Отговори
# 15
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Помагам, но не защото не може а защото не иска.От градината ми предложиха да я заведа по пижама  някой ден.Уж щяла така да почне да се облича сама, но нещо не ми се вярва Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 109
Дъщеря ми вече слиза сама от групата, и съответно сама се оправя. Simple Smile Иначе вкъщи понякога все още я обличам, ако бързам; освен това тя е на настроения, и понякога много държи да се облече сама, друг път иска да се поглези. Simple Smile

Коментарът на бащата може да е бил доброжелателен, но недомислен. Човекът се е опитал да "завърже разговор". Wink

# 17
  • Мнения: 125
В градината сутрин винаги го иzчаквам да се съблече сам.И това  е от както се роди малкия.Не мога с бебе на ръце да обличам баткото.Седя и си го чакам и хич не ми пука кой какво си мисли.Той се мотае,аz го подканвам по 100 пъти и така.В къЩи е раzлично.Понякога аz го обличам (като бърzаме) ппонякога той се справя сам.

# 18
  • Мнения: 4 965
Че аз още отсега не помагам, че какво остава за 4-годишна възраст. Помагам само с ботушите, че са с цип и понякога им връзвам шапките - иначе се справят прилично и сами. Само, когато много бързам и сутрин ако е голяма навалица на входа на яслата, помагам с колкото мога и на която хвана  Laughing.
Хич да не ти дреме за таткото. По-скоро дано да се сети да започне да си учи дете на самостоятелност преди да е тръгнало на училище Whistling.

# 19
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Това с подигравателният тон на таткото е много обидно,но пък е трябвало веднага на момента да не му останеш длъжна!Аз помагам само когато много бързам!Обикновено говоря с госпожата им докато той се облича или пък стоя изправена до шкафчето и го подканям да побърза сам,или му повтарям да не се лигави и да се прави на бебе и да се облича Mr. Green и това на фона на препълнената пейка от разхвърляните дрехи при обличането на едно-две деца от техните баби,дядовци или родители.А децата си могат всичко и го правят много добре и това можене  трябва да се стимулира,а не да се подтиска  Hug

# 20
  • Мнения: 1 092
помагам...НЕ!ОБЛИЧАМ ги и двамата.Не че не могат,те просто не искат.А и честно казано направо нямам нерви  smile3511да ги чакам да се мотаят....все бързам за някъде.
И все си повтарям ,че ще ги оставя сами да се оправят....
 уффф,кога ли ще стане....

# 21
  • Мнения: 4 451
Определено помагам. Но моята е друга. Мими ми е хиперактивна и не и издържат нервите. Започва да се ядосва и пищи, когато не може да се справи примерно с ципа. А като добавим и дефицита на внимание, който има, става още по-сложно. Разсейва се и трябва да я подканям припомняйки и с какво се е захванала. И половин час няма да и стигне. Когато сме у дома, я карам сама да се съблече, да си занесе дрехите за пране и т.н. Това е част от терапията... Simple Smile

# 22
Mоята принцеса се справя отлично още от 2 годишна. Сега е на 4,5 и от повече от година се справя дори със сложните ципове. Истината е обаче, че когато сме в къщи доста често я домързява и понякога помагам. Иначе родители в нашата детска градина въобще не се допускат до дрехи и обувки и децата трябва сами да се справят.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега е на осем и пак се случва понякога да помагам. Значи и на 4 съм помагала. Не страдам заради това. Вече може да се справя добре и сам, но не мисля, че бъркам, когато помагам.

# 24
  • Мнения: 5 679
 FlutterПомагам  - да.  За събличането той се справя много добре, може всичко да си съблече, но обличането му е трудно особено обличане на блузи и чорапогащници. Долнището може да си го обуе, но не се знае дали ще е в правилната посока. Обувките лесно се събуват, обуването е по-сложния процес. За обуването ще ги обуе, но ако са с връзки той не може да ги върже. То май и ципче да са пак е зор. Абе като цяло си помагам. Party

# 25
  • Мнения: 745
Помагам - особено ако бързам за някъде. Иначе тя си се справя с обличането и събличането самичка  Laughing

# 26
  • Мнения: 369
Помагам и сутрин и след обяд  Rolling Eyes ,но само за тези дрехи и обувки които наистина не се справя. Вярно че още няма 4г но по принцип доста добре се справя с някой дрехи по свободни . панталони без цип и копчета и блузи с по свободно около врата. С чоропогащника и е по друдно сега и ботушите , но трнираме усилено. По принцип от скоро сме на градина и затова и помагам за да влезе по бързо в групата и аз да се скрия , че много плаче.

Общи условия

Активация на акаунт