Седалищно раждане, ами сега???

  • 2 059
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Между другото първото дете на свекърва ми умира при раждане по същия начин- нормално раждане, седалищно, спъпна връв увита около врата.

Добре е да се въздържаме от подобни излишни факти пред една разтревожена от същия проблем бременна жена  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 675
Не аз ,а майка ми ме е родила седалищно-нормално ,а не секцио
Доколкото си спомням от разказите й не е било приятно изживяване,не са го установили навреме ,а и е било 1977г- видеозон-не си спомням да го е споменавала newsm78
Раждането е започнало и тогава са видели ,че излизам с дупето ,а не с главата Grinning.Майка ми обясняма че просто са ме обърнали- как точно надали и тя знае- но са бръкнали в нея и готово Grinning.Поне не съм била голямо бебе- едва 2,550 и не е имала много разкъсвания.Възстановила се е сравнително бързо,но все ми натяква че болките в кръста са й от моето раждане Laughing
Защо не са ме изродили секцио- нямам и представа-майка споменава че е била много отпаднала,нещо за ниско кръвно и това че не е имало време...
Важното е че всичко е било наред-дори и след година и половина се е появил и брат ми Laughing.
Така че -горе главата- днес медицината е много напреднала и няма страшно
Аз самата имах трудна раждане- наложи се форцепс и то в последния момент,защото сина ми се беше омотал в пъпната връв,а беше вече в родовия канал
Е винаги гледам на раждането си от смешната страна-а си е било страшничко.Но нали и аз и детето сме добре -това е най важното
Стискам ти палци и леко раждане  bouquet

# 17
  • Мнения: 109
Моя син беше разположен седалищно и не се обърна почти до термина, направиха ми секцио и всичко мина успешно.  newsm10
Леко раждане!  Peace
И при нас беше така

# 18
  • Мнения: 74
soseress мила, не се притеснявай! Най-малкото от това имаш нужда сега. Казвай си, че всичко ще бъде наред и горе главата.
Дъщеря ми се беше обърнала седалищно към 7-8-ия месец и аз така се бях притеснила доста и бях изчела всичко за седалищно предлежание тук. А вече имах едно раждане по нормален път, и въпреки че не беше от най-леките раждания не исках секцио в никакъв случай, освен ако е неотложно. Моят лекар също ме успокояваше, че няма нищо страшно и че може да се обърне в последния момент. Така и стана - обърна се една седмица преди да родя. Родих нормално, по-бързо и лесно в сравнение с първия път и  всичко беше наред. Наистина бебка доста се въртеше и аз се движех много, може и това да е помогнало.
Така че спокойно - движи се повече и чакай своето бебче без тъжни помисли.

# 19
нашето   бебе  също  е  седалищно и  доктора  ни  каза  да  изчакаме

# 20
  • Мнения: 2 271
Ако не се обърне до края на бременността се ражда секцио!

# 21
  • Мнения: 959
Синът ми беше седалищно разположен и родих секцио.И дума не е ставало да родя по друг начин.

# 22
  • Мнения: 3 069
Ако до започването на контракциите за раждане не се обърне трябва да се направи секцио.
Не е толкова страшно секциото.Не се натоварвай с тревоги.

# 23
  • Мнения: 2 807
soseressHug
Ако лентичката ти е вярна, значи още не си родила...

Не зная какво е решението, което си взела за това как ще протече раждането, но вярвай, че то е най-доброто за теб и твоето все още неродено бебе...


Мони (третата ми бременност) до последно беше разположен седалищно - много, ама много се бях ошашкала... Въобще не исках да раждам нормално, ако бебчо останеше със седалищно предлежание.
Мислех си: трето раждане за 4-ри години; предполага се, че поради малката разлика между трите дечица, ще е бързо и леко, а сега какво - ще трябва да избирам между секцио или седалищно...
Добричкото ми бебе обаче се обърна 2 дни преди раждането - не мога да опиша радостта, която аз и съпругът ми изпитахме (той се беше притеснил не по-малко от мен), когато лекарят ми каза, че е с главичката надолу  Grinning

Приятелката ми пък, на която бебето също беше седалищно (първа бременност), отказа секциото, което лекарите бяха планирали - беше решила, че ще чака до последно, за да се обърне бебето (не такъв е съветът ми към теб)...
Бебето й се обърна в деня, когато беше отишла на една от последните консултации, при все че беше 4 килограмов мъж.  Grinning

Каквото и да е положението на бебчето, каквото и раждане да се наложи - желая най-доброто за теб и твоето малко съкровище  Heart Eyes
Бързо възстановяване и безброй положителни емоции на теб и цялото ти семейство!  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 35 930
Моето съкровище беше седалищно предлежания почти от самото начало. Нито за миг не съм се притеснявала. Родих секцио и дори се радвах че е седалищно - много се зарадвах на секциото.
Бях планувана за нормално раждане.
Вярвай на лекарите - те ще направят най-доброто за теб и бебето.
Леко раждане

# 25
не се притеснявай, понякога бебето се обръща в последния момент, а ако не се обърне, ще ти направят секцио.Леко раждане!

# 26
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Благодаря на всички за подкрепата  Hug
В крайна сметка моята кукла не се обърна и направиха секцио, мина много добре. В реанимация боля, но пък на сутринта като ми помогнаха да стана и ми казаха, че ако се раздвижа ще ми дадат беба, заподхвръквах по коридора  hahaha Вече сме в къщи и се гледкаме, е приболява, но не е страшно, тати помага много.  Heart Eyes Оказа се, че Соня е била омотана в пъпната си връв като тиранти, каза доктора, затова не се е обърнала, нито се наместваше в таза, просто не е можела да слезе надолу. Но всъщност, за нас с татито (горкия беше направо пред припадък от цялото чудене как ще се ражда и от тревоги за нас двете) най-важното е че 18.12.2006 в 12,20 ч се появи нашата принцеса и всичко мина перфектно! 
Благодаря ви още веднъж и пожелавам на всички Весела Коледа и Щастлива Нова Година!

# 27
  • Мнения: 316
Благодаря на всички за подкрепата  Hug
В крайна сметка моята кукла не се обърна и направиха секцио, мина много добре. В реанимация боля, но пък на сутринта като ми помогнаха да стана и ми казаха, че ако се раздвижа ще ми дадат беба, заподхвръквах по коридора  hahaha Вече сме в къщи и се гледкаме, е приболява, но не е страшно, тати помага много.  Heart Eyes Оказа се, че Соня е била омотана в пъпната си връв като тиранти, каза доктора, затова не се е обърнала, нито се наместваше в таза, просто не е можела да слезе надолу. Но всъщност, за нас с татито (горкия беше направо пред припадък от цялото чудене как ще се ражда и от тревоги за нас двете) най-важното е че 18.12.2006 в 12,20 ч се появи нашата принцеса и всичко мина перфектно! 
Благодаря ви още веднъж и пожелавам на всички Весела Коледа и Щастлива Нова Година!
Честито БЕБЧЕ    bouquet
Да знаеш, че на тази дата момиченцата се раждат много готини  Flutter
Дупе да ти е яко, защото сигурно ще е любопитно, амбициозно и много ще се налага. С една дума - диване   Crazy Съдя от личен опит, защото и аз съм родена на тази дата  Mr. Green
Още веднъж ЧЕСТИТО!   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми също беше със седалищно придлежание през цялата бременост,въобще не искаше да обръща.Родих секцио една седмица преди термина след консултация с доктора.Не се притеснявай,може да се обърне в последния момент.

Леко раждане   bouquet
И аз така,но не съжалявам.Дори се радвах като ми казаха -секцио,защото си спестих мъките от нормално раждане.

Общи условия

Активация на акаунт