Имате ли идеи за ястия - От нищо - нещо

  • 7 651
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 679
На всяка от нас се случвало вечер да се чуди какво да наготви набързо с това, което има в хладилника, че ако може и да стане вкусно.

Та аз тази вечер случайно сътворих следната вкусотия:

Задуших в тиган 1 лук и 500 гр. гъби около 5 мин.
Прехвърлих го в гювеч и отгоре сложих 5-6 картофа на шайби, сол и чер пипер.
Оставих да се пече. Когато картофите омекнаха и станаха с хрупкава коричка отгоре, по препоръка на съпруга ми (много ги разбира) направих заливка от кисело мляко, 2 яйца и повечко брашно - да не е течна, а малко по-гъста.
Това се пече във фурната около 10 мин.
Стана чудно!
От нищо - нещо

Ако имате такива идеи - казвайте, ще са полезни на всички.

# 1
  • Мнения: 1 448
Сварявам картофи на кубчета, после и слагам в йената и ги омесвам с каквото има в хладилника - колбас, кисели краставички, маслини, някакъв изостанал сос ако има, абе обирам хладилника, настъргвам отгоре кашкавал/сирене, ако имам яйца и тях отгоре и запичам Simple Smile Нещо като запеканка става   chef

# 2
  • Мнения: 4 546
гювечета - с каквото има в хладилика.

# 3
  • Мнения: 491
Сварявам картофи на кубчета, после и слагам в йената и ги омесвам с каквото има в хладилника - колбас, кисели краставички, маслини, някакъв изостанал сос ако има, абе обирам хладилника, настъргвам отгоре кашкавал/сирене, ако имам яйца и тях отгоре и запичам Simple Smile Нещо като запеканка става   chef
На това в къщи му викаме "Ястие Всичко". Та значи "Всичко", гювечета, спагети, пица, - тези неща съм ги кръстила "Опразни хладилник". Не са точно "от нищо - нещо", а "от каквото имаш - нещо"
По-скоро "от нищо - нещо" е примерно баница от стар хляб, който по принцип си щял да хвърлиш. Ако имаш и позадържало се кисело мляко, което още не се е развалило - ето ти наистина "от нищо - нещо"
Има и една френска супа от трохи, става убийствено вкусна, пак "нищо" не слагаш в нея, ама рецептата е вкъщи. Довечера мога да ви я пусна, ако искате.

# 4
  • София
  • Мнения: 676
Набързо приготвям миш-маш. Запържвам лук, след това слагам домати и чушки (от фризера, предварително направени) и добавям 2 яйца. Става бързо и вкусно. Други също съм сътворявала, но сега не се сещам  newsm78

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Редовно имам такива изпълнения. По-скоро опразни хладилник разбира се Mr. Green
Най-култови ми стават салатите от каквото има и нещо с картофи или спагети с каквото има. Но всичко е според случая и за конкретна рецепта не се сещам ooooh!

# 6
  • Мнения: 502
Гювечета, пица, запеканки - така си изпразваме хладилника. Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 35 908
Гювечета, пица, запеканки - така си изпразваме хладилника. Simple Smile
Peace и аз

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Яйца с каквото ни хрумне.

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Сещате ли се за ПАРФЕТО от Малкълм.
Всички остатъци от седмицата на етажи в купа притоплена за вечеря Simple Smile
Ако няма слой от парфето от миналата седмица, всичко е ОК Simple Smile

Гювечета, спагети със сос каквото има. С картофи, гъби и ориз също, но не ги броя за  нищо , както и пицата - има месене Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 786
На всяка от нас се случвало вечер да се чуди какво да наготви набързо с това, което има в хладилника, че ако може и да стане вкусно.

Та аз тази вечер случайно сътворих следната вкусотия:

Задуших в тиган 1 лук и 500 гр. гъби около 5 мин.
Прехвърлих го в гювеч и отгоре сложих 5-6 картофа на шайби, сол и чер пипер.
Оставих да се пече. Когато картофите омекнаха и станаха с хрупкава коричка отгоре, по препоръка на съпруга ми (много ги разбира) направих заливка от кисело мляко, 2 яйца и повечко брашно - да не е течна, а малко по-гъста.
Това се пече във фурната около 10 мин.
Стана чудно!
От нищо - нещо

Ако имате такива идеи - казвайте, ще са полезни на всички.

E как ще е от нищо?  Shocked Гъби, яйца, кисело мляко.... newsm78

Искам манджа, примерно, само от лук, или само от яйца  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 679
Ами направи си омлет тогава  Hug

Моята рецепта беше - с малко продукти, за кратко време, отличен резултат - и на вид и на вкус

От нищо - нещо - беше в преносен смисъл  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 9 900
от лук съм правила лучена супа/зимата на 97ма наистина нямаше нищо/, а също съм го задушавала с малко доматен сок, ако няма доматен сок - лютеница или червен пипер.
Лещата и бобът могат да бъдат просто сварени и пасирани на пюре, пак са вкусни.
Пастет от орехи/вкъщи винаги има/ - смилат се ситно много орехи и се подправят с олио, сол, малко изкиснат хляб.

# 13
  • Мнения: 262
ТИТИ,ще направя пастета и аз.звучи OK.Мисля си  още нещо,дали  няма да е ОК ако  се подслади  вместо подсоли?Simple SmileЩе опитам и  подсладено:)Леко ще изопача рецептата:)))

# 14
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Гъби с ориз.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Ябълков сладкиш с грис - 5-6 ябълки (ние си имаме в двор едни киселички), 1 чаена чаша грис, 1 ч.ч. брашно, половин ч.ч. олио, захар на вкус. Настърганите ябълки се смесват с всички продукти, докато стане ронливо тесто. Пече се на 200 градуса в предварително загрята фурна. Може да се сложат и няколко цели ядки орехи.

# 16
  • Мнения: 311
Гювечета в микровълнова-какъвто колбас има или без,сирене/извара,бурканче с домати,чушки и моркови-правя си ги лятото,подправки,яйца ако има.Мъжът ми ги ОБОЖАВА.

# 17
  • Мнения: 1 063
1. Нарязвам картофи на кубчета (предварително обелени!).
2. Изсипвам ги в тавичка, слагам зехтин, малко вода.
3. Добавям сирене - пъхам във фурната.
4. Настъргвам кашкавал, когато са почти готови.
Ако имам под ръка сметана, добавям и от нея.

# 18
  • Мнения: 2 804
Задушавам лук 5-6 глави , когато омекне лука пребавям 2-3 яйца , сол , черен пипер и магданоз .

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Когато се чудя какво да спретна набързо винаги правя миш-маш
Или обирам хладилника и правя гювече

# 20
  • Мнения: 8 505
гювечета - с каквото има в хладилика.


И аз това правя.Или пък някакъв омлет-пак с каквото има.

# 21
  • Мнения: 114
 
1. Нарязвам картофи на кубчета (предварително обелени!).
2. Изсипвам ги в тавичка, слагам зехтин, малко вода.
3. Добавям сирене - пъхам във фурната.
4. Настъргвам кашкавал, когато са почти готови.
Ако имам под ръка сметана, добавям и от нея.
Peace.И аз така , добавям и някой друг останал в хладилника кренвирш .

Общи условия

Активация на акаунт