БЪНДЖИ ГАЩИ ИЛИ ПРОХОДИЛКА ?

  • 5 750
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 561
нито едното, нито другото  Naughty теми има много по въпроса

 newsm10

# 16
  • Мнения: 6 164
И двете имаме

# 17
  • Мнения: 2 631
Аз съм против и за двете  Naughty Според мен детето трябва да следва естествения си ход на развитие  Crossing Arms

 Peace

 Peace

# 18
  • Мнения: 2 622
За двете си деца съм използвала проходилка  Peace.Не съжалявам за което.
Аз също!Провокирана от информацията тука(колко са вредни и т.н.)за малката бях решила,че няма да ползвам проходилка.Да,но като стана на 7м.и като се почна едно драпане,не иска седнала,за легнала пък да не говорим,не иска сама в кошарата(то какво ли и да прави там?!),само права в ръцете ми стоеше,и като я сложих в проходилката си отдъхнахме и двете.Хем тя е правичка и си щъка насам-натам,хем не ми е в ръцете по цял ден.

# 19
# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
На нас вече ни подариха проходилка,но не знам дали да я използвам,четейки колко е опасно за развитието... А ако е така,защо ги произвеждат. Rolling Eyes

# 21
  • Варна
  • Мнения: 552
Какво ще направите ,ако имате близнаци и само две ръце?Може би 2 детегледачки?Просто купувате 2 проходилки!
Там беше спасението!

# 22
  • Мнения: 118
ВЪПРЕКИ МНЕНИЕТО НА ПЕДИАТЪРА СМЯТАМ ,ЧЕ КОГАТО НЕ СЕ ПРЕКАЛЯВА С ПРОХОДИЛКАТА ,ТЯ НЕ МОЖЕ ДА НАВРЕДИ ,това за което ни предупредиха е че се забавя прохождането евентуално,но така или иначе бебето винаги прохожда дали с 1-2 месеца разлика няма значение

# 23
  • Мнения: 7 803
Какво ще направите ,ако имате близнаци и само две ръце?Може би 2 детегледачки?Просто купувате 2 проходилки!
Там беше спасението!
Илиеваимам точно 2 бебета и няма детегледачки, баби, лели ......... и проходилки нямам. тала че това не е повод Peace справих се и без тях. сега и децата ми се справят по-добре от стоялите в проходилка, едното ходи на пръсти по навик от проходилката, другото постояно залита и не може да пада  Rolling Eyes моите нямат такива проблеми  Peace

# 24
  • Мнения: 3 092
На нас вече ни подариха проходилка,но не знам дали да я използвам,четейки колко е опасно за развитието... А ако е така,защо ги произвеждат. Rolling Eyes
е такова нещо като прочета и направо лошо ми става  те и цигари и алкохол произвеждат и те никак не са вредни -да не си помислите  Rolling Eyes.
Няма да ползвам проходилка или бънджи , за да може дечко да се научи да прави правилно нещата  Peace

# 25
  • Мнения: 4 915
Нали не разчиташ на търговеца да е загрижен за правилното двигателно развитие на детето ти?
Ти взимаш решението.

Аз не купих проходилка, нито бънджи-гащи, нито колани за прохождане.
Дъщеря ми се учеше сама, когато беше готова за това - първо се научи да седи, после да пълзи, после да се изправя, да пристъпва и накрая проходи. С минимална намеса от наша страна. Проходи бързо и стабилно, падаше "правилно" - по дупе, научи се да се пази. Не сме бързали изобщо, следвахме нейните темпове. Проходи на годинка и 1 месец.
Също така не сме ползвали ортопедични обувки с високи глезени, специални сводове и подобни истории. При здравото дете няма нужда от "патерици", за да си ходи.

Ако все пак решите да ползвате проходилка - съветът ми е да слагате детето за 15-20 минути там и чак след като се научи да се изправя само - тоест, когато костите и мускулите му  на крачетата и на гърба, както и на таза, вече са готови да поддържат тялото във вертикално положение.

# 26
  • Мнения: 3 069
Отговор за себе си няма да намериш тук.
Всеки е избрал това за детето си което е смятал , че е най-добро за него а мнения колкото искаш......
И деца в проходилки са прохождали и без тях са прохождали!!!
Аз го слагам в проходилка за по 10-на минути 3 пъти на ден и му е много интересно и не мисля, че заради това няма да проходи!

# 27
  • Мнения: 2 849
И двете имаме и ползваме .Не мисля ,че пречи като се ползват умерено .

# 28
  • Мнения: 702
Бънджи гащи не съм копувала, но за проходилката съм много против Naughty.
Имахме такава, но забелязах, че детето няма правилна стойка за вървене  и спрях да я ползвам.

# 29
  • Мнения: 2 015
И аз съм за двете newsm10!Мисля си, че ако се използват умерено няма проблем, но ти сама си решаваш, кое е най добро за детето ти smile3521!

Общи условия

Активация на акаунт