Минимални осигурителни прагове

  • 3 699
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Не знам дали точно така се казва това, което търся. Предполагам, че майките-юристки ще могат да ми помогнат. Търся нещо като списък на всички налични професии и минималните суми, на които те могат да бъдат осигурявани. С други думи на колко лв. най-малко може да бъде осигуряван един учител в гимназия, редактор в списание, продавач, секретарка, чистач, шеф на отдел и т.н.  Чувала съм , че е създаден нащо като класификатор на професиите и според професията е и този осигурителен праг. Ще съм благодарна, ако ми посочите линк. Търсих в сайта на Мин. на труда и соц.грижи, но нищо не намерих.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Виж тук-http://www.nap.bg/security/professional.htm
Ако имаш въпроси-свиркай.

# 2
  • Мнения: 3 550
Отворих и видях списък с професиите, отпред има някакви кодове, а как да разбера какъв е осигурителният им праг?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Първо трябва да уточниш дейността, която те интересува и от там да се определи прага. Малко е сложно, така че ти предлагам да питаш конкректно: д-ст еди каква си-длъжност еди каква си и ще ти отговоря. Другия вариант е да четеш сама в страницата на НАП.

# 4
  • Мнения: 8 917
Първо трябва да уточниш дейността, която те интересува и от там да се определи прага. Малко е сложно, така че ти предлагам да питаш конкректно: д-ст еди каква си-длъжност еди каква си и ще ти отговоря. Другия вариант е да четеш сама в страницата на НАП.

Далиа правилно ти е казала - ако не е чак такава тайна кажи какво те интересува, иначе за човек, който не го е правил досега е малко объркващо.

# 5
  • Мнения: 3 550
Отворих първия файл от страницата на НАП и намерих длъжностите, които ме интересуват. Това са организатор офис и редактор.
А можете ли да ми обясните в кой друг файл са описани съответните осигурителни прагове, за да мога сама да си търся в бъдеще. Не ми се вижда толкова сложно.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 388
В тази таблица са публикувани минималните осигурителни доходи по основните икономически дейности за 2006 г. http://www.nap.bg/security/new_docs/prilojenie1-2006.pdf
Определяш на кой ред е твоята икономическа дейност-например (предполагам за теб е "Дейности областта на културата, спорта и развлеченията" е ред 68) за този ред мин.ос.прагове са разделени в 9 вида -  за технич.организатор офис кода по НКП е 4191-2013 и прага е съответно  в 4 колона-за ред 68 съответно-160лв.; за редактор кода е 2451-7025 и прага е във втора колона-200лв. Това е най-общо. Ако имаш въпроси-питай Hug

Общи условия

Активация на акаунт