поверия за Андреевден

  • 3 250
  • 15
  •   1
Отговори
Знаете ли какви са поверията за днешния Андреевден, чух че днес каквото се даде ще се дава пак другата година и то недрява или нещо такова, или че днес пари не се дават защото другата година все ще си даваме на някого

# 1
  • Мнения: 2 259
Това което казваш за даването е на Игнажден,а не днес.От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.

# 2
  • Мнения: 7 640
трябва да се сготви боб, леща или грах

# 3
  • Wonderland
  • Мнения: 702
трябва да се сготви боб, леща или грах
Хм,това не го бях чувала Thinking,не смятам да го спазвам обаче,че гостите ми няма да останат особенно доволни ако им сервирам бобец Grinning.

# 4
  • Мнения: 2 700
От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.

Силно се съмнявам newsm78, при положение, че денят намалява до 22 декември, който е най-късият ден в годината за Северното полукълбо.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само знам, че се хапва царевица.

# 6
  • Мнения: 8 505
Знаете ли какви са поверията за днешния Андреевден, чух че днес каквото се даде ще се дава пак другата година и то недрява или нещо такова, или че днес пари не се дават защото другата година все ще си даваме на някого

 hahahaТочно днес платих наема.
И аз знам за нарастването на деня (да си призная,чух го днес по ТВ).

# 7
  • София
  • Мнения: 245
Тъкмо почвах да готвя грах, когато попаднах на това
трябва да се сготви боб, леща или грах
голямо съвпадение  Laughing

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
трябва да се сготви боб, леща или грах
Хм,това не го бях чувала Thinking,не смятам да го спазвам обаче,че гостите ми няма да останат особенно доволни ако им сервирам бобец Grinning.
Зависи от гоститв все пак - някои може и да са!
Честит имен ден, Андреа! Да си здрава и щастлива!   bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 236
От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.

Силно се съмнявам newsm78, при положение, че денят намалява до 22 декември, който е най-късият ден в годината за Северното полукълбо.

Да, и аз го чух това, че уж започвал да расте денят, не ми е ясно кой го е измислил - наистина ли е възможно да не се е знаело навремето, че до 22 декември денят намалява newsm78

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 702
От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.

Силно се съмнявам newsm78, при положение, че денят намалява до 22 декември, който е най-късият ден в годината за Северното полукълбо.

Наистина се е вярвало, че от днес денят започва да расте с едно царевично зърно, затова се яде царевица.
И аз не знам от къде идва такова галямо разминаване. Преминаването от стар към нов стил обяснава нещата донякъде, но не напълно. Все пак при “новия” стил се “губят” 14 дни, а в случая става дума за 22     newsm78

# 11
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
само знам, че се хапва царевица.

М, да. И аз си хапнах доволно. Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
Чак сега видях темата и не успях да си хапна ни царевица, ни бобец и грах. Последните хич не ги долюбвам  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 360
Ха-съвпадение Hug-вчера готвих бобче.. Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 4 493
само знам, че се хапва царевица.

М, да. И аз си хапнах доволно. Mr. Green
А пуканките - броят ли се??? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт