Идеи за отопление

  • 1 096
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Значи, набирам идеи за отопление на около 100 кв.м. етаж от мезонет - т.е. отворено пространство и наличие на стълба. Има ли някои, който да отоплява ефективно подобни площи и как? Уточнявам, че няма изградена камина.

# 1
  • Мнения: 2 259
Ми така като гледам,два климатика инверторни ПАНСОНИК  12 ЩЕ ТИ СВЪРШАТ РАБОТА.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Благодаря! Мислиш ли обаче, че ще насмогнат без да ми издухат главата  newsm78

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Снощи една приятелка ми спомена, за някакви панели с инфрачервени лъчи, които отоплявали добре и икономично, но нямам престава за какво ми говори.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Хм, и аз нямам, ама ще се разтърся. Благодаря ти все пак.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 199
И аз питах за тези радитори тук, но не получих отзиви и все пак решихме да си купим един. Но не сме го монтирали, защото ще местим. Френски са, не са евтини, но били по-икономични от конвекторните радиатори.
Ние взехме този от магазин ритони, можеш да ги видиш на aдрес- http://ritoni.com/results.php?cat_ID=41

# 6
  • Мнения: 2 259
Специално за Панасониците които имам аз ,имат тих режим и не ги чувам.Струята е настроена на горе или силно надолу и аз си се разхождам по къс ръкав и голо д....Не усещам никакво течение.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
valikir, тази 12-ица Панасоник колко кв.м. отоплява. Питам, защото при нас загубата на топлина ще бъде голяма.
wa_wa, ползвали сме конвекторин радиатори, които ни вдигаха сметките ужасно много. Сега сме на климатици и разликата се усеща. А дали ще е така и с тези инфрачервени при условие, че ще отоплявам "хамбар"?! Откровено казано, не можах да намеря кой знае каква информация за тях.
Все пак ви благодаря!

# 8
  • Мнения: 3 211
Специфичното при тези инфрачервени радиатори е, че го пипаш с ръка и е студен, а всъщност чувстваш топлина по тялото си, принципът е да нагрява само, когато има хора, а не въздуха.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Тази фирма във Варна предлага лъчисти радиатори. Аз лично нямам наблюдение.

# 10
  • Мнения: 2 259
С два климатика отоплявам 97 кв. и най-странното е, че са настроени на 22 градуса, а в едната стая термометъра показва 25.Незнам кой не е в ред.Всичко врати са отворени,даже и в килера си топля и гардеробното.А бе супер топличко ми е у дома.

# 11
  • Мнения: 2 259
Аааа, забравих.Ще направим и коментар за сметките след 10.12.Много ми е интересно и нетърпеливо.Очаквам да ме перне стотака и най-малко 20 още отгоре.Ако има обаче повече ,ще има промени в настройките на всичко и всички у дома.По добре все пак малко повече за ток отколкото за лекарства.То май тока стана по евтин от тях.

Общи условия

Активация на акаунт