, при който краката въобще не се киснат в никакви ванички. В СтЗ има една мацка, която така работи - краката ги пръска с разни спрейове, после почиства с една машинка, пак пръска, пак почиства. Всичко е стерилно. Много е приятно и педикюра издържа повече от другия - дето те киснат в сапуунена вода и те стържат с едни ножчета. Ама като не знам как се казва тази метода, нека Ренци да помогне.



За съжаление Ренци тук няма да може да помогне. Embarassed
Аз не се занимавам с педикюр понеже честно казано ми е малко гадничко. То си е до човек. Иначе не ми се е случвало тук в Пловдив да ми правят педикюр по този метод със спрейовете. Ще трябва да се поинтересувам, защото звучи добре.

# 26
  • Мнения: 1 072
Валерия, браво, много ми харесаха, и си те бива.

Аз на маникЮр тук не ходя, с ниско отрязани нокти сьм, сама се справям, но не добре. А лак не сьм слагала много отдавна Embarassed В добрите стари времена сегаШния крьстник на детето такива рисунки ми правеШе, страШни, ама аз си исках само ноти да ми прави, такива сребьрни...
На лято белким се стегна малко, 4е то все така... Embarassed срамота. Confused

# 27
  • Мнения: 554
Преди да родя всяка седмица бях на маникюр и един път в месеца на педикюр,но сега доста съм поразредила посещенията Sad !
Инъче цветовете на лаковете избирам според настроението Laughing !

# 28
  • Мнения: 1 014
Този метод за правене на педикюр, който описава sladka hapka, звучи страхотно. И аз си правя педикюра вкъщи, защото ме е гнус. Смятам да опитам.

# 29
Valeria, пусни още идеи, моля те.
Аз също се пробвам, но сама немога нищо да измисля:(

Общи условия

Активация на акаунт